Collaborative Translation Project for Maps Marker Pro - en to eo translation catalogue (1161 entries)

en: #1 mapping plugin for WordPress
eo: #1 mapa aldonaĵo por WordPress

en: %1$s markers added, %2$s markers updated, %3$s markers skipped, %4$s errors
eo: %1$s markiloj aldonitaj, %2$s markiloj ĝisdatigitaj, %3$s markiloj preterlasitaj, %4$s eraroj

en: (no name)
eo: (neniu nomo)

en: (no title)
eo: (neniu titolo)

en: <a href="%1$s">Please renew your access to updates and support to keep your plugin up-to-date and safe</a>.
eo: <a href="%1$s">Bonvolu renovigi vian aliron al ĝisdatigoj kaj support por konservi vian kromprogramon ĝisdatigita kaj sekura</a>.

en: A map with ID %1$s does not exist.
eo: Mapo kun ID %1$s ne ekzistas.

en: A marker with ID %1$s does not exist.
eo: Markilo kun ID %1$s ne ekzistas.

en: AJAX request
eo: AJAX-peto

en: API endpoint
eo: API finpunkto

en: API key missing
eo: API-ŝlosilo mankas

en: API key required
eo: API-ŝlosilo bezonata

en: Access to updates and support valid until
eo: Aliro al ĝisdatigoj kaj support valida ĝis

en: Action
eo: Ago

en: Activate
eo: Aktivigu

en: Add
eo: Aldonu

en: Add Map
eo: Aldonu Mapon

en: Add basemap
eo: Aldonu bazmapon

en: Add close button
eo: Aldonu fermbutonon

en: Add filter
eo: Aldonu filtrilon

en: Add from GeoJSON
eo: Aldoni el GeoJSON

en: Add map
eo: Aldonu mapon

en: Add maps
eo: Aldonu mapojn

en: Add marker
eo: Aldonu markilon

en: Add markers
eo: Aldonu markilojn

en: Add new layer
eo: Aldonu novan tavolon

en: Add new map
eo: Aldonu novan mapon

en: Add new marker
eo: Aldonu novan markilon

en: Add or edit map
eo: Aldoni aŭ redakti mapon

en: Add or edit marker
eo: Aldoni aŭ redakti markilon

en: Add overlay
eo: Aldonu tegon

en: Add popup to track
eo: Aldonu ŝprucfenestron al spuri

en: Add/edit custom layer
eo: Aldoni/redakti kutiman tavolon

en: Added shapes
eo: Aldonitaj formoj

en: Adding a new translation or updating an existing one is quite easy - please visit %s for more information.
eo: Aldoni novan tradukon aŭ ĝisdatigi ekzistantan estas sufiĉe facila - bonvolu viziti %s por pliaj informoj.

en: Address
eo: Adreso

en: Adds a map shortcode.
eo: Aldonas mapkodon.

en: Admin area
eo: Admin areo

en: Advanced
eo: Altnivela

en: Affiliate ID
eo: Rekomenda (affiliate) ID

en: Affiliates
eo: Rekomendoj (Affiliate)

en: Afrikaans
eo: La afrikansa

en: Albanian
eo: La albana

en: All
eo: Ĉiuj

en: All maps
eo: Ĉiuj mapoj

en: All markers
eo: Ĉiuj markiloj

en: All markers except from these maps
eo: Ĉiuj markiloj krom de ĉi tiuj mapoj

en: Allowed file types
eo: Permesitaj dosiertipoj

en: Also load shapes for added filters
eo: Ankaŭ ŝarĝu formojn por aldonitaj filtriloj

en: Always
eo: Ĉiam

en: Amharic
eo: La amhara

en: An API key is required if you want to use Bing Maps. For more information on how to get an API key, please visit %1$s.
eo: API-ŝlosilo estas bezonata se vi volas uzi Bing Maps. Por pliaj informoj pri kiel akiri API-ŝlosilon, bonvolu viziti %1$s.

en: An installation of Maps Marker Pro %1$s was detected.
eo: Instalaĵo de Maps Marker Pro %1$s estis detektita.

en: An older installation of Maps Marker Pro was detected.
eo: Pli malnova instalaĵo de Maps Marker Pro estis detektita.

en: An unknown error has occured
eo: Nekonata eraro okazis

en: And
eo: Kaj

en: App Code
eo: Aplika Kodo

en: App icon URL
eo: URL de ikonaplikaĵo

en: Apply
eo: Apliki

en: Apply settings to all maps
eo: Apliki agordojn al ĉiuj mapoj

en: Apply settings to all markers
eo: Apliki agordojn al ĉiuj markiloj

en: Apply settings to all markers assigned to these maps (will not apply to markers added via filters)
eo: Apliki agordojn al ĉiuj markiloj asignitaj al ĉi tiuj mapoj (ne aplikiĝos al markiloj aldonitaj per filtriloj)

en: Apply settings to these maps
eo: Apliku agordojn al ĉi tiuj mapoj

en: Apply settings to these markers
eo: Apliku agordojn al ĉi tiuj markiloj

en: Arabic
eo: La araba

en: Arabic (Saudi Arabia)
eo: La araba (Saŭd-Arabio)

en: Arcs
eo: Arkoj

en: Are you sure you want to apply the chosen layers to the selected maps? This cannot be undone.
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas apliki la elektitajn tavolojn al la elektitaj mapoj? Ĉi tio ne povas esti malfarita.

en: Are you sure you want to apply the chosen settings to the selected maps? This cannot be undone.
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas apliki la elektitajn agordojn al la elektitaj mapoj? Ĉi tio ne povas esti malfarita.

en: Are you sure you want to apply the chosen settings to the selected markers? This cannot be undone.
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas apliki la elektitajn agordojn al la elektitaj markiloj? Ĉi tio ne povas esti malfarita.

en: Are you sure you want to delete the map with ID %1$s?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la mapon kun ID %1$s?

en: Are you sure you want to delete the marker with ID %1$s
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la markilon kun ID %1$s

en: Are you sure you want to delete the selected icons? This cannot be undone!
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la elektitajn ikonojn? Ĉi tio ne povas esti malfarita!

en: Are you sure you want to delete this marker?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĉi tiun markilon?

en: Are you sure you want to replace these icons? This cannot be undone.
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas anstataŭigi ĉi tiujn ikonojn? Ĉi tio ne povas esti malfarita.

en: Are you sure you want to reset the settings to their defaults? This cannot be undone!
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas restarigi la agordojn al iliaj defaŭltoj? Ĉi tio ne povas esti malfarita!

en: Are you sure?
eo: Ĉu vi certas?

en: Armenian
eo: La armena

en: Ascending
eo: Kreskante

en: Assamese
eo: La asama

en: Assign all unassigned markers to a map
eo: Asignu ĉiujn neasignitajn markilojn al mapo

en: Assign markers
eo: Asigni markilojn

en: Assign markers to this map
eo: Asignu markilojn al ĉi tiu mapo

en: Assign the selected markers to the map with ID %1$s
eo: Asignu la elektitajn markilojn al la mapo kun ID %1$s

en: Assigned to map
eo: Asignita al mapo

en: Assignment mode
eo: Asigno-reĝimo

en: Assignments
eo: Taskoj

en: Attention: if you change the shortcode after having embedded shortcodes into content, the shortcode on these pages has to be changed manually. Otherwise, these maps will not be show!
eo: Atentu: se vi ŝanĝas la mallongkodon post enkonstruado de mallongkodoj en enhavon, la mallongkodo sur ĉi tiuj paĝoj devas esti ŝanĝita permane. Alie, ĉi tiuj mapoj ne estos montrataj!

en: Attribution
eo: Atribuo

en: Attribution text to show on the map when the layer is active
eo: Atribuita teksto por montri sur la mapo kiam la tavolo estas aktiva

en: Authentication for Google Maps APIs Premium Plan customers
eo: Aŭtentigo por klientoj de Premium Plan de Google Maps APIs

en: Authentication method
eo: Aŭtentikiga metodo

en: Auto
eo: Aŭtomate

en: Auto close
eo: Aŭtomata fermo

en: Automatic (use WordPress default)
eo: Aŭtomata (uzu WordPress defaŭlton)

en: Automatic (use the WordPress language setting)
eo: Aŭtomata (uzu la lingvan agordon de WordPress)

en: Automatic (use the browser language setting)
eo: Aŭtomata (uzu la retumillingvan agordon)

en: Autostart
eo: Aŭtomata lanĉo

en: Available placeholders
eo: Disponeblaj anstataŭiloj

en: Available providers
eo: Disponeblaj provizantoj

en: Avoid highways
eo: Evitu aŭtovojojn

en: Avoid tolls
eo: Evitu paspagojn

en: Azerbaijani (Latin)
eo: La azera (la latina)

en: Background color
eo: Fonkoloro

en: Backup and restore
eo: Sekurkopio kaj restarigo

en: Backup completed successfully
eo: Sekurkopiado sukcesis

en: Backup or restore database
eo: Sekurkopiu aŭ restarigu datumbazon

en: Backup or restore settings
eo: Sekurkopiu aŭ restarigu agordojn

en: Backup, restore & reset
eo: Sekurkopiu, restarigu kaj rekomencu

en: Bangla (Bangladesh)
eo: La bangladeŝa (Bangladeŝo)

en: Bangla (India)
eo: La bangladeŝa (Hindio)

en: Basemap
eo: Bazmapo

en: Basemaps
eo: Bazmapoj

en: Basque
eo: La eŭska

en: Batch update layers
eo: Lotaj ĝisdatigaj tavoloj

en: Batch update map settings
eo: Stapla ĝisdatigo de mapo-agordoj

en: Batch update markers
eo: Stapla ĝisdatigo markilojn

en: Before you post a new support ticket, please follow the instructions on %1$s for a guideline on how to deal with the most common issues.
eo: Antaŭ ol vi skribos novan support ticket, bonvolu sekvi la instrukciojn pri %1$s por gvidlinio pri kiel trakti la plej oftajn problemojn.

en: Belarusian
eo: La belorusa

en: Below
eo: Malsupre

en: Below are your current settings, encoded in JSON. Use copy and paste to create or restore a backup.
eo: Malsupre estas viaj nunaj agordoj, koditaj en JSON. Uzu kopii kaj alglui por krei aŭ restarigi sekurkopion.

en: Bengali
eo: La bengala

en: Beta testing
eo: Beta-testado

en: Beta testing is enabled - updates will be downloaded from the beta release channel. Use these versions at your own risk, as they might be unstable, and please use the <a href="%1$s" target="_blank">helpdesk</a> for feedback.
eo: Beta-testado estas ebligita - ĝisdatigoj estos elŝutitaj de la beta-eldonkanalo. Uzu ĉi tiujn versiojn je via propra risko, ĉar ili povus esti malstabilaj, kaj bonvolu uzi la <a href="%1$s" target="_blank">helpservo</a> por rimarkoj.

en: Bevel
eo: Bevelo

en: Bicycle
eo: Biciklo

en: Bing Maps (worldwide)
eo: Bing Mapoj (tutmonde)

en: Bing Maps API key
eo: Bing Maps API-ŝlosilo

en: Bosnian
eo: La bosnia

en: Bosnian (Latin)
eo: La bosnia (la latina)

en: Bottom
eo: Fundo

en: Bounce at zoom limits
eo: Resalto ĉe zomaj limoj

en: Bounds
eo: Limoj

en: Bounds will be in pixels with a top-left origin
eo: Limoj estos en pikseloj kun supro-maldekstra origino

en: Bounty Hunters wanted - find security bugs to earn cash and licenses!
eo: Bounty Hunters serĉanta - trovu sekurecajn erarojn por gajni monon kaj licencojn!

en: Box zoom
eo: Skatola zomo

en: Breakpoint
eo: Rompopunkto

en: Bulgarian
eo: La bulgara

en: Burmese
eo: La birmana

en: Butt
eo: Stumpo

en: Buttons
eo: Butonoj

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Capabilities
eo: Kapabloj

en: Car
eo: Aŭto

en: Catalan
eo: La kataluna

en: Catalan Spanish
eo: Kataluna (Hispanio)

en: Center
eo: Centro

en: Center on map
eo: Centru sur mapo

en: Central Curdish
eo: Centra Kurdish lingvo

en: Change
eo: Ŝanĝu

en: Change icon
eo: Ŝanĝi ikonon

en: Change marker icon
eo: Ŝanĝi markilo-ikonon

en: Change settings
eo: Ŝanĝu agordojn

en: Change units
eo: Ŝanĝi unuojn

en: Changelog
eo: Ŝanĝprotokolo

en: Changelog could not be loaded, please try again later.
eo: Ŝanĝprotokolo ne eblis ŝargi, bonvolu reprovi poste.

en: Changes the countries to search in. You can pass a comma-separated list of two-letter country codes (%1$s).
eo: Ŝanĝas la landojn por serĉi. Vi povas pasigi liston per komo disigita de duliteraj landokodoj (%1$s).

en: Changes the countries to search in. You can pass a comma-separated list of two-letter or three-letter country codes (%1$s).
eo: Ŝanĝas la landojn por serĉi. Vi povas pasigi liston per komo disigita de duliteraj aŭ triliteraj landkodoj (%1$s).

en: Changes the language of the results. You can pass a two-letter country code (%1$s).
eo: Ŝanĝas la lingvon de la rezultoj. Vi povas pasigi duliteran landokodon (%1$s).

en: Changes the language of the results. You can pass an IETF language tag (<a href="%1$s" target="_blank">supported tags</a>).
eo: Ŝanĝas la lingvon de la rezultoj. Vi povas pasigi IETF-lingvan etikedon (<a href="%1$s" target="_blank">subtenataj etikedoj</a>).

en: Check migration
eo: Kontrolu migradon

en: Chinese
eo: La ĉina

en: Chinese (Simplified)
eo: La ĉina (simpligita)

en: Chinese (Traditional)
eo: La ĉina (Tradicia)

en: Chinese (simplified)
eo: Ĉina (simpligita)

en: Chinese (traditional)
eo: La ĉina (tradicia)

en: Choose
eo: Elektu

en: Circle
eo: Rondo

en: Clear measurements
eo: Klaraj mezuradoj

en: Clear measurements on stop
eo: Klaraj mezuradoj ĉe halto

en: Click and drag to <b>move point</b>
eo: Klaku kaj trenu por <b>movi punkton</b>

en: Click behavior in view
eo: Klaku konduton en vido

en: Click behavior out of view
eo: Klaku konduton ekster vido

en: Click here for more info
eo: Klaku ĉi tie por pliaj informoj

en: Click to <b>finish line</b>
eo: Klaku por <b>finlinio</b>

en: Close
eo: Fermu

en: Collapsed
eo: Kolapsis

en: Collapsed height
eo: Maletendita alteco

en: Collapsed on mobile
eo: Kolapsis ĉe poŝtelefono

en: Collapsed width
eo: Maletendita larĝo

en: Color
eo: Koloro

en: Columns
eo: Kolumnoj

en: Comma-separated list of bounds
eo: Komo-disigita listo de limoj

en: Comma-separated list of layers to show
eo: Komo-separata listo de tavoloj por montri

en: Comma-separated list of styles
eo: Komo-separata listo de stiloj

en: Components
eo: Komponentoj

en: Condensed
eo: Kondensita

en: Controls
eo: Kontroloj

en: Coordinates
eo: Koordinatoj

en: Could not parse settings
eo: Ne eblis analizi agordojn

en: Could not retrieve file
eo: Ne eblis retrovi dosieron

en: Count
eo: Kalkulu

en: Countries
eo: Landoj

en: Created
eo: Kreita

en: Created by
eo: Kreita de

en: Created on
eo: Kreita je

en: Created on %1$s by %2$s
eo: Kreita je %1$s de %2$s

en: Credentials missing or incomplete
eo: Akreditaĵoj mankas aŭ nekompletaj

en: Croatian
eo: La kroata

en: Culture parameter
eo: Kultura parametro

en: Current page
eo: Nuna paĝo

en: Custom
eo: Kutimo

en: Custom JavaScript
eo: Propra JavaScript

en: Custom layers
eo: Propraj tavoloj

en: Czech
eo: La ĉeĥa

en: Daily
eo: Diurne

en: Danish
eo: La dana

en: Dari
eo: Dari lingvo

en: Data by
eo: Datumoj de

en: Data migration
eo: Migrado de datumoj

en: Data migration completed successfully
eo: Datuma migrado sukcese finiĝis

en: Database error
eo: Eraro de datumbazo

en: Database reset successfully
eo: La datumbazo estis sukcese rekomencigita

en: Date
eo: Dato

en: Date & time
eo: Dato kaj tempo

en: Date format
eo: Formato de dato

en: Date type
eo: Tipo de dato

en: Default culture
eo: Defaŭlta kulturo

en: Default language
eo: Defaŭlta lingvo

en: Default order by
eo: Defaŭlta ordo per

en: Default sort order
eo: Defaŭlta ordigmaniero

en: Default sorting
eo: Defaŭlta ordigo

en: Delay in milliseconds between character inputs before a request to the geocoding provider is sent.
eo: Prokrasto en milisekundoj inter signaj enigoj antaŭ ol oni sendas peton al la geokodiga provizanto.

en: Delete
eo: Forigu

en: Delete all maps
eo: Forigu ĉiujn mapojn

en: Delete all markers
eo: Forigu ĉiujn markilojn

en: Delete map
eo: Forigu mapon

en: Delete maps and assign markers to this map
eo: Forigu mapojn kaj asignu markilojn al ĉi tiu mapo

en: Delete maps and assigned markers
eo: Forigu mapojn kaj asignitajn markilojn

en: Delete maps and unassign markers
eo: Forigu mapojn kaj nuligi markilojn

en: Delete marker
eo: Forigi markilon

en: Delete markers
eo: Forigi markilojn

en: Delete other maps
eo: Forigu aliajn mapojn

en: Delete other markers
eo: Forigu aliajn markilojn

en: Delete selected
eo: Forigi elektitan

en: Delete the selected maps and assign all their markers to the map with ID %1$s
eo: Forigu la elektitajn mapojn kaj asignu ĉiujn iliajn markilojn al la mapo kun ID %1$s

en: Delete the selected maps and their markers?
eo: Ĉu vi volas forigi la elektitajn mapojn kaj iliajn markilojn?

en: Delete the selected maps and unassign their markers?
eo: Ĉu forigi la elektitajn mapojn kaj nuligi iliajn markilojn?

en: Delete the selected markers?
eo: Ĉu vi volas forigi la elektitajn markilojn?

en: Descending
eo: Malkreskante

en: Description
eo: Priskribo

en: Direction
eo: Direkto

en: Directions
eo: Direktoj

en: Directions provider
eo: Provizanto de direktoj

en: Disable at zoom
eo: Malebligu ĉe zomo

en: Disabling this option allows you to display unfiltered popups and is only recommended if special HTML tags are needed.
eo: Malŝalti ĉi tiun opcion permesas al vi montri nefiltritajn ŝprucfenestrojn kaj estas rekomendita nur se specialaj HTML-etikedoj estas necesaj.

en: Distance
eo: Distanco

en: Distance precision
eo: Distanca precizeco

en: Distance unit
eo: Distanca unuo

en: Distance units
eo: Distancaj unuoj

en: Distribute the license key to all subsites
eo: Disdonu la permesilan ŝlosilon al ĉiuj subretejoj

en: Double click zoom
eo: Duoble alklaku zomi

en: Download
eo: Elŝutu

en: Dragging
eo: Graplado

en: Draw
eo: Desegni

en: Draw circle
eo: Desegnu cirklon

en: Draw marker
eo: Desegni markilon

en: Draw radius
eo: Desegnu radiuson

en: Duplicate maps
eo: Duobligu mapojn

en: Duplicate maps and assign the same markers
eo: Duobligu mapojn kaj asignu la samajn markilojn

en: Duplicate markers
eo: Duobligu markilojn

en: Duplicate the selected maps and assign their respective markers?
eo: Duobligi la elektitajn mapojn kaj atribui iliajn respektivajn markilojn?

en: Duplicate the selected maps?
eo: Duobligi la elektitajn mapojn?

en: Duplicate the selected markers?
eo: Duobligi la elektitajn markilojn?

en: Duration
eo: Daŭro

en: Dutch
eo: La nederlanda

en: Dutch (Netherlands)
eo: La nederlanda (Nederlando)

en: Edge buffer tiles
eo: Rando bufrokaheloj

en: Edit
eo: Redakti

en: Edit map
eo: Redaktu mapon

en: Edit marker
eo: Redakti markilon

en: Edit other maps
eo: Redaktu aliajn mapojn

en: Edit other markers
eo: Redaktu aliajn markilojn

en: Edit post
eo: Redaktu afiŝon

en: Elevation
eo: Alteĵeo

en: Elevation chart
eo: Alteco-diagramo

en: Email
eo: Retpoŝto

en: Enable
eo: Ebligu

en: Enable / disable
eo: Ebligi / malŝalti

en: End
eo: Fino

en: End icon
eo: Finikono

en: English
eo: La angla

en: English (Australian)
eo: La angla (aŭstralia)

en: English (Great Britain)
eo: La angla (Britio)

en: English (United Kingdom)
eo: La angla (Unuiĝinta Reĝlando)

en: English (United States)
eo: La angla (Usono)

en: Enter your affiliate ID to replace the default MapsMarker.com backlink on all maps with your personal affiliate link - enabling you to receive commissions up to 50% from sales of the pro version.
eo: Enigu vian rekomendan (affiliate) ID por anstataŭigi la defaŭltan MapsMarker.com malantaŭan ligon sur ĉiuj mapoj per via persona filia ligo - ebligante vin ricevi komisionojn ĝis 50% de vendo de la profesia versio.

en: Error
eo: Eraro

en: Error loading GPX
eo: Eraro dum ŝarĝo de GPX

en: Error: The local key is invalid for this license.
eo: Eraro: La loka ŝlosilo estas nevalida por ĉi tiu permesilo.

en: Error: The local license key has been tampered with or is invalid.
eo: Eraro: La loka permesilŝlosilo estis mistraktita aŭ estas malvalida.

en: Error: The local license key is invalid for this location.
eo: Eraro: La loka permesila ŝlosilo estas nevalida por ĉi tiu loko.

en: Error: This license has an invalid status.
eo: Eraro: Ĉi tiu permesilo havas nevalidan statuson.

en: Error: This license has been suspended. This usually happens when someone tries to register a second trial license for the same domain. <a href="%1s" target="_blank">Please click here to get a non-expiring license for this domain.</a>
eo: Eraro: Ĉi tiu permesilo estis suspendita. Ĉi tio kutime okazas kiam iu provas registri duan provan permesilon por la sama domajno. <a href="%1s" target="_blank">Bonvolu klaki ĉi tie por akiri neeksvalidan permesilon por ĉi tiu domajno.</a>

en: Error: This license is pending review.
eo: Eraro: Ĉi tiu permesilo atendas revizion.

en: Error: This version of the plugin was released after your download access expired. Please <a href="%1$s" target="_blank">renew your download and support access</a> or <a href="%2$s" target="_blank">downgrade to version %3$s or older</a>.
eo: Eraro: Ĉi tiu versio de la aldonaĵo estis publikigita post kiam via elŝuta aliro eksvalidiĝis. Bonvolu <a href="%1$s" target="_blank">renovigi vian elŝuton kaj support aliron</a> aŭ <a href="%2$s" target="_blank">malaltgradigi al versio %3$s aŭ pli malnovaj</a>.

en: Error: a new local license key could not be obtained. Please see %s for more information
eo: Eraro: nova loka licencŝlosilo ne eblis akiri. Bonvolu vidi %s por pliaj informoj

en: Error: map could not be loaded - a map with ID %1$s does not exist. Please contact the site owner.
eo: Eraro: mapo ne povis esti ŝargita - mapo kun ID %1$s ne ekzistas. Bonvolu kontakti la posedanton de la retejo.

en: Error: map could not be loaded - a marker with ID %1$s does not exist. Please contact the site owner.
eo: Eraro: mapo ne eblis ŝargi - markilo kun ID %1$s ne ekzistas. Bonvolu kontakti la posedanton de la retejo.

en: Error: map could not be loaded - invalid shortcode. Please contact the site owner.
eo: Eraro: mapo ne eblis ŝarĝi - nevalida mallongkodo. Bonvolu kontakti la posedanton de la retejo.

en: Estonian
eo: La estona

en: Example
eo: Ekzemplo

en: Example link for map with ID 1: %1$s
eo: Ekzempla ligilo por mapo kun ID 1: %1$s

en: Example link to fullscreen map with ID 1: %1$s
eo: Ekzempla ligilo al plenekrana mapo kun ID 1: %1$s

en: Example links for map with ID 1: %1$s, %2$s, %3$s
eo: Ekzemplaj ligiloj por mapo kun ID 1: %1$s, %2$s, %3$s

en: Exclude specific maps
eo: Ekskludu specifajn mapojn

en: Exit fullscreen
eo: Eliru plenekranan

en: Expanded
eo: Vastigita

en: Export as GeoJSON
eo: Eksportu kiel GeoJSON

en: Export as GeoRSS
eo: Eksportu kiel GeoRSS

en: Export as KML
eo: Eksportu kiel KML

en: Export completed successfully
eo: Eksporto sukcesis

en: Export endpoint
eo: Eksportu finpunkton

en: Export markers
eo: Eksporti markilojn

en: External URLs require an "allow origin" header
eo: Eksteraj URL-oj postulas "permesi originon" kaplinion

en: Failed to send request
eo: Malsukcesis sendi peton

en: Fallback basemap
eo: Rezerva bazmapo

en: Farsi
eo: Farsi lingvo

en: Feed could not be retrieved, please try again later or read the latest blog posts at %1$s.
eo: Feed ne povis esti prenita, bonvolu reprovi poste aŭ legi la plej novajn blogajn afiŝojn ĉe %1$s.

en: File (all markers will be assigned according to their assignment info in the file)
eo: Dosiero (ĉiuj markiloj estos asignitaj laŭ siaj taskaj informoj en la dosiero)

en: File could not be parsed
eo: La dosiero ne povis esti analizita

en: File could not be read
eo: Ne eblis legi dosieron

en: File could not be written
eo: La dosiero ne povis esti skribita

en: File missing
eo: Dosiero mankas

en: File not found
eo: Dosiero ne trovita

en: File type
eo: Dosiertipo

en: Filename missing
eo: Dosiernomo mankas

en: Filipino
eo: La filipina

en: Fill
eo: Plenigu

en: Fill color
eo: Plenigu koloron

en: Fill opacity
eo: Plenigu opakecon

en: Fill rule
eo: Plenigu regulon

en: Filter mode
eo: Filtrila reĝimo

en: Filters
eo: Filtriloj

en: Filters control
eo: Kontrolo de filtriloj

en: Find a location
eo: Trovu lokon

en: Finnish
eo: La finna

en: First name
eo: Antaŭnomo

en: Fit all markers
eo: Konveni ĉiujn markilojn

en: Fixed (all markers will be assigned to the selected maps, even if they have assignment info in the file)
eo: Riparita (ĉiuj markiloj estos asignitaj al la elektitaj mapoj, eĉ se ili havas informojn pri tasko en la dosiero)

en: Fixed zoom level
eo: Fiksa zomnivelo

en: Follow @MapsMarker on Twitter
eo: Sekvu @MapsMarker en Twitter

en: Follow MapsMarker on Facebook
eo: Sekvu MapsMarker ĉe Facebook

en: For a community-curated list of custom layers and WMS services, please visit %1$s.
eo: Por komunum-kurita listo de kutimaj tavoloj kaj WMS-servoj, bonvolu viziti %1$s.

en: For a comparison of supported geocoding providers, please visit %1$s.
eo: Por komparo de subtenataj geokodaj provizantoj, bonvolu viziti %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free LocationIQ Geocoding API key, please visit %1$s.
eo: Por lernilo pri kiel akiri vian senpagan LocationIQ Geocoding API-ŝlosilon, bonvolu viziti %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free MapQuest Geocoding API key, please visit %1$s.
eo: Por lernilo pri kiel akiri vian senpagan MapQuest Geocoding API-ŝlosilon, bonvolu viziti %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free TomTom Geocoding API key, please visit %1$s.
eo: Por lernilo pri kiel akiri vian senpagan TomTom Geocoding API-ŝlosilon, bonvolu viziti %1$s.

en: For more details about the export feature and a tutorial on how to convert the output file into other formats, please visit %1$s.
eo: Por pliaj detaloj pri la eksporta funkcio kaj lernilo pri kiel konverti la eligdosieron al aliaj formatoj, bonvolu viziti %1$s.

en: For more details about the import feature, file requirements and a tutorial on how to convert between formats, please visit %1$s.
eo: Por pliaj detaloj pri la importa funkcio, dosierpostuloj kaj lernilo pri kiel konverti inter formatoj, bonvolu viziti %1$s.

en: For more info on the Maps Marker affiliate program and how to get your affiliate ID, please visit %1$s.
eo: Por pliaj informoj pri la subtena programo Maps Marker kaj kiel akiri vian subtenan ID, bonvolu viziti %1$s.

en: For terms of services, pricing, usage limits and a tutorial on how to register a Google Geocoding API key, please visit %1$s.
eo: Por kondiĉoj de servoj, prezoj, uzlimoj kaj lernilo pri kiel registri Google Geocoding API-ŝlosilon, bonvolu viziti %1$s.

en: For terms of services, pricing, usage limits and more please visit %1$s.
eo: Por kondiĉoj de servoj, prezoj, uzadolimoj kaj pli bonvolu viziti %1$s.

en: Format
eo: Formato

en: Free trial license valid until
eo: Senpaga prova permesilo valida ĝis

en: French
eo: La franca

en: French (Canada)
eo: La franca (Kanado)

en: French (France)
eo: La franca (Francio)

en: From
eo: De

en: Fullscreen
eo: Plenekrane

en: Fullscreen button
eo: Plenekrana butono

en: Fullscreen endpoint
eo: Plenekrana finpunkto

en: Fullscreen map
eo: Plenekrana mapo

en: GPX control
eo: GPX-kontrolo

en: GPX download
eo: GPX-elŝuto

en: GPX download button
eo: GPX-elŝutbutono

en: GPX track <span class="count">(%s)</span> | GPX tracks <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: GPX-trako <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: GPX-trakoj <span class="count">(%s)</span>

en: GPX tracks
eo: GPX-trakoj

en: Galician
eo: La galega

en: General
eo: Ĝenerala

en: Geo sitemap endpoint
eo: Geo sitemap finpunkto

en: GeoJSON button
eo: Butono GeoJSON

en: GeoJSON export
eo: GeoJSON eksporto

en: GeoRSS export
eo: GeoRSS-eksporto

en: GeoRss button
eo: GeoRss butono

en: Geocoding
eo: Geokodigo

en: Geocoding bounds
eo: Geokodigaj limoj

en: Geocoding control
eo: Geokoda kontrolo

en: Geocoding error
eo: Eraro pri geokodigo

en: Geocoding is the process of transforming a description of a location - like an address, name or place - to a location on the earth's surface.
eo: Geokodigo estas la procezo de transformado de priskribo de loko - kiel adreso, nomo aŭ loko - al loko sur la tera surfaco.

en: Geocoding provider
eo: Geokodiga provizanto

en: Geocoding settings
eo: Geokodigaj agordoj

en: Geolocation error
eo: Eraro pri geolokigo

en: Georgian
eo: La georgia

en: German
eo: La germana

en: German (Germany)
eo: La germana (Germanio)

en: Gesture handling
eo: Gesta uzado

en: Get a non-expiring license key
eo: Akiru ne-eksvalidan permesilon-ŝlosilon

en: Get an unexpiring license key at %1$s and activate the license key below.
eo: Akiru neeksvalidiĝan licencŝlosilon ĉe %1$s kaj aktivigu la licencŝlosilon sube.

en: Get directions
eo: Akiru direktojn

en: Globally enables or disables the GeoJSON, KML and GeoRSS export endpoints for all maps.
eo: Ĉie ebligas aŭ malŝaltas la eksportpunktojn GeoJSON, KML kaj GeoRSS por ĉiuj mapoj.

en: Globally enables or disables the fullscreen endpoint for all maps.
eo: Tutmonde ebligas aŭ malŝaltas la plenekranan finpunkton por ĉiuj mapoj.

en: Globally enables or disables the geo sitemap endpoint %1$s
eo: Ĉie ebligas aŭ malŝaltas la georetmapan finpunkton %1$s

en: Google Maps (worldwide)
eo: Google Maps (tutmonde)

en: Google Maps APIs Premium Plan customers only
eo: Nur por klientoj de Premium Plan de Google Maps APIs

en: Google Maps JavaScript API key
eo: Google Maps JavaScript API-ŝlosilo

en: Google styles
eo: Guglo-stiloj

en: Greek
eo: La greka

en: Grid lines color
eo: Koloro de kradlinioj

en: Gujarati
eo: La gujaratia

en: Gzip compression
eo: Gzip kunpremo

en: HERE Maps API key
eo: ĈI TIE Mapoj API-ŝlosilo

en: HTML filter for popups
eo: HTML-filtrilo por ŝprucfenestroj

en: Hausa (Latin)
eo: La haŭsa (la latina)

en: Header and data size mismatch at row %1$u
eo: Kapo kaj datumgrandeco miskongruas ĉe la vico %1$u

en: Health check
eo: Sankontrolo

en: Heart rate
eo: Korfrekvenco

en: HeavyVehicle
eo: Peza Veturilo

en: Hebrew
eo: La hebrea

en: Height
eo: Alteco

en: Height of the icons in pixels.
eo: Alteco de la ikonoj en pikseloj.

en: Help & Support
eo: Helpo & Support

en: Help translate Maps Marker Pro
eo: Helpu traduki Maps Marker Pro

en: Here you can set the backend capabilities for each user role. Administrators always have all capabilities.
eo: Ĉi tie vi povas agordi la backend-kapablojn por ĉiu uzantrolo. Administrantoj ĉiam havas ĉiujn kapablojn.

en: Hide changelog
eo: Kaŝi ŝanĝregistron

en: Hide fields with no value
eo: Kaŝi kampojn sen valoro

en: Hide minimap
eo: Kaŝu minimapon

en: Hindi
eo: La hindia

en: Hourly
eo: Hore

en: How frequently the maps are likely to change. This value provides general information to search engines and may not correlate exactly to how often they crawl the page. Additional information available at %1$s.
eo: Kiom ofte la mapoj verŝajne ŝanĝiĝos. Ĉi tiu valoro provizas ĝeneralajn informojn al serĉiloj kaj eble ne ĝuste rilatas al kiom ofte ili rampas la paĝon. Pliaj informoj haveblaj ĉe %1$s.

en: Hungarian
eo: La hungara

en: Hybrid
eo: Hibrido

en: I have read the <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and <a href="%2$s" target="_blank">Privacy Policy</a>.
eo: Mi legis la <a href="%1$s" target="_blank">Servkondiĉojn</a> kaj <a href="%2$s" target="_blank">Privatecan Politikon</a> .

en: Icelandic
eo: La islanda

en: Icon
eo: Ikono

en: Icon anchor
eo: Ankro de ikono

en: Icon replaced successfully
eo: Anstataŭigo de ikono sukcesis

en: Icon size
eo: Grandeco de ikono

en: Icon to replace
eo: Ikono por anstataŭigi

en: Icons
eo: Ikonoj

en: If a popup text is set, it will appear here
eo: Se ŝprucfenestra teksto estas agordita, ĝi aperos ĉi tie

en: If empty, "WordPress Address (URL)" - %1$s - will be used.
eo: Se malplena, "WordPress-Adreso (URL)" - %1$s - estos uzata.

en: If empty, the entire planet will be searched.
eo: Se malplena, la tuta planedo estos serĉata.

en: If empty, the language set in WordPress will be used.
eo: Se malplena, la lingvo agordita en WordPress estos uzata.

en: If enabled, an "Insert map" button gets added above the TinyMCE editor on post and page edit screens for easily searching and inserting maps.
eo: Se ebligita, butono "Enmeti mapon" estas aldonita super la TinyMCE-redaktilo sur afiŝoj kaj paĝaj redaktaj ekranoj por facile serĉi kaj enmeti mapojn.

en: If enabled, and the %1$s plugin is active, KML links will automatically be added to the sitemap.
eo: Se ebligita, kaj la aldonaĵo %1$s estas aktiva, KML-ligiloj aŭtomate estos aldonitaj al la retejomapo.

en: If enabled, and the %1$s plugin is active, the geo sitemap will automatically be added to the sitemap index.
eo: Se ĝi estas ebligita, kaj la aldonaĵo %1$s estas aktiva, la geomapo aŭtomate estos aldonita al la indekso de la retmapo.

en: If enabled, map data is compressed to improve load times.
eo: Se ebligita, mapdatenoj estas kunpremitaj por plibonigi ŝarĝtempojn.

en: If enabled, maps will only be loaded after they become visible in the viewport.
eo: Se enŝaltite, mapoj estos ŝarĝitaj nur post kiam ili fariĝos videblaj en la vidfenestro.

en: If enabled, popups will only be loaded when needed.
eo: Se ebligita, ŝprucfenestroj estos ŝarĝitaj nur kiam necese.

en: If enabled, show a dropdown menu in the Wordpress Admin Bar.
eo: Se ĝi estas ebligita, montru falmenuon en la Wordpress Admin Bar.

en: If enabled, shows a widget on the admin dashboard which displays latest markers and blog posts from mapsmarker.com.
eo: Se ebligita, montras fenestraĵon sur la administra panelo, kiu montras plej novajn markilojn kaj blogajn afiŝojn de mapsmarker.com.

en: If enabled, the first available basemap will be used as a fallback whenever there are no other valid basemaps available for a given map (e.g. when the API key for the only added basemap is removed or no basemap was added to the map at all).
eo: Se ebligita, la unua disponebla bazmapo estos uzata kiel rezerva kiam ajn ekzistas neniuj aliaj validaj bazmapoj haveblaj por antaŭfiksita mapo (ekz. kiam la API-ŝlosilo por la nura aldonita bazmapo estas forigita aŭ neniu bazmapo estis aldonita al la mapo entute).

en: If enabled, unsupported code tags are stripped from popups to prevent injection of malicious code.
eo: Se ebligita, nesubtenitaj kodaj etikedoj estas forigitaj de ŝprucfenestroj por malhelpi injekton de malica kodo.

en: If set, only tiles inside these bounds will be loaded
eo: Se fiksite, nur kaheloj ene de ĉi tiuj limoj estos ŝarĝitaj

en: If the download does not start automatically, please <a href="%1$s">click here</a>
eo: Se la elŝuto ne komenciĝas aŭtomate, bonvolu <a href="%1$s">klaki ĉi tie</a>

en: If the list is set to right or left and the width of the map falls below this value, the list will be shown below the map instead
eo: Se la listo estas agordita dekstren aŭ liven kaj la larĝo de la mapo falas sub ĉi tiu valoro, la listo estos montrita sub la mapo

en: If you are a Google Maps APIs Premium Plan customer, please change the authentication method above to "%1$s" and fill in the credentials below, which you received in the welcome email from Google.
eo: Se vi estas kliento de Google Maps APIs Premium Plan, bonvolu ŝanĝi la supran aŭtentikigmetodon al "%1$s" kaj plenigi la akreditaĵojn sube, kiujn vi ricevis en la bonvena retpoŝto de Guglo.

en: If you have any issues with your license, please <a href="%1$s" target="_blank">open a support ticket</a>.
eo: Se vi havas problemojn kun via permesilo, bonvolu <a href="%1$s" target="_blank">malfermi support ticket</a>.

en: If you want to copy your existing maps to this version, you need to update the old Maps Marker Pro installation to version %1$s first.
eo: Se vi volas kopii viajn ekzistantajn mapojn al ĉi tiu versio, vi devas unue ĝisdatigi la malnovan instalaĵon de Maps Marker Pro al la versio %1$s.

en: If you want to copy your existing maps to this version, you need to update the old Maps Marker Pro installation to version %1$s first. For more information, please see the <a href="%2$s">data migration tool</a>.
eo: Se vi volas kopii viajn ekzistantajn mapojn al ĉi tiu versio, vi devas unue ĝisdatigi la malnovan instalaĵon de Maps Marker Pro al la versio %1$s. Por pliaj informoj, bonvolu vidi la <a href="%2$s">ilo por datummigrado</a>.

en: If you want to use Google Maps, you have to register a personal Google Maps JavaScript API key. For terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
eo: Se vi volas uzi Google Maps, vi devas registri personan Google Maps JavaScript API-ŝlosilon. Por kondiĉoj de servoj, prezoj, uzadolimoj kaj pli, bonvolu viziti %1$s.

en: If you want to use HERE Maps, you have to register a personal HERE account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
eo: Se vi volas uzi HERE Maps, vi devas registri personan HERE-konton. Por lernilo, servokondiĉoj, prezoj, uzlimoj kaj pli, bonvolu viziti %1$s.

en: If you want to use Lima Labs Maps, you have to register a personal Lima Labs account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
eo: Se vi volas uzi Lima Labs Maps, vi devas registri personan Lima Labs konton. Por lernilo, servokondiĉoj, prezoj, uzlimoj kaj pli, bonvolu viziti %1$s.

en: If you want to use TomTom Maps, you have to register a personal TomTom account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
eo: Se vi volas uzi TomTom Maps, vi devas registri personan TomTom-konton. Por lernilo, servokondiĉoj, prezoj, uzlimoj kaj pli, bonvolu viziti %1$s.

en: If you would prefer to have no location bias, set the location to 0,0 and radius to 20000000 (20 thousand kilometers), to encompass the entire world.
eo: Se vi preferus havi neniun lokbiason, agordu la lokon al 0,0 kaj radiuson al 20000000 (20 mil kilometroj), por ampleksi la tutan mondon.

en: If your language is missing or not fully translated yet, you are invited to help on the web-based translation plattform:
eo: Se via lingvo mankas aŭ ankoraŭ ne estas plene tradukita, vi estas invitata helpi sur la ret-bazita tradukplatformo:

en: Igbo
eo: Igbo lingvo

en: Image format
eo: Bildformato

en: Imperial
eo: Imperia

en: Imperial (metric)
eo: Imperia (metrika)

en: Import markers
eo: Importi markilojn

en: Important: please click the update button next to the license key after purchasing a renewal to finish your order.
eo: Grava: bonvolu klaki la butonon de ĝisdatigo apud la permesila ŝlosilo post aĉeto de renovigo por fini vian mendon.

en: In case of any issues, you can always <a href="%1$s">reset the plugin settings</a>.
eo: Kaze de iuj problemoj, vi ĉiam povas <a href="%1$s">restarigi la kromprogramojn</a>.

en: Inactive (API key required)
eo: Neaktiva (API-ŝlosilo bezonata)

en: Include specific maps
eo: Inkluzivu specifajn mapojn

en: Indicator line color
eo: Montrilo de liniokoloro

en: Indicator line width
eo: Montrilo de linia larĝeco

en: Indonesian
eo: La indonezia

en: Inertia
eo: Inercio

en: Inertia deceleration
eo: Inercia malakceliĝo

en: Inertia max speed
eo: Maksimuma rapideco de inercio

en: Initial view
eo: Komenca vido

en: Insert map
eo: Enigu mapon

en: Installation finished - you can now start creating maps!
eo: Instalado finiĝis - vi nun povas komenci krei mapojn!

en: Integration
eo: Integriĝo

en: Interaction
eo: Interago

en: Interface language
eo: Interfaca lingvo

en: Invalid GeoJSON
eo: Nevalida GeoJSON

en: Invalid JSON
eo: Nevalida JSON

en: Invalid URL
eo: Nevalida URL

en: Invalid filename
eo: Nevalida dosiernomo

en: Invalid format
eo: Nevalida formato

en: Invalid header row
eo: Nevalida kaplinio

en: Invalid license key. The license key must start with %1$s
eo: Nevalida permesilŝlosilo. La permesila ŝlosilo devas komenciĝi per %1$s

en: Invalid map ID
eo: Nevalida mapo ID

en: Invalid marker ID
eo: Nevalida markilo ID

en: Invalid provider
eo: Nevalida provizanto

en: Invalid request
eo: Nevalida peto

en: Invalid response
eo: Nevalida responso

en: Inverses Y-axis numbering for tiles
eo: Inversa Y-aksa numerado por kaheloj

en: Irish
eo: La irlanda

en: Italian
eo: La itala

en: Italian (Italy)
eo: La itala (Italio)

en: Japanese
eo: La japana

en: JavaScript callback
eo: JavaScript-revoko

en: Jump to marker
eo: Saltu al markilo

en: Jump to marker and zoom
eo: Saltu al markilo kaj zomi

en: K'iche'
eo: K'iche' lingvo

en: KML button
eo: KML-butono

en: KML export
eo: KML-eksporto

en: Kannada
eo: La kanada

en: Kazakh
eo: Kazakh lingvo

en: Keep current zoom level
eo: Konservu nunan zomnivelon

en: Keyboard navigation
eo: Klavara navigado

en: Keyboard pan delta
eo: Klavaro pan delta

en: Khmer
eo: Khmer lingvo

en: Kinyarwanda
eo: Kinyarwanda lingvo

en: Kiswahili
eo: Kisvahili lingvo

en: Konkani
eo: La konkana

en: Korean
eo: La korea

en: Kyrgyz
eo: La kirgiza

en: Language
eo: Lingvo

en: Last name
eo: Familia nomo

en: Latest available version:
eo: Plej nova disponebla versio:

en: Latest news
eo: Lastaj novaĵoj

en: Latitude
eo: Latitudo

en: Latitude (south), Longitude (west), Latitude (north), Longitude (east)
eo: Latitudo (sude), Longitudo (okcidente), Latitudo (norde), Longitudo (oriente)

en: Latvian
eo: La latva

en: Layers
eo: Tavoloj

en: Layers control
eo: Kontrolo de tavoloj

en: Leave the API key empty if you want to authenticate using App ID and App Code.
eo: Lasu la API-ŝlosilon malplena se vi volas aŭtentikigi uzante App ID kaj App Code.

en: Left
eo: Live

en: Legacy authentication
eo: Lega aŭtentikigo

en: Libraries, services and images
eo: Bibliotekoj, servoj kaj bildoj

en: License
eo: Permesilo

en: License Key
eo: Licenca Ŝlosilo

en: License key missing
eo: Mankas permesilo-ŝlosilo

en: License registered to
eo: Licenco registrita al

en: License settings
eo: Licencaj agordoj

en: Lima Labs API key
eo: Lima Labs API-ŝlosilo

en: Line cap
eo: Linia ĉapo

en: Line color
eo: Linia koloro

en: Line join
eo: Linia aliĝo

en: Line tension
eo: Linia streĉiĝo

en: Line width
eo: Liniolarĝo

en: Link target
eo: Celo de ligilo

en: List
eo: Listo

en: List action
eo: Listo de agoj

en: List all maps
eo: Listigu ĉiujn mapojn

en: List all markers
eo: Listigu ĉiujn markilojn

en: List settings
eo: Listo de agordoj

en: Lithuanian
eo: La litova

en: Loading changelog, please wait ...
eo: Ŝarĝante ŝanĝregistron, bonvolu atendi...

en: Locate button
eo: Loki butonon

en: Location
eo: Loko

en: Location biasing
eo: Lokbiasado

en: Location finder
eo: Loktrovilo

en: LocationIQ Geocoding API key
eo: LocationIQ Geocoding API-ŝlosilo

en: Locator
eo: Lokilo

en: Locator fill color
eo: Likolpleniga koloro

en: Locator fill opacity
eo: Lokilpleniga opakeco

en: Locator radius
eo: Lokila radiuso

en: Locator stroke
eo: Lokila streko

en: Locator stroke color
eo: Lokila bata koloro

en: Locator stroke weight
eo: Lokila bata pezo

en: Logic
eo: Logiko

en: Longitude
eo: Longitudo

en: Luxembourgish
eo: La luksemburga

en: Macedonian
eo: La makedona

en: Malay
eo: La malaja

en: Malay (Malaysia)
eo: La malaja (Malajzio)

en: Malayalam
eo: La malajala

en: Maltese
eo: La malta

en: Manage GPX tracks
eo: Administri GPX-trakojn

en: Manage icons
eo: Administri ikonojn

en: Maori
eo: La maoria

en: Map
eo: Mapo

en: Map ID missing
eo: Mapo ID mankas

en: Map could not be displayed because of an invalid license. More information can be found on the <a href="%1$s">license page</a>.
eo: Mapo ne povis esti montrata pro nevalida permesilo. Pliaj informoj troveblas sur la <a href="%1$s">licenca paĝo</a>.

en: Map created with <a href="%1$s" title="%2$s">Maps Marker Pro</a> could not be displayed because of an invalid license. Please contact the site owner for more details.
eo: Mapo kreita per <a href="%1$s" title="%2$s">Maps Marker Pro</a> ne povis esti montrata pro nevalida permesilo. Bonvolu kontakti la posedanton de la retejo por pliaj detaloj.

en: Map dimensions
eo: Dimensioj de mapo

en: Map lazy loading
eo: Mapo maldiligenta ŝarĝo

en: Map missing
eo: Mapo mankas

en: Map not found
eo: Mapo ne trovita

en: Map saved successfully
eo: Mapo sukcese konservita

en: Map settings for new maps
eo: Map-agordoj por novaj mapoj

en: Map style
eo: Stilo de mapo

en: Map tiles by
eo: Mapkahelojn per

en: Map type
eo: Tipo de mapo

en: MapQuest Geocoding API allows up to %1$s transactions/month and a maximum of %2$s requests/second with a free API key. Higher quotas are available on demand - %3$s.
eo: MapQuest Geocoding API permesas ĝis %1$s transakcioj/monato kaj maksimume %2$s petoj/sekundo kun senpaga API-ŝlosilo. Pli altaj kvotoj haveblas laŭpeto - %3$s.

en: MapQuest Geocoding API key
eo: MapQuest Geocoding API-ŝlosilo

en: Maps
eo: Mapoj

en: Maps Marker Pro - #1 mapping plugin for WordPress
eo: Maps Marker Pro - #1 mapa aldonaĵo por WordPress

en: Maps Marker Pro - plugin update available!
eo: Maps Marker Pro - ĝisdatigo de aldonaĵo havebla!

en: Maps Marker Pro 3.1.1 data migration
eo: Maps Marker Pro 3.1.1 datummigrado

en: Maps Marker Pro 4.0 was completely rewritten from scratch and received a new database structure. As a result, existing data needs to be migrated. To make this as risk-free as possible, the plugin folder was renamed (which means it is considered a different plugin by WordPress) and a new database was created. This allows you to easily go back to the old plugin, should you encounter any issues, by simply deactivating this version and reactivating Maps Marker 3.1.1.
eo: Maps Marker Pro 4.0 estis tute reverkita de nulo kaj ricevis novan datumbazan strukturon. Kiel rezulto, ekzistantaj datumoj devas esti migritaj. Por fari ĉi tion kiel eble plej senriska, la kromprogramo estis renomita (tio signifas, ke ĝi estas konsiderata kiel malsama aldonaĵo fare de WordPress) kaj nova datumbazo estis kreita. Ĉi tio ebligas al vi facile reiri al la malnova aldonaĵo, se vi renkontos problemojn, simple malaktivigante ĉi tiun version kaj reaktivigante Maps Marker 3.1.1.

en: Maps Marker Pro has been successfully updated from version %1s to %2s!
eo: Maps Marker Pro estis sukcese ĝisdatigita de versio %1s al %2s!

en: Maps Marker Pro includes a <a href="%1$s" target="_blank">geo sitemap</a>. To learn how to manually register this sitemap, please visit <a href="%2$s" target="_blank">this tutorial</a>. Alternatively, you can use one of the supported plugins to automate the process.
eo: Maps Marker Pro inkluzivas <a href="%1$s" target="_blank">geografian retejomapon</a>. Por lerni kiel mane registri ĉi tiun retmapon, bonvolu viziti <a href="%2$s" target="_blank">ĉi tiun lernilon</a>. Alternative, vi povas uzi unu el la subtenataj kromprogramoj por aŭtomatigi la procezon.

en: Maps and markers
eo: Mapoj kaj markiloj

en: Maps deleted successfully
eo: Mapoj sukcese forigitaj

en: Maps per page
eo: Mapoj po paĝo

en: MapsMarker affiliate program - sign up now and receive commissions up to 50%!
eo: MapsMarker rekomenda programo (affiliate) - aliĝu nun kaj ricevu komisionojn ĝis 50%!

en: MapsMarker reseller program - re-sell with a 20% discount!
eo: MapsMarker-revendprogramo - revendu kun 20% rabato!

en: Marathi
eo: La maratia

en: Marker ID
eo: Markilo ID

en: Marker icon
eo: Markilo-ikono

en: Marker list
eo: Listo de markiloj

en: Marker mode
eo: Markila reĝimo

en: Marker name
eo: Nomo de markilo

en: Marker saved successfully
eo: Markilo estis sukcese konservita

en: Marker settings for new markers
eo: Agordoj de markiloj por novaj markiloj

en: Marker will only appear on maps within the set time span
eo: Markilo aperos nur sur mapoj en la fiksita tempoperiodo

en: Marker with ID %1$s not found
eo: Markilo kun ID %1$s ne estis trovita

en: Marker with ID %1$s updated
eo: Markilo kun ID %1$s ĝisdatigita

en: Markers
eo: Markiloj

en: Markers deleted successfully
eo: Markiloj sukcese forigitaj

en: Markers from map %1$s successfully moved to map %2$s
eo: Markiloj de la mapo %1$s estis sukcese translokigita al la mapo %2$s

en: Markers per page
eo: Markiloj po paĝo

en: Markers successfully assigned to map %1$s
eo: Markiloj sukcese asignitaj al mapo %1$s

en: Markers successfully removed from map %1$s
eo: Markiloj sukcese forigitaj de la mapo %1$s

en: Max bounds
eo: Maksimumaj saltoj

en: Max cluster radius
eo: Maksimuma amasradiuso

en: Max height
eo: Maksimuma alteco

en: Max interval
eo: Maksimuma intervalo

en: Max width
eo: Maksimuma larĝo

en: Max zoom
eo: Maksimuma zomo

en: Maximum upload size exceeded
eo: Maksimuma alŝuta grandeco superis

en: Maximum zoom level for which the server has tiles available
eo: Maksimuma zomnivelo por kiu la servilo havas kahelojn disponeblaj

en: Measure button
eo: Mezuri butonon

en: Metadata
eo: Metadatenoj

en: Metric
eo: Metriko

en: Metric (imperial)
eo: Metriko (imperia)

en: Metric units
eo: Metrikaj unuoj

en: Min width
eo: Minimuma larĝo

en: Min zoom
eo: Minimuma zomo

en: Minimap
eo: Minimapo

en: Minimum amount of characters that need to be typed before a request to the geocoding provider is sent.
eo: Minimuma kvanto da signoj, kiujn oni devas tajpi antaŭ ol oni sendas peton al la geokodiga provizanto.

en: Minimum zoom level for which the server has tiles available
eo: Minimuma zomnivelo por kiu la servilo havas kahelojn disponeblaj

en: Missing (markers with missing assignment info will be assigned to the selected maps)
eo: Mankas (markoj kun mankantaj informoj pri tasko estos asignitaj al la elektitaj mapoj)

en: Missing (markers with missing coordinates will be geocoded)
eo: Mankas (markoj kun mankantaj koordinatoj estos geokodigitaj)

en: Missing address for geocoding
eo: Mankas adreso por geokodado

en: Missing marker ID
eo: Mankas markilo ID

en: Missing or incomplete coordinates
eo: Mankas aŭ nekompletaj koordinatoj

en: Miter
eo: Mitro

en: Miter-Clip
eo: Mitra-Klipo

en: Mongolian (Cyrillic)
eo: La mongola (cirila)

en: Monthly
eo: Ĉiumonate

en: Move markers
eo: Movu markilojn

en: Move markers to a map
eo: Movu markilojn al mapo

en: Move objects to map copies
eo: Movu objektojn por mapi kopiojn

en: Moving
eo: Movanta

en: Moving time
eo: Tempo de movigo

en: Multisite-only: also update settings on all subsites
eo: Multreteja nur: ankaŭ ĝisdatigi agordojn en ĉiuj subretejoj

en: Name
eo: Nomo

en: Name of the layer
eo: Nomo de la tavolo

en: Needed for creating pretty links to fullscreen maps or API endpoints.
eo: Bezonata por krei belajn ligilojn al plenekranaj mapoj aŭ API-finpunktoj.

en: Nepali (Nepal)
eo: La nepala (Nepalo)

en: Never
eo: Neniam

en: New icons will be uploaded to the following directory
eo: Novaj ikonoj estos alŝutitaj al la sekva dosierujo

en: New marker added
eo: Nova markilo aldonita

en: New shape settings
eo: Novaj formaj agordoj

en: New shortcode
eo: Nova mallonga kodo

en: New tab
eo: Nova langeto

en: News via RSS
eo: Novaĵoj per RSS

en: News via email
eo: Novaĵoj per retpoŝto

en: No elevation data available
eo: Neniuj altĵeoj datumoj haveblaj

en: No geographical data found
eo: Neniuj geografiaj datumoj trovitaj

en: No issues have been found.
eo: Neniuj problemoj estis trovitaj.

en: No limit
eo: Neniu limo

en: No maps selected
eo: Neniuj mapoj elektitaj

en: No marker map shortcodes found - please click on "Start migration" to continue.
eo: Neniuj markaj mapkodoj trovitaj - bonvolu klaki sur "Komenci migradon" por daŭrigi.

en: No markers found
eo: Neniuj markiloj trovitaj

en: No markers selected
eo: Neniuj markiloj elektitaj

en: No preview
eo: Neniu antaŭrigardo

en: No preview - save and reload to see changes
eo: Neniu antaŭrigardo - konservu kaj reŝargu por vidi ŝanĝojn

en: No results
eo: Neniuj rezultoj

en: No supported multilingual plugin found
eo: Neniu subtenata plurlingva aldonaĵo trovita

en: No supported multilingual plugin installed.
eo: Neniu subtenata plurlingva aldonaĵo estis instalita.

en: No wrap
eo: Neniu envolvaĵo

en: None
eo: Neniu

en: None (geocoding disabled)
eo: Neniu (geokodigo malebligita)

en: Nonzero
eo: Nenulo

en: Norwegian
eo: La norvega

en: Norwegian (Bokmål)
eo: La norvega (Bokmål)

en: Norwegian (Nynorsk)
eo: La norvega (Nynorsk)

en: Not assigned to any map
eo: Ne asignita al iu mapo

en: Not used in any content
eo: Ne uzata en ajna enhavo

en: Note: markers are only unassigned, but not deleted.
eo: Noto: markiloj estas nur neasignitaj, sed ne forigitaj.

en: Number of markers to show:
eo: Nombro de markiloj por montri:

en: Odia
eo: Odia lingvo

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Off (markers with missing coordinates will be skipped)
eo: Malŝaltita (markoj kun mankantaj koordinatoj estos preterlasitaj)

en: Off (no changes to marker assignments)
eo: Malŝaltita (neniu ŝanĝoj al markilo-taskoj)

en: On
eo: Ŝaltita

en: On (all markers will be geocoded)
eo: Enŝaltita (ĉiuj markiloj estos geokodigitaj)

en: On (imported markers will be assigned or unassigned)
eo: Enŝaltita (importitaj markiloj estos asignitaj aŭ neasignitaj)

en: On demand
eo: Laŭ peto

en: Once
eo: Unufoje

en: Once the error is resolved, please click the update button. If you need further assistance, you can <a href="%1$s" target="_blank">open a support ticket</a>.
eo: Post kiam la eraro estas solvita, bonvolu klaki la butonon ĝisdatigi. Se vi bezonas plian helpon, vi povas <a href="%1$s" target="_blank">malfermi support ticket</a>.

en: One result
eo: Unu rezulto

en: Only active settings will be applied to the selected maps. To activate a setting, tick the checkbox on the left.
eo: Nur aktivaj agordoj estos aplikataj al la elektitaj mapoj. Por aktivigi agordon, marku la markobutonon maldekstre.

en: Only markers from these maps
eo: Nur markiloj de ĉi tiuj mapoj

en: Only set this option to the URL of your WordPress folder if you are experiencing issues or recommended so by support!
eo: Nur agordu ĉi tiun opcion al la URL de via WordPress-dosierujo se vi spertas problemojn aŭ rekomendas tion de support!

en: Opacity
eo: Opakeco

en: Opacity of the layer
eo: Opakeco de la tavolo

en: Open link
eo: Malfermu ligilon

en: Open on hover
eo: Malfermu dum ŝvebado

en: Open popup
eo: Malfermu ŝprucfenestron

en: Open popup and zoom
eo: Malfermu ŝprucfenestron kaj zomu

en: Open standalone map in fullscreen mode
eo: Malfermu memstaran mapon en plenekrana reĝimo

en: Option A: activate an unexpiring license key
eo: Opcio A: aktivigu neeksvalidan permesilon-ŝlosilon

en: Option B: get a personalized trial license key
eo: Opcio B: akiru personigitan provan permesilon-ŝlosilon

en: Option C: get an anonymous trial license key
eo: Opcio C: akiru anoniman provan permesilon-ŝlosilon

en: Option to hide backlinks to Mapsmarker.com on maps and screen overlays in KML files.
eo: Opcio por kaŝi malantaŭajn ligilojn al Mapsmarker.com sur mapoj kaj ekrankovraĵoj en KML-dosieroj.

en: Optional component filters, separated by a pipe (|). Each component filter consists of a component:value pair and will fully restrict the results from the geocoder. For more information, please visit %1$s.
eo: Laŭvolaj komponentfiltriloj, apartigitaj per pipo (|). Ĉiu komponentfiltrilo konsistas el komponento:valora paro kaj plene limigos la rezultojn de la geokodilo. Por pliaj informoj, bonvolu viziti %1$s.

en: Optional region code, specified as a ccTLD (country code top-level domain). This parameter will only influence, not fully restrict, results from the geocoder. For a list of ccTLDs, please visit %1$s.
eo: Laŭvola regiona kodo, specifita kiel ccTLD (landkoda ĉefnivela domajno). Ĉi tiu parametro nur influos, ne plene limigos, rezultojn de la geokodilo. Por listo de ccTLD-oj, bonvolu viziti %1$s.

en: Or
eo: Aŭ

en: Order by
eo: Mendu per

en: Overlay
eo: Tegi

en: Overlays
eo: Tegoj

en: Overview map
eo: Superrigardu mapon

en: PHP version
eo: PHP-versio

en: Pace
eo: Paŝu

en: Page
eo: Paĝo

en: Pagination
eo: Paĝigo

en: Panel
eo: Panelo

en: Pedestrian
eo: Piediranto

en: Permalinks
eo: Daŭrligiloj

en: Permalinks base URL
eo: Daŭrligiloj baza URL

en: Permalinks for the Maps Marker Pro API endpoints are not working correctly, which means API links (e.g. fullscreen) will not work. To fix this, please navigate to the <a href="%1$s">WordPress integration settings</a> and add the URL to your WordPress folder to the option "Permalinks base URL".
eo: Daŭrligiloj por la finpunktoj de Maps Marker Pro API ne funkcias ĝuste, kio signifas, ke API-ligiloj (ekz. plenekrano) ne funkcios. Por solvi ĉi tion, bonvolu navigi al la <a href="%1$s">agordoj de integriĝo de WordPress</a> kaj aldonu la URL al via WordPress-dosierujo al la opcio "Daŭrligoj baza URL".

en: Permalinks slug
eo: Limako de daŭrligiloj

en: Permanent
eo: Konstanta

en: Persian
eo: La persa

en: Please be aware that restoring settings from a version other than %1$s will result in settings that have been added, changed or removed in this version to revert to their default values.
eo: Bonvolu konscii, ke restarigi agordojn de alia versio ol %1$s rezultigos agordojn kiuj estis aldonitaj, ŝanĝitaj aŭ forigitaj en ĉi tiu versio por reveni al siaj defaŭltaj valoroj.

en: Please click here to finish the installation of Maps Marker Pro.
eo: Bonvolu klaki ĉi tie por fini la instaladon de Maps Marker Pro.

en: Please click here to renew your access to updates and support
eo: Bonvolu klaki ĉi tie por renovigi vian aliron al ĝisdatigoj kaj support

en: Please do not delete Maps Marker Pro 3.1.1 until you have verified that all data has been migrated correctly. We also recommend to make a backup of the %1$s and %2$s database tables, to be able to run the migration again at a later point, should it become necessary.
eo: Bonvolu ne forigi Maps Marker Pro 3.1.1 antaŭ ol vi kontrolis, ke ĉiuj datumoj estas ĝuste migritaj. Ni ankaŭ rekomendas fari sekurkopion de la %1$s kaj %2$s datumbazotabeloj, por povi ruli la migradon denove poste, se ĝi fariĝus necesa.

en: Please enter a comma-separted list of IDs (e.g. 1,2,3).
eo: Bonvolu enigi liston de komoj apartigitaj de identigiloj (ekz. 1,2,3).

en: Please enter a license key to continue.
eo: Bonvolu enigi permesilŝlosilon por daŭrigi.

en: Please enter a valid email address (or get an anonymous trial license key)
eo: Bonvolu enigi validan retpoŝtadreson (aŭ akiri anoniman provan permesilon ŝlosilon)

en: Please enter your first name
eo: Bonvolu enigi vian antaŭnomon

en: Please enter your last name
eo: Bonvolu enigi vian familian nomon

en: Please go to the health page for more information.
eo: Bonvolu iri al la paĝo pri sano por pliaj informoj.

en: Please go to the license page for more information.
eo: Bonvolu iri al la licenca paĝo por pliaj informoj.

en: Please note that a license is bound to the domain it was activated on. If you want to use your license on another domain, please follow <a href="%1$s" target="_blank">this tutorial</a>.
eo: Bonvolu noti, ke permesilo estas ligita al la domajno, sur kiu ĝi estis aktivigita. Se vi volas uzi vian permesilon sur alia domajno, bonvolu sekvi <a href="%1$s" target="_blank">ĉi tiun lernilon</a>.

en: Please note that any caches you are using must be cleared, or maps might stop working.
eo: Bonvolu noti, ke ĉiuj kaŝmemoroj, kiujn vi uzas, devas esti forigitaj, aŭ mapoj eble ĉesos funkcii.

en: Please note that in contrast to a personalized trial license, you will not be able to <a href="%1s" target="_blank">open support tickets</a> or get a reminder when your trial license has expired.
eo: Bonvolu noti, ke kontraste al personigita prova permesilo, vi ne povos <a href="%1s" target="_blank">malfermi support ticket</a> aŭ ricevi memorigilon kiam via prova permesilo eksvalidiĝos.

en: Please note that only files with UTF-8 encoding are currently supported.
eo: Bonvolu noti, ke nur dosieroj kun UTF-8-kodado estas nuntempe subtenataj.

en: Please note that the selected basemaps and overlays will completely replace the current settings on the respective maps.
eo: Bonvolu noti, ke la elektitaj bazmapoj kaj supermetaĵoj tute anstataŭigos la nunajn agordojn sur la respektivaj mapoj.

en: Please renew your access to updates and support to keep your plugin up-to-date and safe.
eo: Bonvolu renovigi vian aliron al ĝisdatigoj kaj support por konservi vian aldonaĵon ĝisdatigita kaj sekura.

en: Please select the map you want to display
eo: Bonvolu elekti la mapon, kiun vi volas montri

en: Please select the map you would like to add.
eo: Bonvolu elekti la mapon, kiun vi ŝatus aldoni.

en: Please select your preferred directions provider. This setting will be used for the directions link that gets attached to the popup text on each marker if enabled.
eo: Bonvolu elekti vian preferatan direktilprovizanton. Ĉi tiu agordo estos uzata por la direkta ligilo, kiu estas alfiksita al la ŝprucfenestra teksto sur ĉiu markilo se ĝi estas enŝaltita.

en: Plugin settings
eo: Aldonaĵagordoj

en: Plugin version
eo: Aldonaĵo versio

en: Polish
eo: La pola

en: Polygon
eo: Multangulo

en: Polyline
eo: Plurlinio

en: Popup
eo: Ŝprucfenestro

en: Popup anchor
eo: Ŝprucfenestra ankro

en: Popup lazy loading
eo: Ŝprucfenestron maldiligenta ŝarĝo

en: Portuguese
eo: La portugala

en: Portuguese (Brazil)
eo: La portugala (Brazilo)

en: Portuguese (Portugal)
eo: La portugala (Portugalio)

en: Position
eo: Pozicio

en: Positon
eo: Pozicio

en: Preferred route profile
eo: Preferata vojprofilo

en: Press CTRL-key and click to <b>add point</b>
eo: Premu CTRL-klavon kaj alklaku por <b>aldoni punkton</b>

en: Press CTRL-key and click to <b>resume line</b>
eo: Premu CTRL-klavon kaj klaku por <b>rekomenci linion</b>

en: Press SHIFT-key and click to <b>delete point</b>
eo: Premu SHIFT-klavon kaj alklaku por <b>forigi punkton</b>

en: Prevents the layer from getting wrapped around the antimeridian
eo: Malhelpas la tavolon envolviĝi ĉirkaŭ la antimeridiano

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Priority for maps
eo: Prioritato por mapoj

en: Provider
eo: Provizanto

en: Public transport (works only in some areas)
eo: Publika transporto (funkcias nur en iuj lokoj)

en: Publish
eo: Publikigu

en: Punjabi
eo: La panĝaba

en: Punjabi (Arabic)
eo: La panĝaba (araba)

en: Punjabi (Gurmukhi)
eo: La panĝaba (Gurmukhi)

en: Quechua (Peru)
eo: La keĉua (Peruo)

en: Radius
eo: Radiuso

en: Raster tiles
eo: Rastrumaj kaheloj

en: Rate limit savings and performance
eo: Taksa limo de ŝparoj kaj rendimento

en: Recent markers
eo: Lastatempaj markiloj

en: Recommended
eo: Rekomendita

en: Rectangle
eo: Rektangulo

en: Redirect to external GPX files
eo: Alidirekti al eksteraj GPX-dosieroj

en: Redirects to external GPX files rather than processing them like internal GPX files when clicking on the download button. Enabling this will save server traffic, but can cause external GPX files to be opened in the browser instead of being downloaded.
eo: Redirektas al eksteraj GPX-dosieroj anstataŭ prilabori ilin kiel internaj GPX-dosieroj kiam vi alklakas la butonon de elŝuto. Ebligi tion ŝparos servilan trafikon, sed povas kaŭzi eksterajn GPX-dosierojn malfermiĝi en la retumilo anstataŭ esti elŝutita.

en: Region
eo: Regiono

en: Register strings
eo: Registri ŝnurojn

en: Register strings for translation
eo: Registri ŝnurojn por tradukado

en: Remove all markers from a map
eo: Forigu ĉiujn markilojn de mapo

en: Remove markers
eo: Forigi markilojn

en: Renew your access to updates and support
eo: Renovigu vian aliron, por ke vi havu ĝisdatigojn kaj support

en: Replace
eo: Anstataŭigu

en: Replace marker icons
eo: Anstataŭigi ikonojn de markiloj

en: Replacement icon
eo: Anstataŭiga ikono

en: Request parameter keys will be uppercase
eo: Petaj parametroklavoj estos majuskloj

en: Resellers
eo: Revendistoj

en: Reset
eo: Restarigi

en: Reset IDs (new maps will start with ID 1)
eo: Restarigi ID-ojn (novaj mapoj komenciĝos per ID 1)

en: Reset IDs (new markers will start with ID 1)
eo: Restarigi ID-ojn (novaj markiloj komenciĝos per ID 1)

en: Reset button
eo: Restarigi butonon

en: Reset database
eo: Restarigi datumbazon

en: Reset location
eo: Restarigi lokon

en: Reset map view
eo: Restarigi mapvidon

en: Reset settings
eo: Restarigi agordojn

en: Responsive map
eo: Respondema mapo

en: Restore backup
eo: Restarigi sekurkopion

en: Restore completed successfully
eo: Restarigo kompletigita sukcese

en: Restrict to current view
eo: Limigi al aktuala vido

en: Return images with transparency
eo: Redonu bildojn kun travidebleco

en: Reverse X-axis
eo: Inversa X-akso

en: Reverse Y-axis
eo: Inversa Y-akso

en: Right
eo: Dekstre

en: Role
eo: Rolo

en: Romanian
eo: La rumana

en: Romanian (Romania)
eo: La rumana (Rumanio)

en: Round
eo: Ronda

en: Route type
eo: Itinerspeco

en: Russian
eo: La rusa

en: Same tab
eo: Sama langeto

en: Satellite
eo: Satelito

en: Save
eo: Savu

en: Save current values as defaults for new maps
eo: Konservu nunajn valorojn kiel defaŭltajn por novaj mapoj

en: Save current values as defaults for new markers
eo: Konservu aktualajn valorojn kiel defaŭltajn por novaj markiloj

en: Scale
eo: Skalo

en: Scottish Gaelic
eo: La skotgaela

en: Scroll wheel zoom
eo: Rulumrado-zomo

en: Search
eo: Serĉu

en: Search and sort
eo: Serĉu kaj ordigu

en: Search maps
eo: Serĉu mapojn

en: Search markers
eo: Serĉu markilojn

en: Security check failed
eo: Sekureckontrolo malsukcesis

en: Select all
eo: Elekti ĉiujn

en: Select icons
eo: Elektu ikonojn

en: Select or Upload GPX file
eo: Elektu aŭ Alŝutu GPX-dosieron

en: Select the map you want to display
eo: Elektu la mapon, kiun vi volas montri

en: Serbian
eo: La serba

en: Serbian (Cyrillic, Bosnia and Herzegovina)
eo: La serba (cirila, Bosnio kaj Hercegovino)

en: Serbian (Cyrillic, Serbia)
eo: La serba (cirila, Serbio)

en: Serbian (Latin, Serbia)
eo: La serba (la latina, Serbio)

en: Sesotho sa Leboa
eo: Sesotho sa Leboa lingvo

en: Set to enabled if you want to easily upgrade to beta releases.
eo: Agordu al ebligita se vi volas facile ĝisdatigi al beta-eldonoj.

en: Set view
eo: Agordi vidon

en: Setswana
eo: La cvana

en: Settings
eo: Agordoj

en: Settings missing
eo: Agordoj mankas

en: Settings reset successfully
eo: Agordoj estis sukcese restarigitaj

en: Settings saved successfully
eo: Agordoj  estis sukcese konservitaj

en: Settings updated successfully
eo: Agordoj estis ĝisdatigitaj

en: Shapes added via filters are hidden while this tab is active
eo: Formoj aldonitaj per filtriloj estas kaŝitaj dum ĉi tiu langeto estas aktiva

en: Share
eo: Kunhavigi

en: Share URL
eo: Kunhavigi URL

en: Share button
eo: Kunhavigi butonon

en: Share text
eo: Kunhavigi tekston

en: Share window
eo: Kunhavigi fenestron

en: Shortcode
eo: Mallonga kodo

en: Shortcode to add maps - Example: [mapsmarker map="1"]
eo: Mallongkodo por aldoni mapojn - Ekzemplo: [mapsmarker map="1"]

en: Shortest
eo: Plej mallonga

en: Show
eo: Montru

en: Show QR code for fullscreen map
eo: Montru QR-kodon por plenekrana mapo

en: Show address
eo: Montru adreson

en: Show advanced settings
eo: Montru altnivelajn agordojn

en: Show all available markers (disables individual filters)
eo: Montru ĉiujn disponeblajn markilojn (malŝaltas individuajn filtrilojn)

en: Show bearings
eo: Montru lagrojn

en: Show bounds on hover
eo: Montru limojn dum ŝvebado

en: Show clear button
eo: Montru viŝbutonon

en: Show coordinates
eo: Montru koordinatojn

en: Show directions link
eo: Montri la ligilon pri direktoj

en: Show end icon
eo: Montru finikonon

en: Show error tiles
eo: Montru erarajn kahelojn

en: Show fullscreen link
eo: Montri plenekranan ligilon

en: Show health check:
eo: Montri sankontrolon:

en: Show imperial
eo: Montru imperian

en: Show in markers list
eo: Montru en la listo de markiloj

en: Show in popup
eo: Montru en ŝprucfenestron

en: Show interval markers
eo: Montru intervalmarkojn

en: Show location finder
eo: Montri loktrovilon

en: Show location marker
eo: Montri lokmarkilon

en: Show marker
eo: montru markilon

en: Show marker name
eo: Montru nomon de markilo

en: Show me where I am
eo: Montru al mi kie mi estas

en: Show metric
eo: Montri metrikon

en: Show minimap
eo: Montru minimapon

en: Show news and links:
eo: Montru novaĵojn kaj ligilojn:

en: Show popup
eo: Montru ŝprucfenestron

en: Show release notes
eo: Montri eldonnotojn

en: Show search and sort
eo: Montru serĉon kaj ordigu

en: Show start icon
eo: Montru komencan ikonon

en: Show start/end icons
eo: Montru komencajn/finajn ikonojn

en: Show traffic layer?
eo: Montri trafikan tavolon?

en: Show unit button
eo: Montru unuobutonon

en: Shows a placeholder image for tiles that cannot be loaded
eo: Montras lokokupilon bildon por kaheloj ne ŝarĝeblaj

en: Sindhi (Arabic)
eo: La sinda (araba)

en: Single marker mode
eo: Ununura markilo-reĝimo

en: Sinhala
eo: La sinhala

en: Sitemaps
eo: Retejmapoj

en: Slovak
eo: La slovaka

en: Slovenian
eo: La slovena

en: Sort order
eo: Ordo de ordigo

en: Sorting
eo: Ordigo

en: Source
eo: Deveno

en: Source or target missing
eo: Fonto aŭ celo mankas

en: Source or target not found
eo: Fonto aŭ celo ne estis trovita

en: Spanish
eo: La hispana

en: Spanish (Mexico)
eo: La hispana (Meksiko)

en: Spanish (Spain)
eo: La hispana (Hispanio)

en: Spanish (United States)
eo: La hispana (Usono)

en: Spiderfy multiplier
eo: Spiderfy multiplikanto

en: Spiderfy on every zoom
eo: Spiderfy sur ĉiu zomo

en: Square
eo: Kvadrato

en: Start
eo: Komencu

en: Start anonymous free 30-day trial period
eo: Komencu anoniman senpagan provperiodon de 30 tagoj

en: Start backup
eo: Komencu sekurkopion

en: Start export
eo: Komencu eksporton

en: Start full-text search
eo: Komencu plentekstan serĉon

en: Start icon
eo: Komenca ikono

en: Start import
eo: Komencu importon

en: Start migration
eo: Komencu migradon

en: Start personalized free 30-day trial period
eo: Komencu personigitan senpagan provperiodon de 30-tagoj

en: Start typing for suggestions
eo: Komencu tajpi por sugestoj

en: Start typing for suggestions (%1$s characters minimum)
eo: Komencu tajpi por sugestoj (%1$s signoj minimume)

en: Starting with Maps Marker Pro 4.0, marker maps have been deprecated, but can still be used for backwards compatibility. However, additional shortcode attributes are needed in order to make them look the same. Due to the high risk of doing this programmatically, we require you to replace these shortcodes manually. Start the migration check to get a list of used shortcodes and how they need to be updated. Only shortcodes in posts and pages can be detected, so please also check if you are using any shortcodes in widgets or other places. This only affects shortcodes for marker maps. Shortcodes for layer maps do not need to be updated.
eo: Komencante kun Maps Marker Pro 4.0, signomapoj estis malrekomenditaj, sed ankoraŭ povas esti uzataj por malantaŭen kongruo. Tamen, pliaj mallongkodo-atributoj estas necesaj por ke ili aspektu same. Pro la alta risko fari ĉi tion programe, ni postulas, ke vi anstataŭu ĉi tiujn mallongkodojn permane. Komencu la migran kontrolon por ricevi liston de uzitaj mallongaj kodoj kaj kiel ili devas esti ĝisdatigitaj. Nur mallongkodoj en afiŝoj kaj paĝoj povas esti detektitaj, do bonvolu ankaŭ kontroli ĉu vi uzas iujn ajn mallongkodojn en fenestraĵoj aŭ aliaj lokoj. Ĉi tio nur influas mallongkodojn por markilaj mapoj. Mallongaj kodoj por tavolmapoj ne bezonas esti ĝisdatigitaj.

en: Sticky
eo: Glueca

en: Stop
eo: Haltu

en: String of available tile server subdomains (each letter is a subdomain name)
eo: Ŝnuro de disponeblaj kahelaj servilaj subdomajnoj (ĉiu litero estas subdomajna nomo)

en: Strings for all maps and markers successfully registered for translation
eo: Ŝnuroj por ĉiuj mapoj kaj markiloj sukcese registritaj por tradukado

en: Stroke
eo: Bato

en: Stroke color
eo: Batkoloro

en: Stroke opacity
eo: Bata opakeco

en: Stroke weight
eo: Bata pezo

en: Styles
eo: Stiloj

en: Subdomains
eo: Subdomajnoj

en: Submit
eo: Sendu

en: Swedish
eo: La sveda

en: Swedish (Sweden)
eo: La sveda (Svedio)

en: Tagalog
eo: La tagaloga

en: Tajik (Cyrillic)
eo: Taĝiko (cirila)

en: Tamil
eo: La tamila

en: Target
eo: Celo

en: Tatar (Cyrillic)
eo: La tatara (cirila)

en: Telugu
eo: La telugua

en: Terrain
eo: Tereno

en: Test mode
eo: Testreĝimo

en: Test mode off - changes will be saved to the database.
eo: Testreĝimo malŝaltita - ŝanĝoj estos konservitaj al la datumbazo.

en: Test mode on - no changes will be made to the database.
eo: Testreĝimo ŝaltita - neniuj ŝanĝoj estos faritaj al la datumbazo.

en: Thai
eo: La tajlanda

en: The GPX file could not be loaded. Please contact the site owner.
eo: La GPX-dosiero ne povis esti ŝargita. Bonvolu kontakti la posedanton de la retejo.

en: The URL points to a Web Map Service
eo: La URL montras al Retmapa Servo

en: The correct URL is: %1$s
eo: La ĝusta URL estas: %1$s

en: The culture parameter allows you to select the language of the culture for geographic entities, place names and map labels on Bing map images. For supported cultures, street names are localized to the local culture. For example, if you request a location in France, the street names are localized in French. For other localized data such as country names, the level of localization will vary for each culture. For example, there may not be a localized name for the "United States" for every culture code. See %1$s for more details.
eo: La kultura parametro permesas elekti la lingvon de la kulturo por geografiaj entoj, loknomoj kaj mapetikedoj sur Bing-mapaj bildoj. Por apogitaj kulturoj, stratnomoj estas lokalizitaj al la loka kulturo. Ekzemple, se vi petas lokon en Francio, la stratnomoj estas lokalizitaj en la franca. Por aliaj lokalizitaj datenoj kiel landnomoj, la nivelo de lokalizo varias por ĉiu kulturo. Ekzemple, eble ne estas lokalizita nomo por la "Usono" por ĉiu kulturkodo. Vidu %1$s por pliaj detaloj.

en: The distance (in meters) within which to return place results. Note that setting a radius biases results to the indicated area, but may not fully restrict results to the specified area.
eo: La distanco (en metroj) en kiu reveni lokon rezultas. Notu, ke agordo de radiuso influas rezultojn al la indikita areo, sed eble ne plene limigas rezultojn al la specifita areo.

en: The distance (in meters) within which to return place results. Note that setting a radius biases results to the indicated area, but may not fully restrict results to the specified area. Set to zero to disable.
eo: La distanco (en metroj) en kiu reveni lokon rezultas. Notu, ke agordo de radiuso influas rezultojn al la indikita areo, sed eble ne plene limigas rezultojn al la specifita areo. Agordu al nulo por malŝalti.

en: The export endpoint is disabled, so this setting has no effect
eo: La eksporta finpunkto estas malŝaltita, do ĉi tiu agordo ne efikas

en: The fullscreen endpoint is disabled, so this setting has no effect
eo: La plenekrana finpunkto estas malŝaltita, do ĉi tiu agordo ne efikas

en: The geolocation has been denied
eo: La geolokigo estis malakceptita

en: The geolocation has failed for an unknown reason
eo: La geolokigo malsukcesis pro nekonata kialo

en: The geolocation has timed out
eo: La geolokigo eksvalidiĝis

en: The geolocation is unavailable
eo: La geolokigo estas neatingebla

en: The interface language to use on backend and/or on maps on frontend. Please note that the language for Google Maps and Bing maps can be set separately via the according basemap settings section.
eo: La interfaca lingvo por uzi en backend kaj/aŭ sur mapoj sur fasado. Bonvolu noti, ke la lingvo por Google Maps kaj Bing-mapoj povas esti agordita aparte per la konforma sekcio de agordoj de bazmapo.

en: The language in which to return results. For a list of supported languages, please visit %1$s.
eo: La lingvo en kiu redoni rezultojn. Por listo de subtenataj lingvoj, bonvolu viziti %1$s.

en: The language used when displaying textual information such as the names for controls, copyright notices, and labels.
eo: La lingvo uzata dum montrado de tekstaj informoj kiel la nomoj por kontroloj, kopirajtaj avizoj kaj etikedoj.

en: The map is not used in any content.
eo: La mapo ne estas uzata en ajna enhavo.

en: The map is used in the following content:
eo: La mapo estas uzata en la sekva enhavo:

en: The marker has been moved since this address was selected and may no longer correspond to the correct location.
eo: La markilo estis movita de kiam ĉi tiu adreso estis elektita kaj eble ne plu respondas al la ĝusta loko.

en: The maximum upload file size on your server is %1$s
eo: La maksimuma alŝuta dosiergrando sur via servilo estas %1$s

en: The point around which you wish to retrieve place information. Must be specified as latitude,longitude (e.g. %1$s).
eo: La punkto ĉirkaŭ kiu vi volas preni informojn pri loko. Devas esti specifita kiel latitudo, longitudo (ekz. %1$s).

en: The priority of maps relative to other URLs on your site.
eo: La prioritato de mapoj rilate al aliaj URL-oj en via retejo.

en: The tiles are non-geographical
eo: La kaheloj estas ne-geografiaj

en: The x-coordinate of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
eo: La x-koordinato de la "pinto" de la ikonoj (rilate al ĝia supra maldekstra angulo).

en: The x-coordinate of the popup anchor (relative to the icon anchor).
eo: La x-koordinato de la ŝprucfenestra ankro (rilate al la ikonankro).

en: The y-coordinate of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
eo: La y-koordinato de la "pinto" de la ikonoj (rilate al ĝia supra maldekstra angulo).

en: The y-coordinate of the popup anchor (relative to the icon anchor).
eo: La y-koordinato de la ŝprucfenestra ankro (rilate al la ikonankro).

en: There are %1$s unassigned markers.
eo: Estas %1$s neasignitaj markiloj.

en: There are issues with your installation.
eo: Estas problemoj kun via instalado.

en: This includes custom layers, maps, markers and relationships. Settings need to be backed up separately.
eo: Ĉi tio inkluzivas kutimajn tavolojn, mapojn, markilojn kaj rilatojn. Agordoj devas esti sekurkopiitaj aparte.

en: This marker uses custom overlays and/or WMS layers, which are unsupported for marker maps. Please create a map for this marker and replace the old marker shortcode with the new map shortcode.
eo: Ĉi tiu markilo uzas kutimajn superkovraĵojn kaj/aŭ WMS-tavolojn, kiuj estas nesubtenataj por markilo-mapoj. Bonvolu krei mapon por ĉi tiu markilo kaj anstataŭigi la malnovan markilo-mallongkodon per la nova mapo-mallongkodo.

en: This will reset the Maps Marker Pro database. All custom layers, maps, markers and relationships will be deleted. Settings are not affected.
eo: Ĉi tio restarigos la datumbazon de Maps Marker Pro. Ĉiuj kutimaj tavoloj, mapoj, markiloj kaj rilatoj estos forigitaj. Agordoj ne estas tuŝitaj.

en: This will reset the selected Maps Marker Pro settings to their default values.
eo: Ĉi tio restarigos la elektitajn agordojn de Maps Marker Pro al siaj defaŭltaj valoroj.

en: This will test the plugin for problems and incompatibilities.
eo: Ĉi tio provos la kromaĵon pri problemoj kaj nekongruoj.

en: Ticks font color
eo: Tikkoloro de tiparo

en: Tigrinya
eo: La tigraja

en: Tiles courtesy of
eo: Kaheloj ĝentileco de

en: Time
eo: Tempo

en: TinyMCE button
eo: TinyMCE butono

en: To download a detailed report, please <a href="%1$s">click here</a>.
eo: Por elŝuti detalan raporton, bonvolu <a href="%1$s">klaki ĉi tie</a>.

en: To use the geocoding feature, please activate one or more providers in the <a href="%1$s" target="_blank">geocoding settings</a>
eo: Por uzi la geokodigan funkcion, bonvolu aktivigi unu aŭ plurajn provizantojn en la <a href="%1$s" target="_blank">geokodigaj agordoj</a>

en: TomTom API key
eo: TomTom API-ŝlosilo

en: TomTom Geocoding API allows up to %1$s transactions/month and a maximum of %2$s requests/second with a free API key. Higher quotas are available on demand - %3$s.
eo: TomTom Geocoding API permesas ĝis %1$s transakcioj/monato kaj maksimume %2$s petoj/sekundo kun senpaga API-ŝlosilo. Pli altaj kvotoj haveblas laŭpeto - %3$s.

en: TomTom Geocoding API key
eo: TomTom Geocoding API-ŝlosilo

en: Tools
eo: Iloj

en: Tooltip
eo: Konsileto

en: Tooltip background color
eo: Fonkoloro de ŝprucaj sugestoj

en: Tooltip font color
eo: Fonkoloro por ŝprucaj sugestoj

en: Top
eo: Supre

en: Total
eo: Entute

en: Total maps:
eo: Totalaj mapoj:

en: Total markers:
eo: Ĉiuj markiloj:

en: Track
eo: Trako

en: Track color
eo: Spurkoloro

en: Track name
eo: Trakonomo

en: Track opacity
eo: Spuri opakecon

en: Track smooth factor
eo: Spuru glatan faktoron

en: Track weight
eo: Spurpezo

en: Trademarks and copyright
eo: Varmarkoj kaj kopirajto

en: Translate
eo: Traduki

en: Translations
eo: Tradukoj

en: Transparent tiles
eo: Travideblaj kaheloj

en: Turkish
eo: La turka

en: Turkmen (Latin)
eo: La turkmena (la latina)

en: Turn off measuring
eo: Malŝaltu mezuradon

en: Turn on measuring
eo: Ŝaltu mezuradon

en: Tutorial and example styles
eo: Lernilo kaj ekzemplostiloj

en: Two finger zoom
eo: Zomo de du fingroj

en: Type
eo: Tipo

en: Typeahead suggestions character limit
eo: Typeahead sugestoj signolimo

en: Typing interval delay
eo: Tajpa intervalprokrasto

en: URL missing
eo: Mankas URL

en: URL template for the tile server
eo: URL-ŝablono por la kahela servilo

en: Uighur
eo: La ujgura

en: Ukrainian
eo: La ukraina

en: Unable to determine delimiter
eo: Ne eblas determini disigilon

en: Unfortunately, Algolia has discontinued their geocoding services. In order to enable geocoding again, you need to register an API key for at least one of the other available geocoding providers and activate it as the new default. For more information on how to register and set up geocoding API keys, please <a href="%1$s">click here</a>.
eo: Bedaŭrinde, Algolia ĉesigis iliajn geokodigajn servojn. Por ebligi geokodigon denove, vi devas registri API-ŝlosilon por almenaŭ unu el la aliaj disponeblaj geokodigaj provizantoj kaj aktivigi ĝin kiel la nova defaŭlta. Por pliaj informoj pri kiel registri kaj agordi geokodigajn API-ŝlosilojn, bonvolu <a href="%1$s">alklaki ĉi tie</a>.

en: Unit
eo: Unuo

en: Units
eo: Unuoj

en: Until
eo: Ĝis

en: Until pan
eo: Ĝis pato

en: Until pan or zoom
eo: Ĝis pano aŭ zomo

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Update GPX
eo: Ĝisdatigu GPX

en: Update existing, add remaining
eo: Ĝisdatigu ekzistantajn, aldonu la ceterajn

en: Update frequency
eo: Ĝisdatigi frekvencon

en: Update instruction: as your user does not have the right to update plugins, please contact your <a href="%1$s">administrator</a>
eo: Ĝisdatigi instrukcion: ĉar via uzanto ne havas la rajton ĝisdatigi aldonaĵojn, bonvolu kontakti vian <a href="%1$s">administranton</a>

en: Update instruction: please start the update from the <a href="%1$s">updates page</a>.
eo: Ĝisdatigi instrukcion: bonvolu komenci la ĝisdatigon de la <a href="%1$s">ĝisdatigaj paĝo</a>.

en: Update markers
eo: Ĝisdatigi markilojn

en: Update settings
eo: Ĝisdatigu agordojn

en: Updated
eo: Ĝisdatigita

en: Updated by
eo: Ĝisdatigita de

en: Updated on
eo: Ĝisdatigita je

en: Upload
eo: Alŝutu

en: Upload new icon
eo: Alŝutu novan ikonon

en: Uppercase parameters
eo: Majusklaj parametroj

en: Urdu
eo: La urdu lingvo

en: Use %1$s + scroll to zoom the map
eo: Uzu  %1$s + rulumo (scrool) por zomi la mapon

en: Use ctrl + scroll to zoom the map
eo: Uzu ctrl + rulumo (scrool) por zomi la mapon

en: Use the following directions provider
eo: Uzu la jenajn direktoprovizantojn

en: Use tools
eo: Uzu ilojn

en: Use two fingers to move the map
eo: Uzu du fingrojn por movi la mapon

en: Used in content
eo: Uzita en kunteksto

en: Used to create pretty links to fullscreen maps or API endpoints.
eo: Uzita por krei belajn ligilojn al plenekranaj mapoj aŭ API-finpunktoj.

en: Uyghur
eo: La ujgura

en: Uzbek
eo: La uzbeka

en: Uzbek (Latin)
eo: La uzbeka (la latina)

en: Valencian
eo: La valencia

en: Version
eo: Versio

en: Version of the service to use
eo: Versio de la uzata servo

en: Vietnamese
eo: La vjetnama

en: View fullscreen
eo: Vidu plenekrane

en: View maps
eo: Vidu mapojn

en: View markers
eo: Rigardu markilojn

en: View post
eo: Vidu afiŝon

en: View release notes
eo: Rigardu eldonajn notojn

en: Visible between %1$s and %2$s
eo: Videbla inter %1$s kaj %2$s

en: Visible from %1$s
eo: Videbla de %1$s

en: Visible until %1$s
eo: Videbla ĝis %1$s

en: WARNING: If you restore a backup, the entire Maps Marker Pro database will be wiped and replaced with the data from the file. This cannot be undone.
eo: AVERTO: Se vi restarigas sekurkopion, la tuta datumbazo de Maps Marker Pro estos forviŝita kaj anstataŭigita per la datumoj de la dosiero. Ĉi tio ne povas esti malfarita.

en: WARNING: this cannot be undone.
eo: AVERTO: ĉi tio ne povas esti malfarita.

en: WMS settings
eo: WMS-agordoj

en: Walking directions
eo: Promenaj direktoj

en: Warning: If you migrate your data, any maps or markers created with Maps Marker Pro 4.0 will be deleted and replaced with the Maps Marker Pro 3.1.1 data (which will remain unchanged). This cannot be undone.
eo: Averto: Se vi migras viajn datumojn, ĉiuj mapoj aŭ markiloj kreitaj per Maps Marker Pro 4.0 estos forigitaj kaj anstataŭigitaj per la datumoj de Maps Marker Pro 3.1.1 (kiuj restos senŝanĝaj). Ĉi tio ne povas esti malfarita.

en: Warning: invalid value for %1$s in row %2$s (%3$s) - using current value %4$s instead
eo: Averto: nevalida valoro por %1$s en la vico %2$s (%3$s) - uzante nunan valoron %4$s

en: Warning: not recommended on production sites - use at your own risk!
eo: Averto: ne rekomendita en produktejoj - uzu laŭ via risko!

en: Warning: your access to updates and support for Maps Marker Pro has expired!
eo: Averto: via aliro al ĝisdatigoj kaj support por Maps Marker Pro eksvalidiĝis!

en: Warning: your license is invalid!
eo: Averto: via permesilo estas malvalida!

en: Waypoints
eo: Vojpunktoj

en: Waypoints radius
eo: Vojpunktoj radiuso

en: We recommend using OpenStreetMap, but if you also want to use Google Maps, you need to register a <a href="%1$s" target="_blank">Google Maps Javascript API key</a>.
eo: Ni rekomendas uzi OpenStreetMap, sed se vi ankaŭ volas uzi Google Maps, vi devas registri <a href="%1$s" target="_blank">Google Maps Javascript API-ŝlosilo</a>.

en: Weekly
eo: Semajne

en: Weighting method of routing
eo: Metodo de ponderado de vojigo

en: Welsh
eo: Kimra lingvo

en: When looking up a location without choosing a maximum distance, the map will zoom to this level (0 to disable).
eo: Kiam vi serĉas lokon sen elekti maksimuman distancon, la mapo zomos al ĉi tiu nivelo (0 por malŝalti).

en: When panning past the edges of a map, objects such as markers will seamlessly be moved to the new copy of the map
eo: Kiam vi preterpasas la randojn de mapo, objektoj kiel markiloj estos perfekte movitaj al la nova kopio de la mapo.

en: When using batch geocoding or when ambiguous results are returned, any results within the provided bounding box will be moved to the top of the results list. Below you will find an example for Vienna/Austria:
eo: Kiam vi uzas grupan geokodigon aŭ kiam ambiguaj rezultoj estas resenditaj, ajnaj rezultoj ene de la provizita limkesto estos movitaj al la supro de la rezultlisto. Ĉi-sube vi trovos ekzemplon por Vieno/Aŭstrio:

en: Whether or not to show an error image in place of map imagery for each map tile that cannot be retrieved from the selected basemap provider. When disabled, the tiles that fail to load will show as empty squares on the map.
eo: Ĉu montri aŭ ne montri erarbildon anstataŭ mapbildon por ĉiu mapkahelo kiu ne povas esti prenita de la elektita bazmapa provizanto. Kiam estas malŝaltita, la kaheloj kiuj malsukcesas ŝargi montriĝos kiel malplenaj kvadratoj sur la mapo.

en: Whether the layer should be treated as a basemap or an overlay
eo: Ĉu la tavolo devus esti traktita kiel bazmapo aŭ superkovraĵo

en: Width
eo: Larĝo

en: Width of the icons in pixels.
eo: Larĝo de la ikonoj en pikseloj.

en: Width unit
eo: Larĝunuo

en: Will be used if a link to a fullscreen map gets added to the homescreen on mobile devices. If empty, the Maps Marker Pro logo will be used.
eo: Estos uzata se ligo al plenekrana mapo estas aldonita al la hejmekrano en porteblaj aparatoj. Se malplena, la emblemo de Maps Marker Pro estos uzata.

en: Will display a marker each kilometer or mile, depending on the units setting
eo: Montros signon ĉiun kilometron aŭ mejlon, depende de la agordo de unuoj

en: Wolof
eo: Wolof lingvo

en: WordPress Admin Bar integration
eo: WordPress Admin Bar integriĝo

en: WordPress admin dashboard widget
eo: Fenestraĵo de WordPress-administra panelo

en: WordPress integration
eo: WordPress integriĝo

en: WordPress version
eo: WordPress versio

en: XML sitemaps help search engines like Google, Bing, Yahoo and Ask.com to better index your blog. With such a sitemap, it is much easier for the crawlers to see the complete structure of your site and retrieve it more efficiently. Geolocation information can also be added to sitemaps in order to improve your local SEO value for services like Google Places.
eo: XML-retmapoj helpas serĉilojn kiel Google, Bing, Yahoo kaj Ask.com pli bone indeksi vian blogon. Kun tia retejomapo, estas multe pli facile por la rampiloj vidi la kompletan strukturon de via retejo kaj retrovi ĝin pli efike. Informoj pri geolokigo ankaŭ povas esti aldonitaj al retmapoj por plibonigi vian lokan SEO-valoron por servoj kiel Google Places.

en: Y-axis max value
eo: Maksimuma valoro de Y-akso

en: Y-axis min value
eo: Minimuma valodo de Y-akso

en: Y-axis offset value
eo: Y-akso kompensa valoro

en: Yearly
eo: Ĉiujare

en: Yiddish
eo: La jida

en: Yoruba
eo: La joruba

en: You already started a free 30-day-trial for this site - free trial license key: %1$s
eo: Vi jam komencis senpagan 30-tagan provon por ĉi tiu retejo - senpaga prova permesilŝlosilo: %1$s

en: You are currently using v%1$s and the plugin author highly recommends updating to v%2$s for new features, bugfixes and updated translations (please see <a href="%3$s" target="_blank">this blog post</a> for more details about the latest release).
eo: Vi nuntempe uzas v%1$s kaj la aldonaĵaŭtoro tre rekomendas ĝisdatigi al v%2$s por novaj funkcioj, korektoj kaj ĝisdatigitaj tradukoj (bonvolu vidi <a href="%3$s" target="_blank">ĉi tion blogaĵo</a> por pliaj detaloj pri la lasta eldono).

en: You are using the plugin "%1$s", which is severely outdated and incompatible with Maps Marker Pro - please deactivate it.
eo: Vi uzas la kromprogramon "%1$s", kiu estas tre malmoderna kaj nekongrua kun Maps Marker Pro - bonvolu malaktivigi ĝin.

en: You are within %1$s %2$s from this point
eo: Vi estas en %1$s %2$s de ĉi tiu punkto

en: You can backup, restore and reset the settings on the <a href="%1$s">tools page</a>.
eo: Vi povas sekurkopii, restarigi kaj rekomenci la agordojn sur la <a href="%1$s">paĝo de iloj</a>.

en: You can choose from different geocoding providers, which enables you to get the best results according to your needs.
eo: Vi povas elekti el diversaj geokodaj provizantoj, kio ebligas al vi akiri la plej bonajn rezultojn laŭ viaj bezonoj.

en: You can continue using version %1$s without any limitations. However, you will not be able access the support system or get updates including bugfixes, new features and optimizations.
eo: Vi povas daŭre uzi la version %1$s sen limigoj. Tamen, vi ne povos aliri la support sistemon aŭ ricevi ĝisdatigojn inkluzive de eraroj, novaj funkcioj kaj optimumigoj.

en: You can copy your existing maps to this version using the <a href="%1$s">data migration tool</a>.
eo: Vi povas kopii viajn ekzistantajn mapojn al ĉi tiu versio per la <a href="%1$s">datummigrado</a>.

en: You can enable or disable the built-in layers. When a layer is disabled, it will not be available when creating, editing or viewing maps. Please note that layers that require registration will not be available until credentials (API key etc.) have been added, even if they are enabled here.
eo: Vi povas ebligi aŭ malŝalti la enkonstruitajn tavolojn. Kiam tavolo estas malŝaltita, ĝi ne estos disponebla dum kreado, redaktado aŭ rigardado de mapoj. Bonvolu noti, ke tavoloj, kiuj postulas registriĝon, ne estos disponeblaj ĝis akreditaĵoj (API-ŝlosilo ktp.) estos aldonitaj, eĉ se ili estas ebligitaj ĉi tie.

en: You can test Maps Marker Pro for 30 days for free without any obligations.
eo: Vi povas testi Maps Marker Pro dum 30 tagoj senpage sen iaj devoj.

en: You do not have the required capabilities to add maps.
eo: Vi ne havas la bezonatajn kapablojn por aldoni mapojn.

en: You do not have the required capabilities to add markers.
eo: Vi ne havas la bezonatajn kapablojn por aldoni markilojn.

en: You do not have the required capabilities to edit the map with ID %1$s.
eo: Vi ne havas la bezonatajn kapablojn por redakti la mapon kun ID %1$s.

en: You do not have the required capabilities to edit the marker with ID %1$s.
eo: Vi ne havas la bezonatajn kapablojn por redakti la markilon kun ID %1$s.

en: You may bias results to a specified circle by passing a location and a radius parameter. This instructs the Place Autocomplete service to prefer showing results within that circle. Results outside of the defined area may still be displayed. You can use the components parameter to filter results to show only those places within a specified country.
eo: Vi povas influi rezultojn al difinita cirklo pasante lokon kaj radiusan parametron. Ĉi tio instrukcias la servon Loki Aŭtokompleton preferi montri rezultojn ene de tiu rondo. Rezultoj ekster la difinita areo ankoraŭ povas esti montrataj. Vi povas uzi la komponan parametron por filtri rezultojn por montri nur tiujn lokojn ene de difinita lando.

en: You must agree to the ToS
eo: Vi devas konsenti pri la ToS

en: You need to confirm this action
eo: Vi devas konfirmi ĉi tiun agon

en: You seem located outside the boundaries of the map
eo: Vi ŝajnas situanta ekster la limoj de la mapo

en: Your chosen file has %1$s, cannot continue
eo: Via elektita dosiero havas %1$s, ne eblas daŭrigi

en: Your chosen file has %1$s, we are good to go
eo: Via elektita dosiero havas %1$s, ni estas pretaj por agado

en: Your free 30 day trial license key has expired. <a href="%1s" target="_blank">Please purchase a valid pro license key to continue</a>.
eo: Via senpaga 30-taga prova permesilŝlosilo eksvalidiĝis. <a href="%1s" target="_blank">Bonvolu aĉeti validan profesian permesilon ŝlosilon por daŭrigi</a>.

en: Your free 30 day trial license key is invalid.
eo: Via senpaga 30-taga prova permesilŝlosilo estas nevalida.

en: Zoom
eo: Zomi

en: Zoom buttons
eo: Zomaj butonoj

en: Zoom in
eo: Zomi

en: Zoom level offset
eo: Zomnivela ofseto

en: Zoom out
eo: Malzomi

en: Zoom step
eo: Zomo paŝo

en: all
eo: ĉiuj

en: click here for 1000+ free icons
eo: alklaku ĉi tie por pli ol 1000 senpagaj ikonoj

en: click here for more details
eo: klaku ĉi tie por pliaj detaloj

en: click to sort
eo: klaku por ordigi

en: contributors
eo: kontribuantoj

en: culture code
eo: kultura kodo

en: days left
eo: tagojn restas

en: disabled
eo: malfunkciigita

en: download GPX file
eo: elŝutu GPX-dosieron

en: edit
eo: redakti

en: enabled
eo: ebligita

en: feet
eo: piedoj

en: hidden
eo: kaŝita

en: hide
eo: kaŝu

en: imperial (miles)
eo: imperia (mejloj)

en: isiXhosa
eo: isiXhosa lingvo

en: language code
eo: lingvokodo

en: markers
eo: markiloj

en: meters
eo: metroj

en: metric (km)
eo: metriko (km)

en: miles
eo: mejloj

en: nautical miles
eo: marmejloj

en: no
eo: ne

en: none
eo: neniu

en: of
eo: de

en: open starter guide
eo: malfermu komenca gvidilo

en: openrouteservice.org (based on OpenStreetMap, Europe only)
eo: openrouteservice.org (surbaze de OpenStreetMap, nur por Eŭropo)

en: optional
eo: nedeviga

en: required
eo: postulata

en: results
eo: rezultoj

en: settings
eo: agordojn

en: show
eo: montru

en: show all available changelogs
eo: montri ĉiujn disponeblajn ŝanĝnotojn

en: translate
eo: traduki

en: under
eo: sub

en: visible
eo: videbla

en: yes
eo: jes

en: {s} - subdomain
eo: {s} - subdomajno

en: {x} and {y} - tile coordinates
eo: {x} kaj {y} - kahelaj koordinatoj

en: {z} - zoom level
eo: {z} - zomnivelo
