Collaborative Translation Project for Maps Marker Pro - en to sr_RS translation catalogue (780 entries)

en: #1 mapping plugin for WordPress
sr_RS: #1 plag in ya mape za wordpress

en: %1$s markers added, %2$s markers updated, %3$s markers skipped, %4$s errors
sr_RS: %1$s markera dodato, %2$s markera osveženo, %3$s markera preskočeno, %4$s grešaka

en: (no name)
sr_RS: (bez imena)

en: (no title)
sr_RS: (bez naslova)

en: AJAX request
sr_RS: AJAX zahtev

en: API key missing
sr_RS: API ključ nedostaje

en: API key required
sr_RS: API ključ neophodan

en: Access to updates and support valid until
sr_RS: Pristup ažuriranim verzijama i podršci je validan do

en: Add
sr_RS: Dodaj

en: Add Map
sr_RS: Dodaj mapu

en: Add basemap
sr_RS: Dodaj baznu mapu

en: Add map
sr_RS: Dodaj mapu

en: Add maps
sr_RS: Dodajte mape

en: Add marker
sr_RS: Dodaj marker

en: Add markers
sr_RS: Dodati markere

en: Add new layer
sr_RS: Dodati novi sloj

en: Add new marker
sr_RS: Dodati novi marker

en: Add overlay
sr_RS: Dodaj preklapanje

en: Added shapes
sr_RS: Dodajte oblike

en: Adding a new translation or updating an existing one is quite easy - please visit %s for more information.
sr_RS: Dodavanje novog prevoda ili osvežavanje postojećeg je poprilčno jednostavno - molimo posetite %s za više informacija.

en: Adds a map shortcode.
sr_RS: Dodaj kratki kod na mapu.

en: Admin area
sr_RS: Područje za administratora

en: Advanced
sr_RS: Napredno

en: Affiliate ID
sr_RS: Pridruženi ID

en: Affiliates
sr_RS: Pridruženi

en: Afrikaans
sr_RS: Afrički

en: All
sr_RS: Sve

en: All maps
sr_RS: Sve mape

en: All markers
sr_RS: Svi markeri

en: All markers except from these maps
sr_RS: Svi markeri osim sa ove mape

en: Also load shapes for added filters
sr_RS: Takođe učitaj oblik za dodate filtere

en: Always
sr_RS: Uvek

en: An API key is required if you want to use Bing Maps. For more information on how to get an API key, please visit %1$s.
sr_RS: API ključ je neophodan ukoliko želite da koristite Bing Mape. Za više informacija kako dobiti API ključ, molimo posetite %1$s.

en: An unknown error has occured
sr_RS: Nepoznata greška se desila

en: And
sr_RS: i

en: App Code
sr_RS: Kod aplikacije

en: App ID
sr_RS: Id aplikacije

en: Apply
sr_RS: Primeni

en: Apply settings to all maps
sr_RS: Primeni podesavanja na sve mape

en: Apply settings to all markers
sr_RS: Primeniti podešavanja na sve markere

en: Apply settings to all markers assigned to these maps (will not apply to markers added via filters)
sr_RS: Primeniti podešavanja na sve markere primenjene na ove mape (neće se primeniti na markere dodate putem filtera)

en: Apply settings to these maps
sr_RS: Primeni podešavanja na ove mape

en: Apply settings to these markers
sr_RS: Primeniti podešavanja na ove markere

en: Arabic
sr_RS: Arapski

en: Arabic (Saudi Arabia)
sr_RS: Arapski (Saudiska Arabija)

en: Arcs
sr_RS: Lukovi

en: Are you sure you want to apply the chosen layers to the selected maps? This cannot be undone.
sr_RS: Da li ste sigurni da želite da primenite izabrane slojeve za selektovane mape? Ovo se ne može vratiti na prethodno podešavanje.

en: Are you sure you want to apply the chosen settings to the selected maps? This cannot be undone.
sr_RS: Da li ste sigurni da želite da primenite izabrana podešavanja na selektovanu mapu? Ovo se ne može vratiti na staro.

en: Are you sure you want to apply the chosen settings to the selected markers? This cannot be undone.
sr_RS: Da li ste sigurni da želite da primenite izabrana podešavanja na selektovane markere? Opcija se ne može vratiti na prethodno podešavanje.

en: Are you sure you want to delete the marker with ID %1$s
sr_RS: Da li ste sigurni da želite da obrišete marker sa ID %1$s

en: Are you sure you want to delete the selected icons? This cannot be undone!
sr_RS: Da li ste sigurni da želite da obrišete selektovane ikone? To se ne može vratiti na prethodno podešavanje!

en: Are you sure you want to delete this marker?
sr_RS: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovaj marker?

en: Are you sure you want to replace these icons? This cannot be undone.
sr_RS: Da li ste sigurni da želite da zamenite ove ikone? Ovo se ne može vratiti na staro.

en: Ascending
sr_RS: Penjući

en: Assign markers to this map
sr_RS: Dodeli markere mapi

en: Assigned to map
sr_RS: Dodeljeno mapi

en: Assignment mode
sr_RS: Mod dodeljenja

en: Assignments
sr_RS: Dodeljenja

en: Attention: if you change the shortcode after having embedded shortcodes into content, the shortcode on these pages has to be changed manually. Otherwise, these maps will not be show!
sr_RS: Pažnja: ukoliko menjate kratki kod posle implementiranja kratkih kodova u sadržaju, kratki kod na ovim stranama će se morati menjati ručno. U drugom slučaju, ove mape se neće prikazivati!

en: Attribution
sr_RS: Pripisivanje

en: Attribution text to show on the map when the layer is active
sr_RS: Tekst sa atributima će se prikazati na mapi kada je sloj aktivan

en: Authentication for Google Maps APIs Premium Plan customers
sr_RS: Autentikacija za korisnike Google Mapa API premijum plana

en: Automatic (use WordPress default)
sr_RS: Automatski (koristiiti Wordpress podrazumevano)

en: Automatic (use the WordPress language setting)
sr_RS: Automatik (koristi Wordpress jezik podešavanja)

en: Automatic (use the browser language setting)
sr_RS: Automatic (koristi jezik podešavanja pretraživača)

en: Autostart
sr_RS: Auto start

en: Avoid highways
sr_RS: Tip rute

en: Avoid tolls
sr_RS: Zaobiđi putarine

en: Azerbaijani (Latin)
sr_RS: Azerbejdžanski (latinica)

en: Backup completed successfully
sr_RS: Bekap uspešno završen

en: Backup, restore & reset
sr_RS: Bekap, vraćanje i resetovanje

en: Bangla (Bangladesh)
sr_RS: Bangladešanski (Bangladeš)

en: Bangla (India)
sr_RS: Bangladešanski (Indija)

en: Basemap
sr_RS: Bazna mapa

en: Basemaps
sr_RS: Bazne mape

en: Basque
sr_RS: Baskonski

en: Batch update layers
sr_RS: Grupno ažuriranje slojeva

en: Batch update map settings
sr_RS: Podešavanje mape za grupno ažuriranje

en: Batch update markers
sr_RS: Markeri za paketno ažuriranje

en: Before you post a new support ticket, please follow the instructions on %1$s for a guideline on how to deal with the most common issues.
sr_RS: Pre nego sto postujete novi tiket za podršku, pratite instrukcije na %1$s za vodič kako da se nađe rešenje za najčešće probleme.

en: Belarusian
sr_RS: Beloruski

en: Bevel
sr_RS: Nagib

en: Bicycle
sr_RS: Bickil

en: Bing Maps API key
sr_RS: API ključ za Bing mape

en: Bosnian (Latin)
sr_RS: Bosanski (latinica)

en: Bounce at zoom limits
sr_RS: Skoči na limite zuma

en: Bounds
sr_RS: Granice

en: Bounds will be in pixels with a top-left origin
sr_RS: Granice će biti u pikselima orijentisane u gornjem levom uglu.

en: Bulgarian
sr_RS: Bugarski

en: Burmese
sr_RS: Burmežanski

en: Butt
sr_RS: Otvoren

en: Buttons
sr_RS: Dugmad

en: Cancel
sr_RS: Poništi

en: Capabilities
sr_RS: Sposobnosti

en: Car
sr_RS: Auto

en: Catalan
sr_RS: Katalonski

en: Catalan Spanish
sr_RS: Kalalonsko španski

en: Change icon
sr_RS: Promeni ikonu

en: Change marker icon
sr_RS: Zameni ikonu markera

en: Change settings
sr_RS: Promenite podešavanja

en: Change units
sr_RS: Promeni jedinicu

en: Changelog
sr_RS: Log sa promenama

en: Changes the countries to search in. You can pass a comma-separated list of two-letter country codes (%1$s).
sr_RS: Promenite zemlje kako biste pretražili. Možete ubaciti listu odvojenu tačka zarezima ili dvoznačnim  kodovima zemalja (%1$s)

en: Changes the countries to search in. You can pass a comma-separated list of two-letter or three-letter country codes (%1$s).
sr_RS: Promenite zemlje kako biste pretražili. Možete ubaciti listu odvojenu tačka zarezima ili dvoznačnim ili troznačnim kodovima zemalja (%1$s).

en: Changes the language of the results. You can pass a two-letter country code (%1$s).
sr_RS: Promenite jezik rezultata. Možete ubaciti kod zemlje od dva karaktera (%1$s).

en: Changes the language of the results. You can pass an IETF language tag (<a href="%1$s" target="_blank">supported tags</a>).
sr_RS: Promenite jezik rezultata. Mozete implementiratit IETF tag jezika  (<a href="%1$s" target="_blank">supported tags</a>).

en: Chinese
sr_RS: Kineski

en: Chinese (simplified)
sr_RS: Kineski jednostavniji

en: Chinese (traditional)
sr_RS: Kineski (tradicionalan)

en: Choose
sr_RS: Izaberi

en: Clear measurements
sr_RS: Obriši merenja

en: Clear measurements on stop
sr_RS: Obrisati merenja prilikom zaustavljanja

en: Click and drag to <b>move point</b>
sr_RS: Klikni i prevuci na <b>tačka prevlačenja</b>

en: Click here for more info
sr_RS: Kliknuti ovde za više informacija

en: Click to <b>finish line</b>
sr_RS: Klikni na <b>poslednja linija</b>

en: Close
sr_RS: Zatvori

en: Collapsed on mobile
sr_RS: Skupljeno na mobilnom telefonu

en: Color
sr_RS: Boja

en: Columns
sr_RS: Kolone

en: Comma-separated list of bounds
sr_RS: Koma odvojena lista granica

en: Comma-separated list of layers to show
sr_RS: Tačka zarez lista slojeva za prikazivanje

en: Comma-separated list of styles
sr_RS: Lista stilova odvojena tačka zarezom

en: Condensed
sr_RS: Kondenzovano

en: Controls
sr_RS: Kontrole

en: Coordinates
sr_RS: Koordinate

en: Could not parse settings
sr_RS: nije izvodljivo raščlaniti podešavanja

en: Could not retrieve file
sr_RS: Nemogućnost prijema fajla

en: Count
sr_RS: Broj

en: Countries
sr_RS: Zemlje

en: Created by
sr_RS: Kreirano od

en: Created on
sr_RS: Kreirano

en: Created on %1$s by %2$s
sr_RS: Kreirano %1$s od %2$s

en: Credentials missing or incomplete
sr_RS: Nekompletni kredencijali ili nedostaju

en: Croatian
sr_RS: Hrvatski

en: Culture parameter
sr_RS: Kulturni parametar

en: Current page
sr_RS: Trenutna strana

en: Custom
sr_RS: Prilagođeno

en: Custom JavaScript
sr_RS: Prilagođena Javaskripta

en: Custom layers
sr_RS: Custom slojevi

en: Czech
sr_RS: Češki

en: Daily
sr_RS: Dnevni

en: Danish
sr_RS: Danski

en: Data by
sr_RS: Podaci od

en: Data migration completed successfully
sr_RS: Migracija podataka uspešno komletirana

en: Database error
sr_RS: Greška u bazi podataka

en: Date
sr_RS: Datum

en: Date & time
sr_RS: Datum & vreme

en: Date format
sr_RS: Format datuma

en: Date type
sr_RS: vrsta podataka

en: Default culture
sr_RS: Podrazumevana kultura

en: Default language
sr_RS: Podrazumevani jezik

en: Default order by
sr_RS: Podrazumevano poručeno od strane

en: Default sort order
sr_RS: Podrazumevani red sortiranja

en: Delay in milliseconds between character inputs before a request to the geocoding provider is sent.
sr_RS: Kašnjenje u milisekundama između inputa karaktera pre nego što je poslat zahtev provajderu geokodiranja.

en: Delete
sr_RS: Obriši

en: Delete all maps
sr_RS: Obriši sve mape

en: Delete all markers
sr_RS: Obriši sve markere

en: Delete map
sr_RS: Obriši mapu

en: Delete maps and assign markers to this map
sr_RS: Obriši mape i dodeli markere mapi

en: Delete maps and assigned markers
sr_RS: Obrišite mape i dodeljene markere

en: Delete maps and unassign markers
sr_RS: Obrišite mape i nedodeljene markere

en: Delete marker
sr_RS: Obriši marker

en: Delete markers
sr_RS: Obriši markere

en: Delete other maps
sr_RS: Obrišite ostale mape

en: Delete other markers
sr_RS: Obrišite ostale markere

en: Delete selected
sr_RS: Obriši selektovano

en: Delete the selected maps and their markers?
sr_RS: Obriši selektovanu mapu i njene markere?

en: Descending
sr_RS: Silazeći

en: Directions
sr_RS: Smerovi

en: Directions provider
sr_RS: Provajderi putanja

en: Distance
sr_RS: Rastojanje

en: Distance precision
sr_RS: Preciznost daljine

en: Distance units
sr_RS: Jedinica rastojanja

en: Distribute the license key to all subsites
sr_RS: Distribuirajte ključ licence svim podsajtovima

en: Download
sr_RS: Preuzmi

en: Draw
sr_RS: Nacrtaj

en: Draw radius
sr_RS: Radijus crtanja

en: Duplicate maps
sr_RS: Dupliciraj mape

en: Duplicate maps and assign the same markers
sr_RS: Poduplajte mape i priključite iste markere

en: Duplicate markers
sr_RS: Dupliciraj markere

en: Duration
sr_RS: Trajanje

en: Dutch
sr_RS: Holandski

en: Edge buffer tiles
sr_RS: Ivice tampon pločice

en: Edit
sr_RS: Izmeni

en: Edit marker
sr_RS: Izmeni marker

en: Edit other maps
sr_RS: Izmenite ostale mape

en: Edit other markers
sr_RS: Izmenite ostale markere

en: Edit post
sr_RS: Edituj post

en: Elevation
sr_RS: Elevacija

en: Elevation chart
sr_RS: Tabela nagiba

en: Enable / disable
sr_RS: Uključiti / isključiti

en: End
sr_RS: Kraj

en: End icon
sr_RS: Krajnja ikona

en: English
sr_RS: Engleski

en: English (Australian)
sr_RS: Engleski (Australija)

en: English (Great Britain)
sr_RS: Engleski (Velika Britanija)

en: English (United Kingdom)
sr_RS: Engleski (Ujedinjeno kraljevstvo)

en: English (United States)
sr_RS: Engleski (Sjedinjene Američke države)

en: Enter your affiliate ID to replace the default MapsMarker.com backlink on all maps with your personal affiliate link - enabling you to receive commissions up to 50% from sales of the pro version.
sr_RS: Unesite vaš pridruženi ID da zamenite podrazumevani MapsMarker.com link na sve mape bez ličnog pridruženog linka - omogućava da dobijete proviziju do 50% od prodaje pro verzije.

en: Error
sr_RS: Greška

en: Error loading GPX
sr_RS: Greška prilikom učitavanja GPX

en: Error: a new local license key could not be obtained. Please see %s for more information
sr_RS: Greška: novi lokalni ključ licence se ne može dobiti. Molimo pogledajte %s za više informacija

en: Error: map could not be loaded - a map with ID %1$s does not exist. Please contact the site owner.
sr_RS: Greška: mapa ne može biti učitana - mapa sa ID-jem %1$s ne postoji. Molimo kontaktirajte vlasnika sajta.

en: Error: map could not be loaded - invalid shortcode. Please contact the site owner.
sr_RS: Greška: mapa ne može biti učitana - neodgovarajuć kratki kod. Molimo kontaktirajte vlasnika sajta.

en: Example link for map with ID 1: %1$s
sr_RS: Primer linka mape sa ID-jem  1: %1$s

en: Example links for map with ID 1: %1$s, %2$s, %3$s
sr_RS: Primer linkova mape sa ID-jem 1: %1$s, %2$s, %3$s

en: Exclude specific maps
sr_RS: Izuzmi specifične mape

en: Exit fullscreen
sr_RS: Izađi iz punog ekrana

en: Expanded
sr_RS: Prošireno

en: Export as GeoJSON
sr_RS: Export kao GeoJSON

en: Export as GeoRSS
sr_RS: Eksport kao GeoRSS

en: Export as KML
sr_RS: Eksportuj kao KML

en: Export completed successfully
sr_RS: Eksport uspešno završen

en: Export endpoint
sr_RS: Izvezi krajnju tačku

en: Export markers
sr_RS: Eksportujte markere

en: Failed to send request
sr_RS: Neuspešno slanje zahteva

en: Fallback basemap
sr_RS: Povlačenje bazne mape

en: Feed could not be retrieved, please try again later or read the latest blog posts at %1$s.
sr_RS: Feed sa cloud-a se ne može preuzeti, molimo vas pokušajte kasnije ili pročitajte poslednji post na blogu %1$s.

en: File (all markers will be assigned according to their assignment info in the file)
sr_RS: Fajl (svi markeri će biti dodeljeni u skladu sa njihovim dodeljenjem u fajlu)

en: File could not be parsed
sr_RS: Fajl se ne može parsirati

en: File could not be read
sr_RS: Fajl se ne može pročitati

en: File could not be written
sr_RS: Fajl ne može biti ispisan

en: File missing
sr_RS: Fajl nedostaje

en: Filipino
sr_RS: Filipinski

en: Fill
sr_RS: Popunjavanje

en: Fill color
sr_RS: Boja popune

en: Fill opacity
sr_RS: Neprozirnost popune

en: Fill rule
sr_RS: pravilo popunjavanja

en: Filter mode
sr_RS: Filter mod

en: Filters
sr_RS: Filteri

en: Filters control
sr_RS: Kontrola filtera

en: Find a location
sr_RS: Nađi lokaciju

en: Finnish
sr_RS: Finski

en: Fixed (all markers will be assigned to the selected maps, even if they have assignment info in the file)
sr_RS: Popravljeno (svi markeri će biti dodeljeni selektovanoj mapi, iako su dodeljeni u fajlu)

en: For a community-curated list of custom layers and WMS services, please visit %1$s.
sr_RS: Za kuriranu zajedničku listu custom slojeva i WMS servis, molimo posetite %1$s.

en: For a comparison of supported geocoding providers, please visit %1$s.
sr_RS: Za poređenje podržanih geokodiranih provajdera, molimo posetite %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free LocationIQ Geocoding API key, please visit %1$s.
sr_RS: Za tutorijal kako dobiti besplatni LocationIQ API ključ za geokodiranje, molimo posetite %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free MapQuest Geocoding API key, please visit %1$s.
sr_RS: Za tutotrijal kako dobiti besplatni MapQuest API ključ za geokodiranje, molimo posetite %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free TomTom Geocoding API key, please visit %1$s.
sr_RS: Za tutorijal kako dobiti besplatni TomTom API ključ za geokodiranje, molimo posetite %1$s.

en: For more details about the export feature and a tutorial on how to convert the output file into other formats, please visit %1$s.
sr_RS: Za više detalja o opcijama ekportovanja podataka i tutorijal kako konverovati output datoteku u druge formate, molimo vas posetite %1$s.

en: For more info on the Maps Marker affiliate program and how to get your affiliate ID, please visit %1$s.
sr_RS: Za više informacija za Maps Marker program podružnica i kako dobiti ID podružnice, molimo posetiti %1$s.

en: For terms of services, pricing, usage limits and a tutorial on how to register a Google Geocoding API key, please visit %1$s.
sr_RS: Za uslove usluga, cene, limite i tutorijale kako se registrovati na Google API ključ za geokodiranje, posetite %1$s.

en: French
sr_RS: Francuski

en: From
sr_RS: Od

en: Fullscreen
sr_RS: Puni ekran

en: Fullscreen endpoint
sr_RS: Krajnja tačka punog ekrana

en: Fullscreen map
sr_RS: Mapa u punom ekranu

en: GPX control
sr_RS: GPX kontrola

en: GPX download
sr_RS: GPX preuzimanje

en: GPX download button
sr_RS: GPX dugme za preuzimanje

en: GPX tracks
sr_RS: GPX staze

en: Galician
sr_RS: Galicijski

en: General
sr_RS: Generalno

en: Geo sitemap endpoint
sr_RS: Krajnja tačka geo mape sajta

en: GeoJSON button
sr_RS: GeoJSON dugme

en: GeoJSON export
sr_RS: GeoJSON eksport

en: GeoRSS export
sr_RS: GeoRss eksport

en: GeoRss button
sr_RS: GeoRss dugme

en: Geocoding
sr_RS: Geokodiranje

en: Geocoding bounds
sr_RS: Granice za geokodiranje

en: Geocoding control
sr_RS: kontrola geokodiranja

en: Geocoding error
sr_RS: Greška geokodiranja

en: Geocoding is the process of transforming a description of a location - like an address, name or place - to a location on the earth's surface.
sr_RS: Geokodiranje je proces transformacije opisa lokacije, kao što je adresa, ime ili mesto, na lokaciju na zemljinoj površini.

en: Geocoding provider
sr_RS: Provajder za geokodiranje

en: Geolocation error
sr_RS: Greška geolokacije

en: German
sr_RS: Nemački

en: German (Germany)
sr_RS: Nemački (Nemačka)

en: Get an unexpiring license key at %1$s and activate the license key below.
sr_RS: Preuzmi ključ licence koji ne ističe an %1$s i aktiviraj ključ licence ispod.

en: Get directions
sr_RS: Preuzmi smerove

en: Globally enables or disables the GeoJSON, KML and GeoRSS export endpoints for all maps.
sr_RS: Globalno uključivanje ili isključivanje GeoJSON, KML i GeoRSS eksport krajnjih tačaca za sve mape.

en: Globally enables or disables the fullscreen endpoint for all maps.
sr_RS: Globalno uključivanje ili isključivanje punog ekrana krajnjih tačaka za sve mape.

en: Globally enables or disables the geo sitemap endpoint %1$s
sr_RS: Globalno uključivanje ili isključivanje krajnjih tačaka geo mape sajta %1$s

en: Google Maps (worldwide)
sr_RS: Google mape (širom sveta)

en: Google styles
sr_RS: Google stil

en: Greek
sr_RS: Grčki

en: Grid lines color
sr_RS: Boja linija grida

en: Gzip compression
sr_RS: Gzip kompresija

en: HERE Maps API key
sr_RS: HERE API ključ mape

en: Header and data size mismatch at row %1$u
sr_RS: Heder i veličina podataka se ne slažu u redu %1$u

en: Health check
sr_RS: Provera zdravlja

en: Heart rate
sr_RS: Otkucaji srca

en: HeavyVehicle
sr_RS: Teško vozilo

en: Hebrew
sr_RS: Jevrejski

en: Height
sr_RS: Visina

en: Height of the icons in pixels.
sr_RS: VIsina ikona u pikselima.

en: Help & Support
sr_RS: Pomoć i podrška

en: Help translate Maps Marker Pro
sr_RS: Pomozite u prevođenju Maps Marker Pro

en: Here you can set the backend capabilities for each user role. Administrators always have all capabilities.
sr_RS: Ovde možete postaviti pozadinske mogućnosti za svaku pozadinsku ulogu. Administatori će uvek imati sve mogućnosti.

en: Hide fields with no value
sr_RS: Sakrij polja bez vrednosti

en: Hourly
sr_RS: Časovni

en: How frequently the maps are likely to change. This value provides general information to search engines and may not correlate exactly to how often they crawl the page. Additional information available at %1$s.
sr_RS: Koliko često su mape podrazumevane da se promene. Ova vrednost omogućava generalnu informaciju alatima za pretragu i možda neće biti u korelaciji kao što često prelazi stranu. Dodatne informacije dostupne na %1$s.

en: Hungarian
sr_RS: Mađarski

en: Hybrid
sr_RS: Hibridni

en: Icon
sr_RS: Ikona

en: Icon anchor
sr_RS: Sidro ikone

en: Icon replaced successfully
sr_RS: Ikona zamenjena uspešno

en: Icon size
sr_RS: Veličina ikone

en: Icon to replace
sr_RS: Ikona da se zameni

en: Icons
sr_RS: Ikone

en: If empty, the entire planet will be searched.
sr_RS: Ukoliko je prazno, čitava planeta će biti pretražena.

en: If empty, the language set in WordPress will be used.
sr_RS: Ukoliko je prazno, jezik podrazumevan za Wordpres će biti u upotrebi.

en: If enabled, an "Insert map" button gets added above the TinyMCE editor on post and page edit screens for easily searching and inserting maps.
sr_RS: Ukoliko je omogućeno, "Dodaj mapu" dugme biva dodato iznad TinyMCE editora na tekstu ili strani za editovanje za lakšu pretragu i dodavanje mapa.

en: If enabled, and the %1$s plugin is active, KML links will automatically be added to the sitemap.
sr_RS: Ukoliko je omogućeno, i %1$s plugin je aktivan, KML linkovi će automatski biti dodani na mapu sajta.

en: If enabled, map data is compressed to improve load times.
sr_RS: Kada je omogućeno, podaci mape su kompresovani kako bi  se ubrzalo učitavanje.

en: If enabled, maps will only be loaded after they become visible in the viewport.
sr_RS: Ukoliko je omogućeno, mape će biti učitane isključivo čim postanu vidljive u oblasti prikaza.

en: If enabled, popups will only be loaded when needed.
sr_RS: Ukoliko je omogućen, iskačući prozori ce biti učitani samo kada je neophodno.

en: If enabled, show a dropdown menu in the Wordpress Admin Bar.
sr_RS: Ukoliko je omogućeno, pokaži padajući meni u Wordpress Admin liniji.

en: If enabled, shows a widget on the admin dashboard which displays latest markers and blog posts from mapsmarker.com.
sr_RS: Ukoliko je omogućeno, pokazuje se dodatak na delu za upravljanje administratora koji prikazuje poslednje markere i postove blogova sa mapsmarker.com.

en: If enabled, the first available basemap will be used as a fallback whenever there are no other valid basemaps available for a given map (e.g. when the API key for the only added basemap is removed or no basemap was added to the map at all).
sr_RS: Ako je omogućeno, prva dostupna bazna mapa će biti korišćena kao prethodna gde god nije bilo odgovarajuće bazne mape dostupne za zadatu mapu (na primer, kada API ključ za jedinu dodatu baznu mapu je izbrisan ili bazna mapa nije dodata na mapu uopšte).

en: If enabled, unsupported code tags are stripped from popups to prevent injection of malicious code.
sr_RS: Ukoliko je omogućeno, tagovi koda koji nisu podržani su uklonjeni sa iskačućih prozora da bi se onemogućilo izvršenje malicioznog koda.

en: If set, only tiles inside these bounds will be loaded
sr_RS: Ako je namešteno, pločice samo unutar granica će biti učitane

en: If the download does not start automatically, please <a href="%1$s">click here</a>
sr_RS: Ako download ne krene automatski, molimo <a href="%1$s">kliknite ovde</a>

en: If the list is set to right or left and the width of the map falls below this value, the list will be shown below the map instead
sr_RS: Ako je lista podešena levo ili desno i širina mapa pada ispod ove vrednosti, lista će biti prikazana ispod mape u tom slučaju

en: If you are a Google Maps APIs Premium Plan customer, please change the authentication method above to "%1$s" and fill in the credentials below, which you received in the welcome email from Google.
sr_RS: Ukoliko ste korisnik premium Google mapa API-ja, molimo izmenite metod autenikacije iznad na "%1$s" i popunite kredencijale ispod, time ćete dobiti mejd dobrodošlice od Google.

en: If you want to use Google Maps, you have to register a personal Google Maps JavaScript API key. For terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
sr_RS: Ukoliko želite da koristite Google mape, morate da registrujete personalni Google Maps JavaScript API ključ. Za uslove korišćenja, cene, limite korišćenja i više, molimo posetite %1$s.

en: If you want to use HERE Maps, you have to register a personal HERE account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
sr_RS: Ukoliko želite da koristite HERE mape, morate da registrujete lični HERE nalog. Za tutorijal, uslove korišćenja, cene, limite korišćenja i ostalo, molimo posetite %1$s.

en: If you want to use Lima Labs Maps, you have to register a personal Lima Labs account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
sr_RS: Ako želite da koristite Lima Labs mape, potrebno je da registrujete personalni Lima Labs nalog. Za tutorijal, uslove korišćenja, cene, limite i slično, molimo posetite %1$s.

en: If you want to use TomTom Maps, you have to register a personal TomTom account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
sr_RS: Ukoliko želite da koristite TomTom mape, morate da registrujete personalni TomTom nalog. Za tutorijale, uslove korišćenja, cene, limite korišćenja i slično, molimo posetite %1$s.

en: If your language is missing or not fully translated yet, you are invited to help on the web-based translation plattform:
sr_RS: Ukoliko vaš jezik nedostaje ili nije potpuno preveden dosada, pozvani ste da pomognete u web orijentisanoj platformi za prevođenje.

en: Image format
sr_RS: Format slike

en: Import markers
sr_RS: Importujte markere

en: Indicator line color
sr_RS: Boja indikatora linije

en: Indicator line width
sr_RS: Širina indikatora linije

en: Indonesian
sr_RS: Indonežanski

en: Initial view
sr_RS: Inicijalni pogled

en: Insert map
sr_RS: Insertovati mapu

en: Interaction
sr_RS: Interakcija

en: Interface language
sr_RS: Jezik interfejsa

en: Invalid GeoJSON
sr_RS: GeoJSON koji nije validan

en: Invalid filename
sr_RS: Nevalidno ime fajla

en: Invalid header row
sr_RS: Red koji nije validan

en: Invalid license key. The license key must start with %1$s
sr_RS: Ključ licence koji nije validan. Ključ licence mora početi sa %1$s

en: Invalid provider
sr_RS: Neodgovarajući provajder

en: Invalid request
sr_RS: zahtev koji nije validan

en: Invalid response
sr_RS: Nevalidni odgovor

en: Italian
sr_RS: Italijanski

en: Japanese
sr_RS: Japanski

en: JavaScript callback
sr_RS: JavaScript poziv

en: Jump to marker and zoom
sr_RS: Skoči na marker i zumiraj

en: K'iche'
sr_RS: Različit

en: KML button
sr_RS: KLM dugme

en: KML export
sr_RS: KML eksport

en: Kannada
sr_RS: Kanadski

en: Korean
sr_RS: Korejanski

en: Language
sr_RS: Jezik

en: Latest available version:
sr_RS: Poslednja dostupna verzija:

en: Latest news
sr_RS: Poslednje vesti

en: Latitude
sr_RS: Geografska širina

en: Latitude (south), Longitude (west), Latitude (north), Longitude (east)
sr_RS: Širina (jug), Geografska dužina (zapad), Geografska širina (sever), Geografska dužina (istok)

en: Latvian
sr_RS: Letonski

en: Layers
sr_RS: Slojevi

en: Layers control
sr_RS: Kontrola slojeva

en: Libraries, services and images
sr_RS: Biblioteke, servisi i slike

en: License key missing
sr_RS: Ključ licence nedostaje

en: Lima Labs API key
sr_RS: Lima Labs API ključ

en: Line cap
sr_RS: Završetak linije

en: Line color
sr_RS: Boja linije

en: Line join
sr_RS: Priključi liniju

en: Line tension
sr_RS: Napetost linije

en: Line width
sr_RS: Širina linije

en: Link target
sr_RS: Target linka

en: List
sr_RS: Lista

en: List all markers
sr_RS: Lista svih markera

en: List settings
sr_RS: Podešavanje liste

en: Lithuanian
sr_RS: LItvanski

en: Locate button
sr_RS: Lociraj dugme

en: Location finder
sr_RS: Pretraga lokacije

en: LocationIQ Geocoding API key
sr_RS: LocationIQ  API ključ za geokodiranje

en: Locator
sr_RS: Lokator

en: Locator fill color
sr_RS: Boja popune lokatora

en: Locator fill opacity
sr_RS: Prozirnost popune lokatora

en: Locator radius
sr_RS: Radijus lokatora

en: Locator stroke
sr_RS: Hod lokatora

en: Locator stroke color
sr_RS: Boja hoda lokatora

en: Locator stroke weight
sr_RS: Širina hoda lokatora

en: Logic
sr_RS: Logika

en: Longitude
sr_RS: Geografska dužina

en: Malayalam
sr_RS: Malajski

en: Manage GPX tracks
sr_RS: Upravljaj GPX stazama

en: Manage icons
sr_RS: Uredi ikone

en: Map
sr_RS: Mapa

en: Map could not be displayed because of an invalid license. More information can be found on the <a href="%1$s">license page</a>.
sr_RS: Mapa se ne može prikazati iz razloga neodgovarajuće licence. Više informacija se mogu pronaći na <a href="%1$s">licence</a>.

en: Map dimensions
sr_RS: Dimenyije mape

en: Map lazy loading
sr_RS: Mapa se sporo učitava.

en: Map missing
sr_RS: Mapa nedostaje

en: Map not found
sr_RS: Mapa nije nađena

en: Map settings for new maps
sr_RS: Podesavanja mapa za nove mape

en: Map style
sr_RS: Stil mape

en: Map tiles by
sr_RS: Pločice mape od

en: Map type
sr_RS: Tip mape

en: MapQuest Geocoding API allows up to %1$s transactions/month and a maximum of %2$s requests/second with a free API key. Higher quotas are available on demand - %3$s.
sr_RS: MapQuest API geokodiranja omogućava do %1$s transakcija po mesecu i maksimalno %2$s zahteva po sekundi sa besplatnim API ključem. Više kvote su dostupne uz zahtev - %3$s.

en: MapQuest Geocoding API key
sr_RS: MapQuest API ključ za geokodiranje

en: Maps
sr_RS: Mape

en: Maps Marker Pro - #1 mapping plugin for WordPress
sr_RS: Maps Marker Pro - #1 plagin za mape za wordpress

en: Maps Marker Pro has been successfully updated from version %1s to %2s!
sr_RS: Maps Marker Pro je uspešno nadograđen sa verzije %1s na %2s!

en: Maps deleted successfully
sr_RS: Mape uspešno obrisane

en: Maps per page
sr_RS: mapa po strani

en: MapsMarker affiliate program - sign up now and receive commissions up to 50%!
sr_RS: MapsMarker program pridruživanja - prijavite se i dobijte proviziju do 50%!

en: MapsMarker reseller program - re-sell with a 20% discount!
sr_RS: MapsMarker program za preprodavce - preprodaja sa 20% popusta!

en: Marker icon
sr_RS: ikona markera

en: Marker mode
sr_RS: Marker mod

en: Marker name
sr_RS: Ime markera

en: Marker settings for new markers
sr_RS: Marker podešavanje za nove markere

en: Marker will only appear on maps within the set time span
sr_RS: Marker će se prikazati samo na mapi sa podešenim vremenskim razmakom

en: Marker with ID %1$s not found
sr_RS: Marker sa ID-jem %1$s nije pronađen

en: Markers
sr_RS: Markeri

en: Markers deleted successfully
sr_RS: Markeri uspešno obrisani

en: Markers from map %1$s successfully moved to map %2$s
sr_RS: Markeri sa mape %1$s uspešno pomereni na mapu %2$s

en: Markers per page
sr_RS: Markera po stranici

en: Markers successfully assigned to map %1$s
sr_RS: Markeri uspešno dodeljeni mapi %1$s

en: Markers successfully removed from map %1$s
sr_RS: Markeri uspešno uklonjeni sa mape %1$s

en: Max bounds
sr_RS: Maksimalne granice

en: Max cluster radius
sr_RS: Maksimalni radijus klastera

en: Max height
sr_RS: Maksimalna visina

en: Max interval
sr_RS: Maskimalni interval

en: Max width
sr_RS: Maksimalna širina

en: Max zoom
sr_RS: Maksimalno uveličavanje

en: Maximum upload size exceeded
sr_RS: Maksimalna brzina uploada prevazilazi

en: Measure button
sr_RS: dugme merenja

en: Metadata
sr_RS: Meta podaci

en: Min zoom
sr_RS: Minimalno uveličavanje

en: Minimum amount of characters that need to be typed before a request to the geocoding provider is sent.
sr_RS: Minimalni broj karaktera koji je potrebno da budu ukucani pre nego šte se pošalje zahtev za provajdera geokodiranja.

en: Misc
sr_RS: Ostalo

en: Missing (markers with missing coordinates will be geocoded)
sr_RS: Nedostaje (markeri sa koordinatama koje nedostaju će biti geokodirane)

en: Missing address for geocoding
sr_RS: Nedostaju adrese za geokodiranje

en: Missing or incomplete coordinates
sr_RS: Nedostajuće ili nekompletne koordinate

en: Miter
sr_RS: Stega

en: Miter-Clip
sr_RS: Stega

en: Monthly
sr_RS: Mesečni

en: Move markers
sr_RS: Pomeri markere

en: Move markers to a map
sr_RS: Pomeri makrere na mapu

en: Moving
sr_RS: Kretanje

en: Moving time
sr_RS: Vreme kretanja

en: Name
sr_RS: Ime

en: Never
sr_RS: Nikada

en: New shape settings
sr_RS: Nova podešavanja oblika

en: News via email
sr_RS: Novosti putem e-mail-a

en: No elevation data available
sr_RS: Nedostupni podaci nagiba

en: No geographical data found
sr_RS: Bez geografskih podataka

en: No issues have been found.
sr_RS: Problemi nisu pronađeni.

en: No limit
sr_RS: Bez limita

en: No maps selected
sr_RS: Nijedna mapa nije selektovana

en: No marker map shortcodes found - please click on "Start migration" to continue.
sr_RS: Nijedan marker za mapu sa kratkim kodom nije nađen - molimo kliknite na "Startuj migraciju" da bi ste nastavili

en: No markers selected
sr_RS: Bez selektovanih markera

en: No preview
sr_RS: Bez pregleda

en: No preview - save and reload to see changes
sr_RS: Nema preview-a - sačuvaj i ponovo učitaj kako bi video promene

en: No wrap
sr_RS: Bez omotavanja

en: None (geocoding disabled)
sr_RS: Nijedan (geokodiranje onemogućeno)

en: Nonzero
sr_RS: Nije nula

en: Norwegian
sr_RS: Norveški

en: Norwegian (Bokmål)
sr_RS: Norveški (Bokmal)

en: Not assigned to any map
sr_RS: Nije dodeljeno nijednoj mapi

en: Not used in any content
sr_RS: Nije korišćen bili koji sadržaj

en: Number of markers to show:
sr_RS: Broj markera da se prikaže:

en: OK
sr_RS: U redu

en: Off
sr_RS: Isključeno

en: Off (markers with missing coordinates will be skipped)
sr_RS: Isključeno (markeri koji nedostaju će biti preskočeni)

en: Off (no changes to marker assignments)
sr_RS: Isključeno (nema promena dodeljenim markerima)

en: On
sr_RS: Uključeno

en: On (all markers will be geocoded)
sr_RS: Uključeno (svi markeri će biti geokodirani)

en: On (imported markers will be assigned or unassigned)
sr_RS: Uključeno (importovani markeri će biti dodeljeni ili ne)

en: One result
sr_RS: Rezultat

en: Only active settings will be applied to the selected maps. To activate a setting, tick the checkbox on the left.
sr_RS: Isklučivo aktivna podešavanja će se primeniti na selektovane mape. Da bi se aktiviralo podešavanje, selektovati checkbox sa leve strane.

en: Only markers from these maps
sr_RS: Samo markeri sa ove mape

en: Opacity
sr_RS: Neprozirnost

en: Opacity of the layer
sr_RS: Neprozirnost sloja

en: Open popup and zoom
sr_RS: Otvori popup i zumiraj

en: Open standalone map in fullscreen mode
sr_RS: Otvoriti samostalnu mapu u fullscreen modu

en: Option A: activate an unexpiring license key
sr_RS: Opcija A: aktiviraj ključ licence koji ne ističe

en: Option B: get a personalized trial license key
sr_RS: Opcija B: preuzmi personalizovani trial ključ licence.

en: Option C: get an anonymous trial license key
sr_RS: Opcija C: preuzmi anonimni trial ključ licence

en: Optional region code, specified as a ccTLD (country code top-level domain). This parameter will only influence, not fully restrict, results from the geocoder. For a list of ccTLDs, please visit %1$s.
sr_RS: Opcioni kod regiona, predstavljen kao ccTLD (kod zemlje Top Level Domen). Ovaj parametar će uticati a ne potpuno zabraniti, rezultate od geokodera. Za listu ccTLD-ova, molimo posetite %1$s.

en: Or
sr_RS: ili

en: Order by
sr_RS: Poručeno od strane

en: Overlay
sr_RS: Sloj

en: Overlays
sr_RS: Preklapanja

en: Overview map
sr_RS: Prikaz mape

en: PHP version
sr_RS: PHP verzija

en: Pace
sr_RS: tempo

en: Pagination
sr_RS: Paginacija

en: Pedestrian
sr_RS: Pešice

en: Permalinks
sr_RS: Permanentni linkovi

en: Please click here to finish the installation of Maps Marker Pro.
sr_RS: Molimo kliknite ovde da završite instalaciju Maps Marker Pro-a.

en: Please enter a comma-separted list of IDs (e.g. 1,2,3).
sr_RS: Molimo uneti listu ID-jeva u formatu sa odvajanjem zarezima (npr 1,2,3)

en: Please enter a valid email address (or get an anonymous trial license key)
sr_RS: Molimo uneti validnu email adresu (ili preuzeti anonimni ključ licence koji ističe)

en: Please enter your first name
sr_RS: Molimo unesite ime

en: Please enter your last name
sr_RS: Molimo unesite prezime

en: Please go to the health page for more information.
sr_RS: Molimo idite do stranice zdravlja za više informacija.

en: Please go to the license page for more information.
sr_RS: Molimo otići na stranicu licence za više informacija.

en: Please note that a license is bound to the domain it was activated on. If you want to use your license on another domain, please follow <a href="%1$s" target="_blank">this tutorial</a>.
sr_RS: Molimo usvojite da je licenca pridružena za aktiviran domen. Ako želite da koristite licencu na drugom domenu, molimo pratite <a href="%1$s" target="_blank">ovog tutorijala</a>.

en: Please note that any caches you are using must be cleared, or maps might stop working.
sr_RS: Molim vas obratite pažnju da bilo koji keš koristite mora biti obrisan, ili će mape prestati da rade.

en: Please note that in contrast to a personalized trial license, you will not be able to <a href="%1s" target="_blank">open support tickets</a> or get a reminder when your trial license has expired.
sr_RS: Molimo usvojite da u svetlu sa personalizovanom licencom koja ističe, nećete moći da <a href="%1s" target="_blank">otvorite tiket za podršku</a> ili da budete obavešteni da je licenca istekla.

en: Please note that only files with UTF-8 encoding are currently supported.
sr_RS: Podsećamo da su jedino fajlovi u UTF-8 enkodiranju trenutno podržani.

en: Please note that the selected basemaps and overlays will completely replace the current settings on the respective maps.
sr_RS: Molimo da se obrati pažnja da će  selektovane bazne mape i slojevi kompletno zameniti trenutna podešavanja na određenoj mapi.

en: Please select the map you want to display
sr_RS: Molimo selektujte mapu koju želite da prikažete

en: Please select the map you would like to add.
sr_RS: Molimo selektovati mapu koju želite da dodate

en: Please select your preferred directions provider. This setting will be used for the directions link that gets attached to the popup text on each marker if enabled.
sr_RS: Molimo selektujte omiljenog provajdera putanje. Ovo podešavanje će biti korišćeno za putanje linkova koji će biti priključeni na svaki iskačući prozor za svaki marker koji je omogućen.

en: Plugin version
sr_RS: Verziija plagin-a

en: Polish
sr_RS: Poljski

en: Polygon
sr_RS: Poligon

en: Polyline
sr_RS: Polilinija

en: Popup anchor
sr_RS: Iskačuće sidro

en: Popup lazy loading
sr_RS: Iskačući prozori se sporo učitavaju.

en: Portuguese
sr_RS: Portugalski

en: Portuguese (Brazil)
sr_RS: Portugalski (Brazil)

en: Portuguese (Portugal)
sr_RS: Portugalski (Portugal)

en: Positon
sr_RS: Pozicija

en: Preferred route profile
sr_RS: Omiljen profil puta

en: Press CTRL-key and click to <b>add point</b>
sr_RS: Pritisnite CTRL taster i kliknite na <b>dodaj tačku</b>

en: Press CTRL-key and click to <b>resume line</b>
sr_RS: Pritisnite CTRL taster i kliknite <b>nastavi liniju</b>

en: Press SHIFT-key and click to <b>delete point</b>
sr_RS: Pritisnite SHIFT taster i klik na <b>tačku brisanja</b>

en: Prevents the layer from getting wrapped around the antimeridian
sr_RS: Sprečava da se sloj omota oko antimeridijana

en: Preview
sr_RS: Pregled

en: Priority for maps
sr_RS: Prioriteti za mape

en: Provider
sr_RS: Provajder

en: Public transport (works only in some areas)
sr_RS: Javni transport (radi samo u nekim delovima)

en: Punjabi
sr_RS: Pandžabi

en: Raster tiles
sr_RS: Raster pločice

en: Rate limit savings and performance
sr_RS: Oceni uštede limita i performanse

en: Recent markers
sr_RS: Prethodni markeri

en: Recommended
sr_RS: Preporučeni

en: Redirect to external GPX files
sr_RS: Preusmeriavanje na eksterne GPX fajlove

en: Redirects to external GPX files rather than processing them like internal GPX files when clicking on the download button. Enabling this will save server traffic, but can cause external GPX files to be opened in the browser instead of being downloaded.
sr_RS: Preusmeriti na eksterne GPX fajlove pre nego ih procesirati kao interne GPX fajlove u slučaju klika na  dugme preuzimanja. Omogućavanje ove opcije će sačuvati saobraćaj servera, ali može prouzrokovati otvaranje eksternih GPX fajlove u pregledaču, umesto da se preuzmu.

en: Remove all markers from a map
sr_RS: Ukloniti sve markere sa mape

en: Renew your access to updates and support
sr_RS: Obnovite vaš pristup ažuriranoj verziji i podršci

en: Replace
sr_RS: Zameni

en: Replace marker icons
sr_RS: Zameni ikone markera

en: Replacement icon
sr_RS: Ikona za zamenu

en: Request parameter keys will be uppercase
sr_RS: Zatraženi parametri ključeva će biti sa velikim slovima

en: Resellers
sr_RS: Preprodavci

en: Reset
sr_RS: Resetujte

en: Reset IDs (new maps will start with ID 1)
sr_RS: Resetuj ID-jeve (novi markeri će startovati sa brojem 1)

en: Reset IDs (new markers will start with ID 1)
sr_RS: Resetuj ID-jeve (novi markeri će startovati sa brojem 1)

en: Reset button
sr_RS: Resetuj dugme

en: Reset location
sr_RS: Resetuj lokaciju

en: Reset map view
sr_RS: Resetuj pogled mape

en: Reset settings
sr_RS: Resetuj podešavanja

en: Restore completed successfully
sr_RS: Vraćanje uspešno završeno

en: Restrict to current view
sr_RS: Ograniči na trenutni pogled

en: Return images with transparency
sr_RS: Vrati slike sa transparentnošću

en: Reverse X-axis
sr_RS: Obrnuta X osa

en: Reverse Y-axis
sr_RS: Obrnuta Y osa

en: Role
sr_RS: Uloga

en: Romanian
sr_RS: Rumunski

en: Round
sr_RS: Krug

en: Route type
sr_RS: imperijalni (milje)

en: Russian
sr_RS: Ruski

en: Same tab
sr_RS: Isti tab

en: Satellite
sr_RS: Satelit

en: Save
sr_RS: Sačuvaj

en: Save current values as defaults for new maps
sr_RS: Sačuvajte trenutne vrednosti kao podrazumevane za nove mape

en: Scale
sr_RS: Skala

en: Search
sr_RS: Traži

en: Search and sort
sr_RS: Pretraga i sortiranje

en: Search maps
sr_RS: Pretraži mape

en: Select all
sr_RS: Sačuvaj sve

en: Select icons
sr_RS: Selektuj ikonu

en: Select the map you want to display
sr_RS: Odaberite mapu koju želite da prikažete

en: Serbian
sr_RS: Srpski

en: Settings
sr_RS: Podešavanja

en: Settings missing
sr_RS: Podešavanja nedostaju

en: Settings saved successfully
sr_RS: Podešavanja sačuvana uspešno

en: Shapes added via filters are hidden while this tab is active
sr_RS: Oblici dodani preko filtera su sakriveni dok je ovaj tab aktivan

en: Share
sr_RS: Podeli

en: Share URL
sr_RS: Podeli URL

en: Share button
sr_RS: Podeli dugme

en: Share text
sr_RS: Podeli teks

en: Share window
sr_RS: Podeli prozor

en: Shortcode
sr_RS: Kratki kod

en: Shortcode to add maps - Example: [mapsmarker map="1"]
sr_RS: Kratki kod za dodavanje mapa - Primer: [mapsmarker map="1"]

en: Shortest
sr_RS: Najkraći

en: Show
sr_RS: Pokaži

en: Show QR code for fullscreen map
sr_RS: Prikaži QR kod za mapu preko celog ekrana

en: Show advanced settings
sr_RS: Prikaži napredna podešavanja

en: Show bearings
sr_RS: Pokaži ležajeve

en: Show clear button
sr_RS: Pokazati dugme brisanja

en: Show directions link
sr_RS: Pokaži link pravca

en: Show end icon
sr_RS: Prikazana poslendnja ikona

en: Show error tiles
sr_RS: Prikaži pločice grešaka

en: Show health check:
sr_RS: Prikaži proveru zdravlja:

en: Show imperial
sr_RS: Prikaži imperijalni

en: Show in markers list
sr_RS: Prikaži u listi markera

en: Show in popup
sr_RS: Pokaži u popup-u

en: Show interval markers
sr_RS: Prikaži markere intervala

en: Show location finder
sr_RS: Prikaži pretragu lokacije

en: Show location marker
sr_RS: Prikaži marker lokacije

en: Show me where I am
sr_RS: Prikaži gde sam

en: Show metric
sr_RS: Prikaži metrički

en: Show news and links:
sr_RS: Prikaži vesti i linkove:

en: Show release notes
sr_RS: Pokaži beleške izdanja

en: Show search and sort
sr_RS: Prikaži pretragu i sortiranje

en: Show start icon
sr_RS: Prikaži početnu ikonu

en: Show start/end icons
sr_RS: Pokaži startnu/krajnju ikonu

en: Show traffic layer?
sr_RS: Pokaži sloj za saobraćaj

en: Show unit button
sr_RS: Pokazati dugme jedinice

en: Slovak
sr_RS: Slovački

en: Slovenian
sr_RS: Slovenački

en: Sort order
sr_RS: Red sortiranja

en: Sorting
sr_RS: Sortiranje

en: Source
sr_RS: Izvor

en: Source or target missing
sr_RS: Izvor ili zadatak nije pronađen

en: Source or target not found
sr_RS: Izvor ili cilj nije pronađen

en: Spanish
sr_RS: Španski

en: Spanish (Spain)
sr_RS: Španski (Španija)

en: Spanish (United States)
sr_RS: Španski (Sjedinjene Američke države)

en: Spiderfy on every zoom
sr_RS: Spiderfy na svakom zumu

en: Square
sr_RS: Pravougaonik

en: Start anonymous free 30-day trial period
sr_RS: Startuj anonimni besplatni 30-to dnevnih trial period

en: Start export
sr_RS: Startujte eksport

en: Start full-text search
sr_RS: Startujte pretragu punog teksta

en: Start icon
sr_RS: Startna ikona

en: Start import
sr_RS: Startujte import

en: Start personalized free 30-day trial period
sr_RS: Startuj personalizovani besplatni 30-to dnevni trial period

en: Stroke
sr_RS: Hod

en: Stroke color
sr_RS: Boja hoda

en: Stroke opacity
sr_RS: Prozirnost poteza

en: Stroke weight
sr_RS: Boja hoda

en: Styles
sr_RS: Stilovi

en: Subdomains
sr_RS: Pod domeni

en: Submit
sr_RS: Prihvati

en: Swedish
sr_RS: Švedski

en: Tamil
sr_RS: Tamilski

en: Telugu
sr_RS: Tegulu

en: Terrain
sr_RS: Teren

en: Test mode
sr_RS: Test mod

en: Test mode off - changes will be saved to the database.
sr_RS: Test mod isključen - promene će biti sačuvane u bazi.

en: Test mode on - no changes will be made to the database.
sr_RS: Test mod uključen - promene neće biti sačuvane u bazi.

en: Thai
sr_RS: Tajlađanski

en: The GPX file could not be loaded. Please contact the site owner.
sr_RS: GPX fajl se ne može učitati. Molim vas konaktirajte vlasnika sajta.

en: The correct URL is: %1$s
sr_RS: Ispravan URL je: %1$s

en: The culture parameter allows you to select the language of the culture for geographic entities, place names and map labels on Bing map images. For supported cultures, street names are localized to the local culture. For example, if you request a location in France, the street names are localized in French. For other localized data such as country names, the level of localization will vary for each culture. For example, there may not be a localized name for the "United States" for every culture code. See %1$s for more details.
sr_RS: Kulturni parametar omogućava da selektujete jezik kulture za geografske entitete, plasirate imena i nazive mape bazirane na slikama Bing mapa. Za podržane kulture, imena ulica su lokalizovana za lokalnu kulturu. Na primer, ako zahtevate lokaciju u Francuskoj, imena ulica su lokalizovani na francuskom jeziku. Za druge lokalizacije, kao što su imena zemalja, nivo lokalizacije varira u zavisnosti od kulture. Na primer, možda neće biti lokalizovano ime "Sjedinjene Američke države" za svaki kulturni kod. Vidite %1$s za više detalja.

en: The distance (in meters) within which to return place results. Note that setting a radius biases results to the indicated area, but may not fully restrict results to the specified area. Set to zero to disable.
sr_RS: Rastojanje u metrima u okviru kojih vraća rezultate. Podešavanje je vezano za konkretnu oblast, ali se rezultati ne moraju ograničiti na specifičnu površinu. Postaviti nulu da bi se iključilo.

en: The export endpoint is disabled, so this setting has no effect
sr_RS: Izvoz krajnje tačke je onemogućen, tako da ovo podešavanje nema efekta

en: The fullscreen endpoint is disabled, so this setting has no effect
sr_RS: Puni ekran krajnje tačke je onemogućen, tako da ovo podešavanje nema efekta

en: The geolocation has failed for an unknown reason
sr_RS: Geolokacija nije učitana iz razloga nepoznate greške

en: The geolocation has timed out
sr_RS: Vreme geolokacije je isteklo.

en: The geolocation is unavailable
sr_RS: Geolokacija je nedostupna

en: The language in which to return results. For a list of supported languages, please visit %1$s.
sr_RS: Jezik na koji će se vratiti rezultati. Za listu podržanih jezika, molimo posetite %1$s.

en: The language used when displaying textual information such as the names for controls, copyright notices, and labels.
sr_RS: Jezik korišten prilikom prikazivanja teksualnih informacija kao što su imena kontrola, podaci copyright-a i nazivi.

en: The marker has been moved since this address was selected and may no longer correspond to the correct location.
sr_RS: Marker je pomeren od momenta kada je ova adresa selektovana i ne mora da odgovara za tačnu lokaciju.

en: The point around which you wish to retrieve place information. Must be specified as latitude,longitude (e.g. %1$s).
sr_RS: Tačcka oko koje ćete moći da primite informaciju o mestu. Mora se omogućiti geografska dužina i širina (npr, %1$s).

en: The priority of maps relative to other URLs on your site.
sr_RS: Prioritet mapa relativan u odnosu na druge URL-ove na vašem sajtu.

en: The tiles are non-geographical
sr_RS: Pločice su negeografske

en: The x-coordinate of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
sr_RS: X koordinata za vrh ikona (relativno za kranji levi gornji ugao)

en: The x-coordinate of the popup anchor (relative to the icon anchor).
sr_RS: X-koordinata iskačućeg sidra (relativno za ikonu sidra)

en: The y-coordinate of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
sr_RS: Y koordinate za vrh ikona (relativno za krajnji levi gornji ugao)

en: The y-coordinate of the popup anchor (relative to the icon anchor).
sr_RS: Y-koordinata iskačućeg sidra (relativno za ikonu sidra)

en: There are issues with your installation.
sr_RS: Postoje problemi sa vašom instalacijom.

en: This will test the plugin for problems and incompatibilities.
sr_RS: Ovo će testirati plugin za probleme i inkompatibilnost.

en: Ticks font color
sr_RS: Označite boju fonta

en: Time
sr_RS: Vreme

en: TinyMCE button
sr_RS: TinyMCE dugme

en: To download a detailed report, please <a href="%1$s">click here</a>.
sr_RS: Da bi preuzeli detaljni report, molimo <a href="%1$s">kliknuti ovde</a>.

en: To use the geocoding feature, please activate one or more providers in the <a href="%1$s" target="_blank">geocoding settings</a>
sr_RS: Da bi se koristila opcija geokodiranja, molim vas aktivirajte jedan ili više provajdera <a href="%1$s" target="_blank">podešavanje geokodiranja</a>

en: TomTom API key
sr_RS: TomTom API ključ

en: TomTom Geocoding API allows up to %1$s transactions/month and a maximum of %2$s requests/second with a free API key. Higher quotas are available on demand - %3$s.
sr_RS: TomTom  API geokodiranje omogućava do %1$s transakcija/mesecu i maksimalno %2$s upita/sekundi sa besplatnim API ključem. Više kvote su dostupne na zahtev - %3$s.

en: TomTom Geocoding API key
sr_RS: TomTom API ključ za geokodiranje

en: Tools
sr_RS: Alati

en: Tooltip background color
sr_RS: Pozadinska boja teksta opisa alata

en: Tooltip font color
sr_RS: Boja fonta teksta opisa alata

en: Total markers:
sr_RS: Ukupno markera:

en: Track color
sr_RS: Boja staze

en: Track name
sr_RS: Ime staze

en: Track opacity
sr_RS: Prozirnost staze

en: Track smooth factor
sr_RS: Faktor glatke staze

en: Track weight
sr_RS: Težina staze

en: Trademarks and copyright
sr_RS: Zaštitni znaci i prava kopiranja

en: Translations
sr_RS: Prevodi

en: Transparent tiles
sr_RS: Transparentne pločice

en: Turkish
sr_RS: Turski

en: Turn off measuring
sr_RS: Isključite merenja

en: Turn on measuring
sr_RS: Uključite merenja

en: Tutorial and example styles
sr_RS: Tutorijali i primeri stilova

en: Type
sr_RS: Tip

en: Typeahead suggestions character limit
sr_RS: Limit karaktera za sugestije

en: Uighur
sr_RS: Ujgurski

en: Ukrainian
sr_RS: Ukrajinski

en: Unable to determine delimiter
sr_RS: Nemoguće odrediti delimiter

en: Unfortunately, Algolia has discontinued their geocoding services. In order to enable geocoding again, you need to register an API key for at least one of the other available geocoding providers and activate it as the new default. For more information on how to register and set up geocoding API keys, please <a href="%1$s">click here</a>.
sr_RS: Nažalost, Algolia je prestala da pruža usluge servisa geokodiranja. U slučaju da se želi ponovno geokodiranje, potrebno je da se registruje API ključ za najmanje jednog od ostalih dostupnih provajdera i aktivira kao podrazumevan. Za više informacija kako se registrovati i kako podestiti API ključ, molimo <a href="%1$s">kliknuti ovde</a>.

en: Unit
sr_RS: Jedinica

en: Units
sr_RS: Jedinice

en: Until
sr_RS: Do

en: Until pan or zoom
sr_RS: Do pomeranja ili zumiranja

en: Update existing, add remaining
sr_RS: Osveži trenutni, dodaj preostali

en: Update frequency
sr_RS: Frekvencija osvežavanja

en: Update markers
sr_RS: Osveži markere

en: Updated by
sr_RS: Osveženo od strane

en: Updated on
sr_RS: Osveženo

en: Uppercase parameters
sr_RS: Parametri velikih slova

en: Use \u2318 + scroll to zoom the map
sr_RS: Koristi \u2318 + scroll da zumiraš mapu

en: Use ctrl + scroll to zoom the map
sr_RS: Koristi ctrl + scroll da zumiraš mapu

en: Use the following directions provider
sr_RS: Koristi sledećeg pružaoca smera kretanja

en: Use tools
sr_RS: Koristite alate

en: Use two fingers to move the map
sr_RS: Koristi dva prsta da pomeriš mapu

en: Used in content
sr_RS: Iskorišteno u sadržajima

en: Used to create pretty links to fullscreen maps or API endpoints.
sr_RS: Korišteno da se kreiraju linkovi ka mapama sa punim ekranom ili sa API krajnjim tačkama.

en: Uzbek
sr_RS: Uzbekistanski

en: Valencian
sr_RS: Valenciski

en: Version
sr_RS: Verzija

en: Version of the service to use
sr_RS: Verzija servisa za korišćenje

en: Vietnamese
sr_RS: VIjetnamski

en: View maps
sr_RS: Pogledajte mape

en: View markers
sr_RS: Vidi markere

en: View release notes
sr_RS: Pogledajte napomene izdanja

en: Visible between %1$s and %2$s
sr_RS: Vidljivo između %1$s i %2$s

en: Visible from %1$s
sr_RS: Vidljivo od %1$s

en: Visible until %1$s
sr_RS: Vidljivo u okviru %1$s

en: WMS settings
sr_RS: WMS podešavanja

en: Walking directions
sr_RS: Smerovi hoda

en: Warning: invalid value for %1$s in row %2$s (%3$s) - using current value %4$s instead
sr_RS: Upozorenje: neodgovarajuća vrednost za %1$s u redu %2$s (%3$s) - koristite trenutnu vrednost %4$s umesto

en: Warning: not recommended on production sites - use at your own risk!
sr_RS: Upozorenje: ne preporučuje se na sajtovima produkcije - koristite na sopstveni rizik!

en: Warning: your license is invalid!
sr_RS: Upozorenje: vaša licenca nije validna!

en: Waypoints
sr_RS: Putna tačka

en: Waypoints radius
sr_RS: Radijus putne tačke

en: Weekly
sr_RS: Nedeljni

en: Weighting method of routing
sr_RS: Metoda ponderisanja rutiranja

en: Welsh
sr_RS: Velšanski

en: When looking up a location without choosing a maximum distance, the map will zoom to this level (0 to disable).
sr_RS: Kada tražite lokaciju bez biranja maksimalnog rastojanja, mapa će zumirati na ovaj nivo (0 do onemogući)

en: Whether or not to show an error image in place of map imagery for each map tile that cannot be retrieved from the selected basemap provider. When disabled, the tiles that fail to load will show as empty squares on the map.
sr_RS: Izbor da li prikazati ili ne sliku greške umesto slike mape za svaku pločicu mape koja se ne moze preuzeti od selektovanog baznog provajdera mape.

en: Width
sr_RS: Širina

en: Width of the icons in pixels.
sr_RS: Širina ikona u pikselima.

en: Width unit
sr_RS: Jedinica širine

en: Will display a marker each kilometer or mile, depending on the units setting
sr_RS: Prikazaće na markeru svaki kilometar ili milju, zavisno od jedinice koja je podešena

en: WordPress Admin Bar integration
sr_RS: Wordpress integracija administartorskog Bar-a.

en: WordPress admin dashboard widget
sr_RS: Wordpress administratorski dodatak za upravljanje

en: WordPress integration
sr_RS: Wordpress integracija

en: WordPress version
sr_RS: Wordpres verzija

en: XML sitemaps help search engines like Google, Bing, Yahoo and Ask.com to better index your blog. With such a sitemap, it is much easier for the crawlers to see the complete structure of your site and retrieve it more efficiently. Geolocation information can also be added to sitemaps in order to improve your local SEO value for services like Google Places.
sr_RS: XLM mape sajta omogućavaju pretraživačima kao što su Google, Bing, Yahoo i Ask.com da bolje indeksiraju vaš blog. Sa takvom mapom sajta, mnogo je lakše za popisivače da vide kompletnu strukturu vašeg sajta i da vrate informacije što efikasnije. Informacija geolokacije se takođe može dodati na mapu sajta u smislu da se poboljša lokalna SEO vrednost za servise kao sto je Google Places.

en: Y-axis max value
sr_RS: Y-osa maksimalna vrednost

en: Y-axis min value
sr_RS: Y-osa minimalna vrednost

en: Y-axis offset value
sr_RS: Y osa offset vrednost

en: Yearly
sr_RS: Godišnji

en: You already started a free 30-day-trial for this site - free trial license key: %1$s
sr_RS: Vi ste već započeli besplatni 30-to dnevnih period za ovaj sajt - besplatni trial ključ licence: %1$s

en: You are within %1$s %2$s from this point
sr_RS: Vi ste udaljeni %1$s %2$s od ove tačke

en: You can backup, restore and reset the settings on the <a href="%1$s">tools page</a>.
sr_RS: Možete uraditi bekap, povratiti ili resetovati podešavanaj na <a href="%1$s">strana podešavanja</a>.

en: You can choose from different geocoding providers, which enables you to get the best results according to your needs.
sr_RS: Možete izabrati od različitih provajdera geokodinga, koji vam mogu omogućiti najbolje rezultate u skladu sa vašim potrebama.

en: You can continue using version %1$s without any limitations. However, you will not be able access the support system or get updates including bugfixes, new features and optimizations.
sr_RS: Možete nastaviti da koristite verziju %1$s bez bilo kakvil limita. Bilo kako bilo, nećete moći da pristupite sistemu podrške i ažuriranjima uključujući ispravke grešaka, novim mogućnostima i optimizacijama.

en: You can enable or disable the built-in layers. When a layer is disabled, it will not be available when creating, editing or viewing maps. Please note that layers that require registration will not be available until credentials (API key etc.) have been added, even if they are enabled here.
sr_RS: Možete uključiti ili isključiti ugrađene slojeve. Kada je sloj isključen, neće biti dostupan prilikom kreiranja, editovanja ili gledanja mapa. Molimo uzmite u obzir da slojevi koji zahtevaju registraciju neće biti dostupni dok se kredencijali (API ključ, itd) ne dodaju, čak i ako nisu omogućeni ovde.

en: You can test Maps Marker Pro for 30 days for free without any obligations.
sr_RS: Možete testirati Maps Marker Pro 30 dana besplatno bez bilo kakvih obaveza.

en: You do not have the required capabilities to add maps.
sr_RS: Nemate potrebne mogućnosti da dodate mape.

en: You do not have the required capabilities to add markers.
sr_RS: Nemate potrebne mogućnosti da dodate markere.

en: You do not have the required capabilities to edit the map with ID %1$s.
sr_RS: Nemate dovoljno potrebnih mogućnosti da editujete mapu sa ID %1$s.

en: You do not have the required capabilities to edit the marker with ID %1$s.
sr_RS: Nemate dovoljno potrebnih mogućnosti da editujete marker sa ID %1$s.

en: You must agree to the ToS
sr_RS: Morate se složiti sa uslovima servisa.

en: You need to confirm this action
sr_RS: Potrebno je da potvrdite ovu akciju

en: You seem located outside the boundaries of the map
sr_RS: Izgleda da ste locirani izvan granica mape

en: Your chosen file has %1$s, cannot continue
sr_RS: Izabrani fajl ima %1$s, ne može se nastaviti

en: Zoom
sr_RS: Uveličati

en: Zoom buttons
sr_RS: Uveličaj dugmad

en: Zoom in
sr_RS: Zumirati

en: Zoom out
sr_RS: Odzumirati

en: Zoom step
sr_RS: Korak uveličavanja

en: click here for 1000+ free icons
sr_RS: kliknuti ovde za 1000+ besplatnih ikona

en: click here for more details
sr_RS: Kliknite ovde za više detalja

en: click to sort
sr_RS: klikni da sortiraš

en: contributors
sr_RS: saradnici

en: culture code
sr_RS: kulturni kod

en: disabled
sr_RS: isključeno

en: download GPX file
sr_RS: preuzmi GPX fajl

en: edit
sr_RS: izmeni

en: enabled
sr_RS: uključeno

en: feet
sr_RS: stopalo

en: hidden
sr_RS: sakriveno

en: hide
sr_RS: sakrij

en: imperial (miles)
sr_RS: metrički (km)

en: language code
sr_RS: kod jezika

en: meters
sr_RS: metri

en: metric (km)
sr_RS: metrički (km)

en: miles
sr_RS: milje

en: nautical miles
sr_RS: nautičke milje

en: no
sr_RS: ne

en: open starter guide
sr_RS: otvori startni vodič

en: openrouteservice.org (based on OpenStreetMap, Europe only)
sr_RS: openrouteservice.org (baziran na Open StreetMap, isključivo Evropa)

en: results
sr_RS: rezultati

en: settings
sr_RS: podešavanja

en: show
sr_RS: pokaži

en: show all available changelogs
sr_RS: pokaži sve dostupne promene logova

en: under
sr_RS: ispod

en: visible
sr_RS: gledivo

en: yes
sr_RS: da
