Collaborative Translation Project for Maps Marker Pro - en to nb_NO translation catalogue (351 entries)

en: Add Map
nb_NO: Legg til kart

en: Add new layer
nb_NO: Legg til nytt lag

en: Add new marker
nb_NO: Legg til ny markør

en: Adding a new translation or updating an existing one is quite easy - please visit %s for more information.
nb_NO: Å legge til en ny oversettelse eller oppdatere en eksisterende er svært enkelt -  gå til %s for mer informasjon!

en: Address
nb_NO: Adresse

en: Admin notices
nb_NO: Admin varsler

en: Affiliate ID
nb_NO: Partner ID

en: Affiliates
nb_NO: Partnere

en: Albanian
nb_NO: Albansk

en: Always
nb_NO: Alltid

en: App icon URL
nb_NO: App-ikon URL

en: Arabic
nb_NO: Arabisk

en: Arabic (Saudi Arabia)
nb_NO: Arabisk (Saudi Arabia)

en: Armenian
nb_NO: Armensk

en: Ascending
nb_NO: stigende

en: Attribution
nb_NO: Attribusjon

en: Authentication
nb_NO: Autentisering

en: Automatic
nb_NO: Automatisk

en: Automatic (use WordPress default)
nb_NO: automatisk (bruk standard for WordPress)

en: Avoid highways
nb_NO: Unngå motorveier

en: Avoid tolls
nb_NO: Unngå bomveier

en: Azerbaijani (Latin)
nb_NO: Aserbajdsjansk (Latin)

en: Backup or restore settings
nb_NO: Sikkerhetskopi/Gjenoppretting innstillinger

en: Basemap
nb_NO: Basiskart

en: Basemaps
nb_NO: Basiskart

en: Basque
nb_NO: Baskisk

en: Belarusian
nb_NO: Hviterussisk

en: Beta testing
nb_NO: Beta-testing

en: Bicycle
nb_NO: Sykkel

en: Bing Maps (worldwide)
nb_NO: Bing Maps (hele verden)

en: Bing Maps API key
nb_NO: Bing Maps API-nøkkel

en: Bosnian
nb_NO: Bosnisk

en: Bosnian (Latin)
nb_NO: Bosnisk (Latin)

en: Bulgarian
nb_NO: Bulgarsk

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Car
nb_NO: Bil

en: Catalan
nb_NO: Katalansk

en: Catalan Spanish
nb_NO: Katalansk spansk

en: Central Curdish
nb_NO: Sentral Kurdisk

en: Changelog
nb_NO: Endringslogg

en: Chinese
nb_NO: Kinesisk

en: Chinese (Simplified)
nb_NO: Kinesisk (Forenklet)

en: Chinese (Traditional)
nb_NO: Kinesisk (Tradisjonell)

en: Chinese (simplified)
nb_NO: Kinesisk (forenklet)

en: Chinese (traditional)
nb_NO: Kinesisk (tradisjonell)

en: Collapsed
nb_NO: kollapset

en: Created by
nb_NO: Laget av

en: Croatian
nb_NO: Kroatisk

en: Custom marker shadow URL
nb_NO: URL til tilpasset markørskygge

en: Czech
nb_NO: Tsjekkisk

en: Daily
nb_NO: Daglig

en: Danish
nb_NO: Dansk

en: Default culture
nb_NO: Standard kultur

en: Default language
nb_NO: Standard språk

en: Delete
nb_NO: slett

en: Delete maps and assigned markers
nb_NO: slett lag og tilordnede markører

en: Delete markers
nb_NO: slette markør

en: Descending
nb_NO: fallende

en: Directions
nb_NO: Veibeskrivelse

en: Distance
nb_NO: Avstand

en: Distance units
nb_NO: Distanse enheter

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Duration
nb_NO: Varighet

en: Dutch
nb_NO: Nederlandsk

en: Dutch (Netherlands)
nb_NO: Nederlandsk (Netherlands)

en: Edit
nb_NO: Redigere

en: Edit marker
nb_NO: Redigere markør

en: Elevation
nb_NO: Stigning

en: End
nb_NO: Slutt

en: English
nb_NO: Engelsk

en: English (Australian)
nb_NO: Engelsk (Australia)

en: English (Great Britain)
nb_NO: Engelsk (Storbritannia)

en: English (United Kingdom)
nb_NO: Engelsk (United Kingdom)

en: English (United States)
nb_NO: Engelsk (United States)

en: Enter your affiliate ID to replace the default MapsMarker.com backlink on all maps with your personal affiliate link - enabling you to receive commissions up to 50% from sales of the pro version.
nb_NO: Skriv inn din partner-ID for å erstatte standard MapsMarker.com-tilbakekoblingen på alle kart med din personlige partnerlink - slik at du kan motta provisjon på inntil 50% fra salg av pro-versjonen.

en: Error: An unknown type of local key validation was requested.
nb_NO: Feil: En ukjent type av lokal nøkkel-validering ble etterspurt.

en: Error: Please create the following file (and directories if they do not exist already):<br />\r\n<br />\r\n
nb_NO: Feil: Vennligst opprett følgende fil (og kataloger hvis de ikke allerede finnes):<br />\r\n<br />\r\n

en: Error: Please make the following path writable:<br />
nb_NO: Feil: Vennligst gjør følgende sti skrivbar:<br />

en: Error: The local key is invalid for this license.
nb_NO: Feil: Den lokale nøkkelen er ugyldig for denne lisensen.

en: Error: The local license key has been tampered with or is invalid.
nb_NO: Feil: Den lokale lisensnøkkelen er ødelagt eller ugyldig.

en: Error: The local license key is invalid for this location.
nb_NO: Feil: Den lokale lisensnøkkelen er ugyldig på dette stedet.

en: Error: The maximum local license key grace period has expired.
nb_NO: Feil: Den maksimale gyldighetsperioden for den lokale lisensnøkkelen er utløpt.

en: Error: This license has been suspended. This usually happens when someone tries to register a second trial license for the same domain. <a href="%1s" target="_blank">Please click here to get a non-expiring license for this domain.</a>
nb_NO: Feil: Denne lisensen er suspendert. Dette skjer vanligvis når noen forsøker å registrere en ny prøvelisens for samme domene. <a href="%1s" target="_blank">Vennligst klikk her for å få en lisens som ikke utløper for dette domenet.</a>

en: Error: This license is pending review.
nb_NO: Feil: Denne lisensen venter på evaluering

en: Error: This version of the plugin was released after your download access expired. Please <a href="%1$s" target="_blank">renew your download and support access</a> or <a href="%2$s" target="_blank">downgrade to your previous valid version</a>.
nb_NO: Feil: Denne versjonen av plugin ble utgitt etter at tilgangen til nedlastings utløp. Vennligst <a href="%1$s" target="_blank">fornye tilgang til nedlasting og support</a> eller <a href="%2$s" target="_blank">nedgrader til den forrige gyldige versjonen</a>.

en: Error: This version of the software was released after your download access expired. Please renew your download and support access or downgrade to a previous version.
nb_NO: Feil: Denne versjonen av programvaren ble utgitt etter utløp av nedlastingen. Vennligst fornye nedlastingen og supporttilgang eller nedgrader til en tidligere versjon.

en: Error: a new local license key could not be obtained. Please see %s for more information
nb_NO: Feil: kunne ikke hente en ny lokal lisensnøkkel. Vennligst se %s for mer informasjon

en: Error: the local key storage on clear could not determined.
nb_NO: Feil: kunne ikke bestemme lagringssted for den lokale nøkkelen.

en: Error: the local license key could not saved.
nb_NO: Feil: Den lokale lisensnøkkelen kunne ikke lagres.

en: Estonian
nb_NO: Estisk

en: Exit fullscreen
nb_NO: Exit fullskjerm

en: Export as GeoJSON
nb_NO: Eksporter som GeoJSON

en: Export as GeoRSS
nb_NO: Eksporter som GeoRSS

en: Export markers
nb_NO: Eksporter markører

en: Fastest
nb_NO: Raskeste

en: Fastest route
nb_NO: raskeste ruten

en: Feed could not be retrieved, please try again later or read the latest blog posts at %1$s.
nb_NO: Mating kunne ikke hentes, vennligst prøv igjen senere eller les de nyeste blogginnleggene på %1$s.

en: Filipino
nb_NO: Filipinsk

en: Finnish
nb_NO: Finsk

en: First name
nb_NO: Fornavn

en: Fit all markers
nb_NO: liste alle markører

en: Follow @MapsMarker on Twitter
nb_NO: Følg @MapsMarker på Twitter

en: Follow MapsMarker on Facebook
nb_NO: Følg MapsMarker på Facebook

en: Foot
nb_NO: Fot

en: French
nb_NO: Fransk

en: French (Canada)
nb_NO: Fransk (Canada)

en: French (France)
nb_NO: Fransk (Frankrike)

en: Fullscreen
nb_NO: Fullskjerm

en: Fullscreen button
nb_NO: Fullskjermsknapp

en: GPX track <span class="count">(%s)</span> | GPX tracks <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: GPX-track <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: GPX-tracks <span class="count">(%s)</span>

en: GPX tracks
nb_NO: GPX-tracks

en: Galician
nb_NO: Galisisk

en: Georgian
nb_NO: Georgisk

en: German
nb_NO: Tysk

en: German (Germany)
nb_NO: Tysk (Tyskland)

en: Get directions
nb_NO: Få en veibeskrivelse

en: Google Maps (worldwide)
nb_NO: Google Maps (hele verden)

en: Gosmore instance to calculate the route
nb_NO: Gosmore forekomst for å beregne ruten

en: Greek
nb_NO: Gresk

en: Heart rate
nb_NO: Hjertefrekvens

en: Hebrew
nb_NO: Hebraisk

en: Height
nb_NO: Høyde

en: Height of the icons in pixels.
nb_NO: Høyde på ikoner i piksler.

en: Height of the shadow icon in pixels.
nb_NO: Høyden på skyggeikon i piksler.

en: Help & Support
nb_NO: Hjelp & Støtte

en: Hide minimap
nb_NO: Skjul minikart

en: Hungarian
nb_NO: Ungarsk

en: I have read the <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and <a href="%2$s" target="_blank">Privacy Policy</a>.
nb_NO: Jeg har lest <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> og <a href="%2$s" target="_blank">Privacy Policy</a>.

en: Icelandic
nb_NO: Islandsk

en: Icon
nb_NO: Ikon

en: Icon anchor
nb_NO: Ikon-anker

en: Icon size
nb_NO: Ikon-størrelse

en: If enabled, an "Insert map" button gets added above the TinyMCE editor on post and page edit screens for easily searching and inserting maps.
nb_NO: hvis aktivert, en knapp for "Sett inn kart" legges til i TinyMCE-editoren, i poster og sider for enkel søking og innsetting av kart

en: If enabled, shows a widget on the admin dashboard which displays latest markers and blog posts from mapsmarker.com.
nb_NO: viser en widget på admin-dashbordet som viser siste markører og blogginnlegg fra mapsmarker.com

en: If you install Maps Marker Pro on a localhost installation (<a href="%1s" target="_blank">see available packages</a>), registering a free 30-day trial license key is not mandatory and the plugin can also be tested without time limitation.
nb_NO: Hvis du installerer Maps Marker Pro på en localhost-installasjon (<a href="%1s" target="_blank">se tilgjengelige pakker</a>), er det ikke påkrevd med registrering av en gratis 30-dagers lisensnøkkel og plugin kan forøvrig testes uten tidsbegrensning.

en: Import markers
nb_NO: Importer markører

en: Important: please click the update button next to the license key after purchasing a renewal to finish your order.
nb_NO: Viktig: Klikk på oppdateringsknappen ved siden av lisensnøkkelen for å fullføre din bestilling etter at du har kjøpt en fornyelse.

en: Indonesian
nb_NO: Indonesisk

en: Insert map
nb_NO: Sett inn kart

en: Irish
nb_NO: Irisk

en: Italian
nb_NO: Italiensk

en: Italian (Italy)
nb_NO: Italiensk (Italia)

en: Japanese
nb_NO: Japansk

en: Kazakh
nb_NO: Kasakhstansk

en: Korean
nb_NO: Koreansk

en: Kyrgyz
nb_NO: Kirgisisk

en: Last name
nb_NO: Etternavn

en: Latest available version:
nb_NO: Siste tilgjengelige versjon:

en: Latest blog posts from www.mapsmarker.com
nb_NO: Siste blogginnlegg fra www.mapsmarker.com

en: Latitude
nb_NO: Breddegrad

en: Latvian
nb_NO: Latvisk

en: Layers
nb_NO: Lag

en: License
nb_NO: Lisens

en: License Key
nb_NO: Lisensnøkkel

en: License registered to
nb_NO: Lisens registrert til

en: License settings
nb_NO: Lisensinnstillinger

en: List all markers
nb_NO: Vis alle markører

en: Lithuanian
nb_NO: Litauisk

en: Loading ...
nb_NO: Laster...

en: Location
nb_NO: Lokasjon

en: Longitude
nb_NO: Lengdegrad

en: Luxembourgish
nb_NO: Luxemburgsk

en: Macedonian
nb_NO: Makedonsk

en: Malay
nb_NO: Malavi

en: Malay (Malaysia)
nb_NO: Malayisk (Malaysia)

en: Maltese
nb_NO: Maltesisk

en: Manage GPX tracks
nb_NO: Administrere GPX-tracks

en: Map
nb_NO: Kart

en: Map type
nb_NO: Type kart

en: Maps
nb_NO: Kart

en: Maps Marker Pro - plugin update available!
nb_NO: Maps Marker Pro - tilgjengelig plugin oppdatering!

en: Maps Marker Pro has been successfully updated from version %1s to %2s!
nb_NO: Maps Marker Pro er oppdatert fra versjon %1s til %2s!

en: MapsMarker affiliate program - sign up now and receive commissions up to 50%!
nb_NO: MapsMarker partnerprogam - registrer deg nå og motta provisjoner på opp til 50%

en: MapsMarker reseller program - re-sell with a 20% discount!
nb_NO: MapsMarker forhandlerprogram - selg med 20% rabatt!

en: MapsMarker.com backlinks
nb_NO: MapsMarker.com tilbakekoblinger

en: Marker name
nb_NO: Markørnavn

en: Marker shadow
nb_NO: Markørskygge

en: Markers
nb_NO: Markører

en: Markers per page
nb_NO: Markører pr. side

en: Max height
nb_NO: Kart høyde

en: Max width
nb_NO: Kart bredde

en: Misc
nb_NO: Diverse

en: Mongolian (Cyrillic)
nb_NO: Mongolsk (Kyrillisk)

en: Monthly
nb_NO: Månedlig

en: Motorcar
nb_NO: Motorvogn

en: Move markers
nb_NO: flytte markører

en: Move markers to a map
nb_NO: Flytte markører til et lag

en: Moving time
nb_NO: Forflyttningstid

en: Multisite-only: also update settings on all subsites
nb_NO: Kun Multisite: oppdatere også innstillingene på alle under-områder

en: Name
nb_NO: Navn

en: Nepali (Nepal)
nb_NO: Nepalsk (Nepal)

en: No map has been created yet.
nb_NO: Ingen kart har blitt opprettet ennå.

en: Norwegian
nb_NO: Norsk

en: Norwegian (Bokmål)
nb_NO: Norsk (Bokmål)

en: Number of markers to show:
nb_NO: Antall markører som skal vises:

en: Opacity
nb_NO: Opasitet

en: Open popup
nb_NO: åpne popup

en: Open standalone map in fullscreen mode
nb_NO: Åpne kart i fullskjermsmodus

en: Option A: activate an unexpiring license key
nb_NO: Alternativ A: aktivere en lisensnøkkel som ikke utløper

en: Option B: get a personalized trial license key
nb_NO: Alternativ B: få en personlig prøvelisensnøkkel

en: Option C: get an anonymous trial license key
nb_NO: Alternativ C: få en anonymisert prøvelisensnøkkel

en: Option D: start an unlimited, anonymous test on a localhost installation
nb_NO: Alternativ D: start en ubegrenset, anonymisert test på en localhost installasjon

en: Option for global admin notices in backend (showing infos about plugin incompatibilities or invalid shortcodes, for example). Please be aware that hiding them results in not being informed about plugin incompatibilites discovered in future releases too!
nb_NO: Alternativ for globale admin-merknader i admin (viser info om om plugin inkompatibilitet eller for eksempel ugyldige kataloginnstillinger for markør.ikonet ). Vær oppmerksom på at ved å skjule disse resulterer i at man ikke blir informert om plugin-inkompatibiliteter som oppdages i fremtidige utgivelser også!

en: Option to hide backlinks to Mapsmarker.com on maps and screen overlays in KML files.
nb_NO: Mulighet for å skjule koblinger til Mapsmarker.com på kart og skjermoverlegg i KML-filer.

en: Overlays
nb_NO: Kartlag

en: Overview map
nb_NO: Oversiktskart

en: Pace
nb_NO: Tempo

en: Pedestrian
nb_NO: Fotgjenger

en: Persian
nb_NO: Persisk

en: Please enter a license key to continue.
nb_NO: Oppgi en lisensnøkkel for å fortsette.

en: Please review this plugin on wordpress.org
nb_NO: Vennligst omtal denne plugin på wordpress.org

en: Please select the map you would like to add.
nb_NO: Vennligst velg kartet du ønsker å legge til

en: Polish
nb_NO: Polsk

en: Popup anchor
nb_NO: Popoup-anker

en: Portuguese
nb_NO: Portugisisk

en: Portuguese (Brazil)
nb_NO: Portugisisk (Brasil)

en: Portuguese (Portugal)
nb_NO: Portugisisk (Portugal)

en: Public transport (works only in some areas)
nb_NO: Offentlig transport (fungerer bare i enkelte områder)

en: Recommended
nb_NO: Anbefalt

en: Resellers
nb_NO: Forhandlere

en: Reset
nb_NO: Tilbakestill

en: Reset settings
nb_NO: Tilbakestill innstillinger

en: Romanian
nb_NO: Romansk

en: Romanian (Romania)
nb_NO: Rumensk (Romania)

en: Route type
nb_NO: Rutetype

en: Russian
nb_NO: Russisk

en: Satellite
nb_NO: Satelitt

en: Scottish Gaelic
nb_NO: Skotsk Gælisk

en: Search
nb_NO: Søke

en: Search markers
nb_NO: Søk markører

en: Serbian
nb_NO: Serbisk

en: Serbian (Cyrillic, Bosnia and Herzegovina)
nb_NO: Serbisk (Kyrillisk, Bosnia og Hercegovina)

en: Serbian (Cyrillic, Serbia)
nb_NO: Serbisk (Kyrillisk, Serbia)

en: Serbian (Latin, Serbia)
nb_NO: Serbisk (Latin, Serbia)

en: Set to enabled if you want to easily upgrade to beta releases.
nb_NO: Sett til aktivert hvis du ønsker å enkelt oppgradere til betaversjoner.

en: Set to enabled if you want to remove all backlinks and logos on backend as well as making the pages and menu entries for Tools, Settings, Support, License visible to admins only (user capability activate_plugins).
nb_NO: Sett til aktivert hvis du vil fjerne alle tilbakekoblinger og logoer på admin samt at sider og menyoppføringer for Verktøy, Innstillinger, Support, Lisens kun blir synlig for administratorer (bruker kan aktivere_plugins).

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Shadow size
nb_NO: Skyggestørrelse

en: Shortcode
nb_NO: Kortkode

en: Shortest
nb_NO: Korteste

en: Shortest route
nb_NO: korteste ruten

en: Show blog posts and link section:
nb_NO: Skjul blogginnlegg og lenke-seksjonen:

en: Show directions link
nb_NO: legge til veibeskrivelse

en: Show me where I am
nb_NO: Vis meg hvor jeg er

en: Show minimap
nb_NO: Vis minikart

en: Show traffic layer?
nb_NO: Vise trafikklag?

en: Sindhi (Arabic)
nb_NO: Sindhi (Arabisk)

en: Slovak
nb_NO: Slovakisk

en: Slovenian
nb_NO: Slovenisk

en: Source
nb_NO: Kilde

en: Spanish
nb_NO: Spansk

en: Spanish (Mexico)
nb_NO: Spansk (Mexico)

en: Spanish (Spain)
nb_NO: Spansk (Spania)

en: Spanish (United States)
nb_NO: Spansk (Forente Stater)

en: Start anonymous free 30-day trial period
nb_NO: Start en anonymisert og gratis 30-dagers prøveperiode

en: Start export
nb_NO: start eksport

en: Start full-text search
nb_NO: start fulltekstsøk

en: Start import
nb_NO: start import

en: Start personalized free 30-day trial period
nb_NO: Start en personlig og gratis 30-dagers prøveperiode

en: Styles
nb_NO: Stiler

en: Submit
nb_NO: send

en: Swedish
nb_NO: Svensk

en: Swedish (Sweden)
nb_NO: Svensk (Sverige)

en: Tajik (Cyrillic)
nb_NO: Tajik (Kyrillisk)

en: Target
nb_NO: Mål

en: Tatar (Cyrillic)
nb_NO: Tatar (Kyrillisk)

en: Terrain
nb_NO: Terreng

en: Test mode
nb_NO: Testmodus

en: The culture parameter allows you to select the language of the culture for geographic entities, place names and map labels on Bing map images. For supported cultures, street names are localized to the local culture. For example, if you request a location in France, the street names are localized in French. For other localized data such as country names, the level of localization will vary for each culture. For example, there may not be a localized name for the "United States" for every culture code. See %1$s for more details.
nb_NO: Kultur-parameteren lar deg velge språk for kultur for geografiske enheter, stedsnavn og kart etiketter på Bingkart. For støttede kulturer, blir gatenavn lokalisert til den lokale kulturen. For eksempel, hvis du ber om en plassering i Frankrike, er gatenavnene på fransk. For andre lokaliserte data som navn på land, vil nivået av lokalisering variere for hver kultur. For eksempel er det ikke et lokalt navn for "United States" for hver kultur kode. Se %1$s for mer informasjon.

en: The x-coordinate of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
nb_NO: x-koordinatene til "tuppen" av ikonene (relativt til øverste venstre hjørne).

en: The x-coordinate of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner).
nb_NO: x-koordinatene til "tuppen" av skyggeikonet (relativt til øverste venstre hjørne).

en: The x-coordinate of the popup anchor (relative to its top left corner).
nb_NO: x-koordinatene til popup-ankeret (relativt til øverste venstre hjørne).

en: The y-coordinate of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
nb_NO: Y-koordinatene til "tuppen" av ikonene (relativt til øverste venstre hjørne).

en: The y-coordinate of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner).
nb_NO: y-koordinatene til "tuppen" av skyggeikonet (relativt til øverste venstre hjørne).

en: The y-coordinate of the popup anchor (relative to its top left corner).
nb_NO: y-koordinatene til popup-ankeret (relativt til øverste venstre hjørne).

en: This license is active.
nb_NO: Lisensen er aktivert.

en: TinyMCE button
nb_NO: TinyMCE knapp

en: Tools
nb_NO: Verktøy

en: Total
nb_NO: Totalt

en: Track color
nb_NO: Track-farge

en: Track name
nb_NO: Track-navn

en: Track smooth factor
nb_NO: Track glattefaktor

en: Track weight
nb_NO: Track-vekt

en: Trademarks and copyright
nb_NO: Varemerker og copyright

en: Translations
nb_NO: Oversettelser

en: Turkish
nb_NO: Tyrkisk

en: Turkmen (Latin)
nb_NO: Turkmensk (Latin)

en: Type of transport
nb_NO: Transporttype

en: Uighur
nb_NO: Uyghur

en: Ukrainian
nb_NO: Ukrainsk

en: Units
nb_NO: Enheter

en: Update settings
nb_NO: oppdater innstillinger

en: Upload
nb_NO: last opp

en: Upload new icon
nb_NO: Last opp nytt ikon

en: Use the following directions provider
nb_NO: Bruk følgende tilbyder av veibeskrivelser

en: Uzbek (Latin)
nb_NO: Usbekisk (Latin)

en: Valencian
nb_NO: Valensiansk

en: Version
nb_NO: Versjon

en: Vietnamese
nb_NO: Vietnamesisk

en: View fullscreen
nb_NO: Vis fullskjerm

en: View markers
nb_NO: Vis markør

en: Walking directions
nb_NO: Veibeskrivelser til fots

en: Warning: invalid value for %1$s in row %2$s (%3$s) - using current value %4$s instead
nb_NO: Advarsel: ugyldig verdi for %1$s i rad %2$s (%3$s) - bruker gjeldende verdi %4$s i stedet

en: Warning: not recommended on production sites - use at your own risk!
nb_NO: Advarsel: ikke anbefalt på reelle nettsteder - brukes på eget ansvar!

en: Warning: your access to updates and support for Maps Marker Pro has expired!
nb_NO: Advarsel: din tilgang til oppdateringer og support for Maps Marker Pro er utløpt!

en: Weekly
nb_NO: Ukentlig

en: Welsh
nb_NO: Walisisk

en: Whitelabel backend
nb_NO: Hvitlistet backend

en: Width
nb_NO: Bredde

en: Width of the icons in pixels.
nb_NO: Bredde på ikoner i piksler

en: Width of the shadow icon in pixels.
nb_NO: Bredden på skyggeikon i piksler.

en: WordPress Admin Bar integration
nb_NO: WordPress Admin Bar integrering

en: WordPress admin dashboard widget
nb_NO: WordPress admin kontrollpanel widget

en: You already started a free 30-day-trial for this site - free trial license key: %1$s
nb_NO: Du har allerede startet en gratis 30-dagers prøveperiode for dette nettstedet - gratis prøvelisensnøkkel: %1$s

en: You are within %1$s %2$s from this point
nb_NO: Du er innenfor %1$s %2$s fra dette punktet

en: You can test Maps Marker Pro for 30 days for free without any obligations.
nb_NO: Du kan teste Maps Marker Pro i 30 dager gratis uten noen forpliktelser.

en: You seem located outside the boundaries of the map
nb_NO: Du ser ut til å være på et sted utenfor kartets grenser

en: Your free 30 day trial license key has expired. <a href="%1s" target="_blank">Please purchase a valid pro license key to continue</a>.
nb_NO: Din gratis 30-dagers lisensnøkkel har utløpt. <a href="%1s" target="_blank">Vennligst kjøp en gyldig lisensnøkkel for pro-versjonen for å fortsette</a>.

en: Zoom in
nb_NO: Zoom inn

en: Zoom out
nb_NO: Zoom ut

en: cn (for using bicycle routing using cycle route networks only)
nb_NO: cn (for å bruke sykkelruter ved kun å bruke sykkelrutenettverk)

en: created by
nb_NO: laget av

en: created on
nb_NO: opprettet den

en: culture code
nb_NO: kulturkode

en: days left
nb_NO: dager igjen

en: disabled
nb_NO: Deaktivert

en: download GPX file
nb_NO: last ned GPX-fil

en: edit
nb_NO: redigere

en: enabled
nb_NO: Aktivert

en: false
nb_NO: Nei

en: frequently asked questions
nb_NO: ofte stilte spørsmål

en: hidden
nb_NO: Skjult

en: hide
nb_NO: Skjul

en: imperial (miles)
nb_NO: britiske (miles)

en: language code
nb_NO: språk-kode

en: mapnik (for normal routing using car, bicycle or foot)
nb_NO: Mapnik (for normale ruter ved bruk av bil, sykkel eller til fots)

en: markers
nb_NO: markører

en: meters
nb_NO: meter

en: metric (km)
nb_NO: metrisk (km)

en: no
nb_NO: Nei

en: openrouteservice.org (based on OpenStreetMap, Europe only)
nb_NO: openrouteservice.org (basert på OpenStreetMap, kun Europa)

en: preview
nb_NO: forhåndsvisning

en: recent markers
nb_NO: Nyeste markører

en: show
nb_NO: vis

en: show all available changelogs
nb_NO: vise alle tilgjengelige endringslogger

en: true
nb_NO: Ja

en: use custom shadow (please enter URL below)
nb_NO: bruk tilpasset skygge (oppgi URL under)

en: use default shadow
nb_NO: bruk standard skygge

en: visible
nb_NO: synlig

en: yes
nb_NO: Ja

en: yournavigation.org (based on OpenStreetMap, worldwide)
nb_NO: yournavigation.org (basert på OpenStreetMap, hele verden)
